Вход/Регистрация

Юридические услуги. Киев и Украина

Viber 095-573-20-30
Telegram 096-545-40-33

Воскресенье, 16 Июль 2017 20:05

Позовна давність. Поновлення строку

Оцените материал
(1 Голосовать)
Вопрос следующий: в декабре 2012 года прокуратура обратилась в хоз. суд в интересах государства в лице МОУ (единственный истец) к в / ч и ООО о признании договора недействительным.
Свои требования тогда они обосновывали тем, что земля военной частью используется не по назначению, а сам договор является договором скрытой аренды. Суд не удовлетворил требования прокурора. в 2015 году прокурор обращается в тот же суд с аналогичным иском о признании того же договора недействительным (на будущее) с той разницей, что истцом теперь выступает и МОУ и КЭВ (как балансодержатель и (по мнению прокурора) единственным законным землепользователем). При этом есть нюанс - договор заключен еще в 2010 году и согласовано с органами местного самоуправления и КЭВ. Поэтому вопрос: могу ли я поставить вопрос о нарушении сроков исковой давности КЭВ и МОУ, в частности: КЭВ отсчет исковой давности с 2010 года (когда был согласован договор), а МОУ с 2012 года, когда прокурор обращался впервые в суд?

Позовна давність. Поновлення строку


Точної відповіді Вам ніхто не дасть, тому що є різна практика судів.
Особисто сам чув недавно від співробітників прокуратури, що зараз суди вважають що рядків позовної давності повинен вважатися для прокуратури як для організації, в інтересах якої подано позов. Але сам бачив свіже рішення, за яким суд сочел, що рядків позовної давності повинен відраховуватися з моменту, коли саме прокуратурі стало відомо про порушення закону (підстави для позову), і відповідно, не прийняв доводів відповідача про пропуск позовної давності.
З цього, Вам одна порада - копайтеся в реєстрі, шукайте ту практику, яка в вашу користь.
Але в будь-якому випадку, якщо Ви в процесі заявите про пропуск позовної давності і подасте цю ситуацію з тієї позиції, яка вигідна Вам, що Ви втратите?

Позовна давність. Поновлення строку


Ще додам, що я б у вашому випадку стверджував, що позовна давність повинна відраховуватися за загальним правилом для позовів про визнання договорів недійсними - з моменту укладення договору.
Тут піду в лірику, оскільки питання законодавчо чітко не врегульовано. Адже при протилежному підході (якщо вважати, що з моменту, коли прокуратурі стало відомо про підстави позову), то тоді виходить - що строків позовної давності для прокуратури просто немає. Всі ми знаємо, що про підстави для позову прокурори часто дізнаються по засобу заходів прокурорського контролю - запити прокуратури, прокурорські перевірки і т.д. Але ЗУ "Про прокуратуру" ніяк не обмежує строків давності таких заходів контролю, тобто за фактом, прокурор може дізнатися про нібито незаконність договору і через десять років після його укладення.
А такій ситуації, коли рядки позовної давності не обмежені, бути в природі не може (крім випадків, безпосередньо передбачених законом), тому що позовна давність - це важливий цивільно - правової інститут, який забезпечує стабільність правовідносин і їх передбачуваність для учасників.
Але це, звичайно, ІМХО ...

Позовна давність. Поновлення строку

Дуже детальну відповідь за що величезне спасибі !!! Взагалі я роблю акцент на 2 речі: 1. Прокурор подавав позов (слово в слово з нинішнім) ще в 2012 році в інтересах Міноборони (але без участі КЕЧ), таким чином для Міноборони відраховуємо термін з 2012 року. Правильно? 2. КЕЧ погоджувала договір в момент його укладення тобто в 2010 році - звідси і починаємо відлік. Ось мене і цікавить правильно я мислю чи ні? і ще: чи може Міноборони виступати позивачем по відношенню до свого структурному подразділенію якому є військова частина? і нарешті, чи можна якось розіграти карту тотожних причин позову 2012 року і 2015 роки (мається на увазі те, що в позові 2015 роки просто скопійована слово в слово причина позову, викладені в позові 2012 року). Я спробував просити суд закрити провадження у зв'язку з тим, що ця справа (тобто той же прокурор, той же позивач Міноборони і те ж питання по суті) судом було розглянуто в 2012 році. Але суд відмовив у його клопотання, ссилаяь на те що в 2012 році не було в справі КЕЧ, і ще прокурор "вів справу" по стежки "нікчемності" договору, тобто такого договору який нібито є договором прихованої оренда, а питання про недоцільність використання землі і правомощності підписання договору військовою частиною були основними питаннями.
Питання по доказам:
1) Яку конкретно дату, починаючи з якої нібито МОУ стало відомо про ситуацію, Ви будете називати в суді? І як документально Ви її доведете?

Адже прокуратура, насправді, могла позов і не погодити попередньо з МОУ (просто вказати МОУ в заяві як зацікавлений орган) або узгодити по телефону, що довести не можливо.
Тобто чи не вийде, що прокурор може заявити, що на момент подачі позову МОУ нічого і не знало про ці обставини?

Позовна давність. Поновлення строку

Тобто , Щоб зрозуміти ситуацію з МОУ, потрібно чітко розуміти дату і який саме документ підтверджує цю дату.
Имхо. Позовна давність про визнання угод недійсними 3 роки з дня особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила. Позовна давність не застосовується якщо правопорушення триває (негаторний позов)

Все це дуже добре, товариші, але знову таки чому ніхто не згадує то про що я писав на самому початку - позов СЛОВО В СЛОВО повторює попередній 2012 года!?!?
Тільки в 2012 році воно було більш розширено (основний упор ПО ПОВЗ ТОГО Ж ПИТАННЯ, що і в нинішньому позові було на те, що договір не відповідає цілі нібито) і з цього приводу (В ТОМУ ЧИСЛІ І НА ПІДСТАВІ ПОЗОВУ 2015 року) прийнято Рішення тим же Хоз. судом !!!!

А тому що про це не йшлося і причому тут позовна давність, якщо це все зводиться до питання про припинення провадження у справі ч.2 ст.80 ГПК.
Так його не припинять, сторони різні, мабуть підстави в частині теж. Все що можна з цього приводу застосувати це подати в суд рішення госп. суду 2012 року і посилатися на ст.35 ГПК ч.2: обставинні, Встановлені рішенням суду у господарській, цівільній або адміністративній справі, що набрало законної сили
Поновлюємо строки при спливі позовної давності.
 Юридические услуги Киев и Киевская область
Тел.: (063) 539-42-13, (096) 545-40-33, (095) 573-20-30
E-mail: utk2012Аbigmir.net, skype: k0965454033


по матеріалам юридичних форумів
Прочитано 221 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×