Вход/Регистрация

Юридические услуги. Киев и Украина

Viber 095-573-20-30
Telegram 096-545-40-33

Пятница, 03 Ноябрь 2017 11:53

Стягнення орендної плати та суми збитку з колишнього орендаря квартири

Оцените материал
(1 Голосовать)
Прошу підказати, як стягнути заборгованість по орендній платі, суму завданих збитків (нова квартира розгромлена і загиджена) і суму комунальних.
Є договір оренди і акт прийому-передачі нової квартири зі свіжим ремонтом і новими меблями тощо. Зворотного акту немає, орендар втік.

Також при співробітниках поліції орендар написав розписку із зобов'язанням виплатити певну суму (збиток) з датою виплати, в присутності свідка. Як мотивувати написання розписки - адже позики або передачі грошей не було? Як довести в суді свою правоту? Дякуємо.

- У зв'язку з чим поліція викликалася? Все це вирішується через суд. Для цього потрібно висновок експерта про завдані збитки і бажано що б цей висновок було трохи раніше, ніж написана розписка орендарем (домовляйтеся з експертом)

- Експертиза не могла бути раніше розписки, я не могла увійти в квартиру. Поліція допомагала виселити орендаря. До цього він у п'яному угарі напав на сусіда, справа про нанесення легких тілесних.

Підтвердженням завданих збитків може служити акт прийому-передачі квартири орендарю, в якому зазначено все нове. Зворотний акт можуть підписати свідки.

З експертизою зв'язуватися не хочеться, спробую стягнути суму збитку по розписці. Бентежить, що до розписці немає договору позики, а тільки зобов'язання сплатити певну суму.

- Не знаю чи ще актуально, але що якщо мотивувати розписку як новація боргу?
- Дуже непогана ідея, але виникає та ж проблема - немає договору позики (або, наприклад, новації), а є тільки розписка, що такий-то зобов'язується виплатити таку-то суму такого-то числа.

Ігор Кізіма, юрист, магістр права: За простими розписками наші суди доволі часто стягують шкоду, якщо грамотно підійти до вирішення справи. Звертайтеся до мене, я допоможу. Тел.: (063) 539-42-13, (096) 545-40-33, (095) 573-20-30
Ще я к варіант, можна звернутися в поліцію із заявою про злочин - умисне знищення майна (ст. 194 КК України). В крайньому випадку, якщо не буде тягнути на злочин - збирете в такий спосіб докази для звернення у цивільний суд


Прочитано 121 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×