Вход/Регистрация

Юридические услуги Киев и Киевская область

Тел.: (063) 539-42-13, (096) 545-40-33, (095) 573-20-30
E-mail: utk2012@bigmir.net, skype: k0965454033

Понедельник, 24 Июль 2017 15:30

Борги в доларах. Юридична консультація

Оцените материал
(1 Голосовать)
Підкажіть будь ласка: Є борг по нотаріальної розписці, вказана сума боргу і її еквівалент в доларах.
Є більш пізня розписка від боржника (за тим же боргу), де вказана саме сума в доларах.
Є рішення суду в мою користь, суд перерахував суму боргу в гривні за курсом, які були на дату складання нотаріальної та звичайної розписці.
На ці суми були нараховані інфляція і 3% пені.

Боржник гроші не повертає, курс долара дуже помітно виріс.

1) Чи можу я тепер, після кількох років, перерахувати суму боргу за поточним курсом і нарахувати 3% пені за весь термін (інфляцію вже в такому випадку нарахувати не можна).
2) Чи є позовна давність на нарахування інфляції та 3% пені за службовим, який вже був виграний в суді?
3) Наскільки реально заборонити боржнику виїжджати за кордон?

Суд правильно перерахував, оскільки борг у гривні - "вказана сума боргу і її еквівалент в доларах". Нікого не цікавить, скільки можна було купити доларів на ці гривні в якому році.
Не можна по одній і тій же справі подати новий позов з новим аналогічним "прошу", маючи рішення суду по першому позову.
Боржник не платить? А держвиконавці не працюють?

Борги в доларах. Юридична консультація

Якщо розписка в іноземній валюті, то стягнення в судовому порядку за такою розписці здійснюється в нац. валюті за курсом на день прийняття рішення суду.
При цьому інфляція не підлягає стягненню за боргами в іноземній валюті.
За штрафами, пенею за прострочення позовна давність один рік.
Заборонити виїзд за кордон боржника реально тільки в судовому порядку з подачі заяви держ. виконавцем.

Борги в доларах. Юридична консультація

Так, але для цього в договорі / розписці повинна бути вказана сума боргу в іноземній валюті та її еквівалент у гривні.
Судячи з повідомлення учасника теми, у нього - "вказана сума боргу і її еквівалент в доларах", тобто договір в гривні з незрозуміло навіщо зазначеним еквівалентом у валюті на день підписання.

Борги в доларах. Юридична консультація

Друга розписка у нього в доларах, як він пише ...
Я згодна з Вами, що якщо вже є рішення, і терміни на оскарження пройшли, то що тут обговорювати ... долари, гривні ... це нічого не змінить.

Борги в доларах. Юридична консультація

У разі невиконання рішення суду, що ймовірно має місце бути, є можливість стягнути відсотки за користування грошима за період після прийняття рішення суду і до моменту не отримання виплати, підстави по ст.1214 ЦКУ + ст.536 ЦКУ, оскільки правових підстав у боржника користуватися грошима немає, і не повернення боргу за рішенням суду свідчить про користування грошима без достатньої правової підстави. Є з цього приводу ряд роз'яснень ВССУ та ВСУ, досить часто кредитори вимагають ще відсотків, відшкодування збитків і т.д.

Борги в доларах. Юридична консультація

Пам'ятається, банки в терміновому порядку почали правити валютні договори, в яких не було вказано гривневий еквівалент. На хвилі визнання судом таких угод незаконними, оскільки всі операції повинні проводитися виключно в національній валюті. Або, як мінімум, повинен був бути вказаний еквівалент.

Борги в доларах. Юридична консультація

Щодо банків згодна, була така проблематика, що банк повинен мати соотв. ліцензію для валютного кредитування ...

Я про звичайних фіз. осіб, які за своєї легковажності передають в позику долари лише по розписці, і даних в такий розписці дуже мало, про еквівалент якось не думають, адже назад хочуть все ж долари отримати. Так ось, навіть якщо і не вказано, що еквівалент у гривні, стягнути борг за такою розписці можна в суді гроші, але в гривнях.

Розписки в сфері банківських послуг не є актуальними, оскільки там завжди є кредитний договір, заяви - анкети, платіжна документація і т.д.

Борги в доларах. Юридична консультація

Ух, спасибі за таке жваве обговорення мого питання)

Перший документ: нотаріальна розписка де була вказана сума в гривнях і еквівалент в доларах.
Другий - більш пізня звичайна розписка, із зазначенням суми тільки в доларах.

Перший суд прийняв обидва документи і прийняв ДВІ суми основного боргу. Тобто один перерахунок за курсом долара був зроблений на момент початку невиконання боржником своїх зобов'язань за першим договором. А другий перерахунок - на момент початку невиконання зобов'язань за другим договором.
Інфляція і 3% нараховувалися спочатку на суму за першим перерахунку, а потім - по другому.

Боржник не платить, держ виконавці офіційного майна не знайшли (неофіційного - багато).

- "За штрафами, пенею за прострочення позовна давність один рік."
-Згоден, але по інфляції і 3% все ж би на зразок позовна давність - 3 роки.

- "Навіть якщо розписка просто в доларах, і в самій розписці не вказано еквівалент гривні, все одно можна стягнути борг, тільки в гривнях за курсом на момент прийняття рішення суду."
-Ось саме в цьому моє перше запитання: чи є сенс подавати на суд, щоб прив'язати основний борг до поточним курсом (я не претендую на інфляційні нарахування в такому випадку).

З приводу третього питання: чи є практика заборони виїзду за межі по боргах перед фізичною особою?

Дякуємо.
продовження тут http://ut.kiev.ua/biblioteka-yurista/item/2116-styagnennya-inflyatsiyi-vidsotkiv-richnih-penya-za-borgami-v-dolarah.html

Як повернути борги в доларах, як віддати борг у доларах
Юридичні послуги Київ та Київська область
Тел .: (063) 539-42-13, (096) 545-40-33, (095) 573-20-30
E-mail: utk2012Аbigmir.net, skype: k0965454033

Прочитано 63 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×