Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 095-573-20-30
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Четверг, 26 Октябрь 2017 17:39

Не предоставили слова в судебных прениях

Оцените материал
(1 Голосовать)

При
рассмотрении гражданского дела в суде апелляционной инстанции ответчику не предоставили слова в судебных прениях ...

Может только данный факт быть основанием для отмены решения суда апелляционной инстанции?
Спасибо за обоснованные ответы ...

- Думаю, що можна було б спробувати піти таким шляхом:
- добути і письмово задокументувати недоліки журналу (технічної аудіозаписи) судового засідання (як доказ "ненадання слова" і попутно - ще чого-небудь отакого);
- оскаржуючи рішення суду, намагатися довести його незаконність через порушення судом принципів рівності сторін перед законом і судом, змагальності і диспозитивності і т.п., про які йде мова в статтях 5, 10 і 11 ЦПКУ.
Одного самого такого факту, швидше за все, буде недостатньо, але якщо є талант письменника "білей про права", - то можна і спробувати.
Порушення судом основних принципів судочинства може бути підставою для визнання рішення незаконним. Про це багато написано КСУ, ВСУ, ЄСПЛ і іншими "ліриками" (при старанності - можна накопати аргументів-обгрунтувань, але ... клопітно все це, на жаль).
Имхо.


- Можна спробувати оскаржити, але це буде мати сенс тільки в тому випадку, якщо рішення суперечить і іншим нормам матеріального та процесуального права і при перегляді може бути винесено рішення на вашу користь. В іншому випадку, якщо метою не є потягнути час або заробити на клієнті за апеляцію, то не бачу сенсу в оскарженні, навіть якщо апеляція визнає, що права порушені (хоча вони і так порушені), але докази не на вашу користь, то просто витратите гроші на оскарження і час.

- Відповідь на Ваше питання: не может буті Скасований правильне по суті и справедливе решение з одних лишь формальних міркувань (ч.2 ст. 337 ЦПК України).

Якщо матеріальне право застосовано вірно і фактичні обставини справи в необхідній мірі встановлені, то ненадання слова в дебатах суд визнає як формальна підстава для оскарження, і швидше за все, відкривати касаційне провадження не буде.

Якщо ж є й інші аргументи, то обов'язково пошліться на практику ЄСПЛ. Фабула, як уже вірно говорили вище "порушення рівності сторін", "предвятую з боку суду" або "недопуск до правосуддя". Почитайте рішення "Pullar v. United Kingdom "," Совтрансавто-Холдинг проти України "," Коваль проти України "," Білуха проти України ", думаю там знайдете те, що вам потрібно.

Прочитано 202 раз

Похожие материалы (по тегу)

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×