Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Четверг, 18 Январь 2018 22:57

Недобросовісний пацієнт подає до лікаря претензію та позов до суду

Оцените материал
(1 Голосовать)
Останнім часом швидко зростає правосвідомість громадян. Люди стали розуміти, що захищати свої права можна і потрібно. Поява приватних клінік привело до того, що пацієнти почали офіційно платити за надані послуги, і так само офіційно вимагати висококласного обслуговування.


Однак у кожної медалі є 2 сторони. В умовах інтенсивного розвитку ринкових відносин і особливостей менталітету наших людей (підприємливість, винахідливість, бажання «халяви»), з'явилося таке явище, як «споживчий тероризм».

Серед лікарів таких пацієнтів називають по-різному: пацієнти-аферисти, пацієнти-терористи, суть залишається однаковою. Здоров'я і краса справа відносне і суб'єктивне. Адже так просто пред'явити претензію пластичного хірурга на основі лише того, що результат не відповідає очікуванням, правда?

Пацієнти-терористи вимагають надання послуги безкоштовно або компенсації моральної шкоди в обмін на їхнє мовчання. Ще до того як відбувається безпосередньо лікування, вони недоговорюють про свої індивідуальні особливості, шукають найменші недоліки в лікуванні і обслуговуванні, при виникненні будь-яких проблем відразу заявляють про те, що вони «цього так не залишать» - це відкрита маніпуляція, провокація і навіть вимагання.

Щоб не бути голослівною, наведу кілька прикладів «з життя». Один з поширених випадків конфлікту між лікарем і пацієнтом пов'язаний з лікарською таємницею. Природно, вона повинна залишатися такою, хоча деякі клініки попереджають пацієнтів про те, що в певних випадках лікар залишає за собою право розголосити інформацію про стан здоров'я. Маніпуляція здійснюється, наприклад, подружньою парою. На прийом до лікаря приходить дружина пацієнта і слізно благає розповісти їй про здоров'я свого чоловіка, оскільки для неї це дуже важливо. Якщо лікар піддається на провокацію і розкриває діагноз, то тим самим підписує собі вирок.

Чимало конфліктів виникає і у стоматологів, які вже б'ють на сполох. Наприклад, часто пацієнти погоджуються вирвати зуб без підписання будь-яких документів. Ситуація звичайна, якщо ви не нарвалися на "терориста". Оскільки, видаливши зуб, він тут же оголошує, що лікар не поставив його до відома про майбутню операцію.

У зв'язку з цим в стоматологічних кабінетах підписують такі типові форми: «Угода на лікування між клінікою і пацієнтами», «Інформаційна угода», «Угода на згоду пацієнта на обробку персональних даних». У них по пунктах розписано, за що лікар несе відповідальність і з чим погоджується пацієнт.

Це ще не все і не найстрашніші випадки, на які поскаржилися нам медпрацівники.

Недобросовісний клієнт пред'являє до лікаря або клініці претензію, прекрасно усвідомлюючи, наскільки трудомістка процедура врегулювання конфлікту. Він сподівається на те, що керівництво клініки не захоче з ним зв'язуватися і прийме умови «нападника», тобто відкупиться. В іншому випадку він буде ініціатором публічного скандалу з усіма наслідками, що випливають з нього наслідками: візити перевіряючих інстанцій, висвітлення в пресі і т.д.

Ще одна причина того, що лікарі не боряться - це сума претензії. Іноді це може бути 1000-2000 грн (наприклад, встановлення пломби стоматологом), і таку суму простіше і швидше повернути пацієнтові і дозволити йому обслужитися безкоштовно, ніж займатися суперечками, «листуванням» і наймати юриста. Однак, тут той самий випадок, коли кількість повинна перерости в якість. Варто всім лікарям об'єднатися, провести такий спір сумарно кілька десятків разів, як «сарафанне радіо» повідає потенційним пацієнтам-шахраям про те, що немає сенсу хитрувати, тільки даремно витратять час і гроші. Адже лікарів набагато більше, ніж таких пацієнтів. Просто в силу своєї зайнятості, і без того підвищену відповідальність професії, у багатьох вже немає ні сил, ні бажання цим займатися.

Як розпізнати пацієнта-терориста?

Однозначних відмінних рис у таких клієнтів немає, але частіше за все для них характерно наступне:

· Нездоровий інтерес до можливих ускладнень і негативних сторін лікування;

· Грубе ставлення до лікаря і обслуговуючому персоналу;

· Детальне обговорення відповідальності сторін у разі несприятливого результату;

· Наполегливе вимога дотримання своїх прав;

· Багаторазові дзвінки або візити з розпитуваннями про роботу клініки та послуги, що надаються;

· Негативні висловлювання на адресу лікарів і клініки взагалі, з акцентами на незначні або неіснуючі недоліки;

· Тривале обговорення ціни і наполегливе бажання «вибити» знижку;

· Уважне вивчення пункту «відповідальності сторін» при укладенні договору;

· Відсутність здорового глузду в діях і висловлюваннях

Підводячи підсумки вищесказаного, можна порадити лікарям таку «профілактику»:

- професійно складати договору і медичну документацію;

- бути ввічливими і коректними, якісно виконувати свої обов'язки;

- попереджати про можливі ускладнення заздалегідь.Анастасія Поливання , адвокат, переклад ЮТК
Прочитано 781 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×