Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %14 %920 %2012 %21:%Нояб

Про надання додаткового строку на прийняття спадщини

Оцените материал
(2 голосов)
Позивач звернувся з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати позивача - ОСОБА_3. Строк для прийняття спадщини після смерті матері він пропустив через те, що зазнав значного емоційного стресу у зв»язку з чим погіршився стан його здоров»я і він тривалий час перебував на амбулаторному лікуванні в міському кардіоревматологічному диспансері. Враховуючи те, що строк для прийняття спадщини після смерті матері пропустив з поважних причин, просить суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3

РІШЕННЯ

Іменем України

    

27.02.2012  року  Голосіївський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді                     Калініченко  Л.С.,

при секретарі                              Федоровій К.В..            

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа: Друга Київська державна нотаріальна контора, про надання додаткового строку на прийняття спадщини,  -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати позивача - ОСОБА_3. Строк для прийняття спадщини після смерті матері він пропустив через те, що зазнав значного емоційного стресу у зв»язку з чим погіршився стан його здоров»я і він тривалий час перебував на амбулаторному лікуванні в міському кардіоревматологічному диспансері. Враховуючи те, що строк для прийняття спадщини після смерті матері пропустив з поважних причин, просить суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3

В судовому засіданні позивач та його представник позовну заяву підтримали в повному обсязі та просили задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав заперечення на позовну заяву, в яких просив у задоволенні позову відмовити, справу просив розглядати без його участі.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, звернувся з заявою про розгляд справи без участі представника.

Вислухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати позивача - ОСОБА_3.

Відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 21 травня 1993 року ОСОБА_3 на праві приватної, спільної власності належала ? частина квартири АДРЕСА_1.

Відповідно до ст.1216 ЦК  спадкуванням є перехід прав та обов»язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ч. 1 ст.1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.  

Позивач є спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_3

В жовтні 2011 року позивач звернувся до Другої київської державної нотаріальної контори для оформлення свідоцтва про право на спадщину, однак 13.10.2011 р. отримав відмову у зв»язку з пропуском строку для прийняття спадщини.

Разом з тим, позивач вважає, що пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки після смерті матері зазнав значного емоційного стресу у зв»язку з чим погіршився стан його здоров»я і він тривалий час перебував на амбулаторному лікуванні в міському кардіоревматологічному диспансері Олександрівської клінічної лікарні м. Києва, що підтверджується висновком спеціаліста від 18 вересня 2011 року.

         Крім того, позивач вважає, що прийняв спадщину, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3, оскільки на час відкриття спадщини постійно проживав разом з нею, заяву про відмову від спадщини до нотаріальної контори не подавав.  

Згідно ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини , вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

         Відповідно до ч.1 ст. 1273 ЦК України, спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщин протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. Як вбачається із матеріалів справи, позивач не подавав заяву про відмову від прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.

         Докази про наявність інших спадкоємців першої черги відсутні.

Як вбачається з довідки зі спадкового реєстру, спадкова справа щодо майна померлої ОСОБА_3 не заводилась.

Разом з тим, згідно ст.1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, в складі якої є нерухоме майно, зобов»язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Отже, якщо у складі спадщини є нерухоме майно порядок нотаріального оформлення права спадкоємця на спадщину є обов»язковим.

          Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

          Враховуючи вищевикладене,  суд приходить до висновку, що строк для прийняття спадщини пропущено з поважних причин, а тому позов підлягає задоволенню.

          На підставі викладеного та керуючись ст. 10, 11, 15, 60, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст. 1216, 1220, 1261, 1268, 1270, 1272, 1273, 1297 ЦК України, суд  -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1  до Київської міської ради, третя особа: Друга Київська державна нотаріальна контора, про надання додаткового строку на прийняття спадщини задовольнити.

          Визначити ОСОБА_1 додатковий строк -три місяці, з моменту набрання чинності даного рішення, для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилась після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

          Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів.

 

              Суддя

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×