Вход/Регистрация

Юридические услуги. Киев и Украина

Viber 095-573-20-30
Telegram 096-545-40-33

Воскресенье, 17 Сентябрь 2017 10:07

Як відновити терміни для апеляційного оскарження

Оцените материал
(1 Голосовать)
Сторінками юридичних форумів...
Добридень! Допоможіть будь ласка розібратися в цивільній справі.
Було заочне рішення, воно вступило в дію. Подати на апеляцію ми не встигли так як відповідача не було в Україні. Тепер помер позивач.
Які норми потрібно застосувати, як правильно подати апеляцію?

Як відновити терміни для апеляційного оскарження

ч.3 ст.294 ЦПК України, складайте клопотання про поновлення строків на апеляційне оскарження і разом з апеляцією відправляйте.

Як відновити терміни для апеляційного оскарження

Для оскарження заочного рішення необхідно подавати не апеляцію, а заяву про перегляд заочного рішення. Подати можуть правонаступники, приклавши підтверджуючі документи.
Також необхідно підтвердити поважність причин пропуску подачі заяви про апеляційне оскарження рішення.

Як відновити терміни для апеляційного оскарження

Заплутався, подумав, що померло особа, з боку якого необхідно оскаржити рішення. Як вже написав, подавайте заяву про апеляційне оскарження рішення із зазначенням причин пропуску строків подання заяви. Воно повинно подаватися протягом десяти днів з моменту отримання заочного рішення.

Як відновити терміни для апеляційного оскарження

Все набагато складніше ніж здається на перший погляд.
Існує різна судова практика у таких справах, і дійсно деякі юристи, вважають, що поділ майна подружжя не допускає процесуального правонаступництва я до таких юристів не належу, але вони ж і серед суддів))

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63632732 ось, будь ласка, закрили провадження.
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63700865 а, ось призупинили провадження у справі.

В обох випадках позови ідентичні про поділ майна подружжя.

Я вважаю, що юридично підстави для правонаступництва, в тому числі і процесуального, і пов'язано це на пряму зі ст.1218, 1219 ЦКУ, можу пояснити, але не хочу, ми ж тут не на лекції))

І взагалі, я бачу проблему в іншому, сумні перспективи для даної справи, а саме в тому, що в суді вже ніякого провадження немає, тому яким чином суд буде припиняти провадження у справі, яке він не розглядає це цікаво

І ще нюанс, спадкоємці процесуальні правонаступники, не можуть вступити в справу, поки не пройде термін 6 місяців, і не визначиться коло спадкоємців.

Тобто максимум це провадження призупинити, яке припинено, та й терміни пройшли А щось оскаржити, заяву про перегляд заочного рішення подавати, або ж апеляційну скаргу подавати юридично вони такого права не мають.

А з іншого боку, спадкоємці, якщо чогось хочуть, то їм треба як мінімум домогтися провадження у справі, а потім його припиняти.

І взагалі, рішення заочне для відповідача, а не для позивача, якщо позивач рішення оскаржить, то безпосередньо в апеляцію.

Так, що Ви ні так що який там перегляд. Це в апеляцію треба писати заяву про зупинення провадження у справі, тому що позивач хворіла і померла, рішення не отримала вчасно з суду, тому не змогла реалізувати своє право на подання апеляційної скарги, і в зв'язку з цим зупинити провадження у справі, а потім визнати причину поважною і встановити додатковий термін на подачу апеляційної скарги спадкоємцями в рамках процесуального правонаступництва.

А якщо сам чоловік оскаржить рішення суду, і подає на перегляд заочного, тоді взагалі все прекрасно проблем немає, подасте заяву про призупинення і все, якщо суддя звичайно не відноситься до юристів, які вважають, що правонаступництво не допускається.

Якщо все таки Ви згодні з рішенням і питання тільки в виконанні, тоді проблем немає, на стадії виконавчого провадження теж допускається правонаступництво, за Вашою заявою, через 6 місяців отримаєте.


Можуть бути ще нюанси з тим, що право власності не зареєстровано, до складу спадщини не входить, і знову в суд, якщо нотаріус відмовить.

І ще, Тетяна, якщо Ви з інтересів позивача, то такого писати в суд не можна, що "Подати на апеляцію ми не встигли так як відповідача не було в Україні.", Це не правильно, Вам відмовлять.

А взагалі, це Ви сумбурно написали, що не зрозуміло, в чиїх інтересах Ви питаєте, чи то відповідача, то чи позивача, і хто там взагалі позов подав і чого тепер не згодні і т.д.

Юрист, магістр права Ігор Кізіма.
Це доволі часто-густо зустрічається. Людина , яка запитує юридичну консультацію не взмозі адекватно пояснити в чому суть. А потім говорять, що їм юрист поганий попався. Не те порадив.

Юридичні послуги Київ та Київська область
Тел .: (063) 539-42-13, (096) 545-40-33, (095) 573-20-30
E-mail: utk2012          bigmir.net, skype: k0965454033
Прочитано 160 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×