Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Среда, 18 Октябрь 2017 13:19

Дрес-код в суді

Оцените материал
(1 Голосовать)
За останні років десять всілякі реформи і «покращення» змінили ситуацію в судах (говорю про Київ). Так-сяк працюють реєстри. Для сплати мит і зборів не потрібно їхати в суд і переписувати «вручну» відповідні реквізити. У Київському госпсуді судді вже давно не відправляють правосуддя, сидячи по троє в кабінетах. Київський адміністративний суд - цілком зручні як для Києва приміщення. Вищий господарський суд - воістину палац правосуддя - просторо, чіткі комунікації і т.д. (Не можна не сказати «спасибі» Дмитру Микитовичу Притики). Загалом, жити стало краще. Але я зараз не про поліпшення роботи судів, а про інше.
         В результаті все більш частого став помічати, що в міру того, як поліпшується антураж в самих судах, різко погіршується зовнішній вигляд відвідувачів судів. Ну ладно, в адміністративному суді серед відвідувачів ще досить високий відсоток «пересічних» громадян, щиро повірили в те, що ці суди створені для якнайшвидшого оскарження ними незаконних актів органів держвлади.

Але в господарських судах, як правило, сторони-підприємці без юристів вже не з'являються. Так ось, в більшості своїй юристи в судах схожі на підприємців-власників кіосків, які приїхали для закупівель «снікерсів» на оптові ринки. Не будемо говорити про чоловічу небрітость (я зараз не про особисту гігієну, а про інше), торкнемося лише одягу. Джинси, светри, штани (не брюки, а саме штани) всіляких забарвлень (переважає брудно сірий і хакі), плюс кеди і чоботи. Костюм, навіть без краватки - це один (максимум два - я другий) людини на поверх. Якщо чесно, навіть острах бере. Я думаю, що причина цього - в неповазі. До себе, до професії, до суду, до опонентів.

         
Навіщо я це пишу? Якщо чесно, мені все одно, хто в чому ходить (крім рідних, близьких і підлеглих). Я і сам, вирушаючи у вихідні на ринок за бараниною та спеціями, костюм точно не одягаю. Та й в парках гуляю в джинсах. Але ж ми зараз не про те, в чому зручніше ходити, а про інше


         
Давайте подумаємо. Ось суддям, може бути, і все одно, в чому представник сторони прийшов на засідання. Хоча їм самим вже давно видали мантії, і, чесно кажучи, це дуже змінило характер засідань (по крайней мере, для мене і багатьох моїх колег, з якими обговорювали це питання). Дисциплінує. Але ж йдучи ось в такому «затрапезному» вигляді в суд, а потім за підсумками до клієнтів, ми тим самим показуємо клієнтам, що похід до суду - це нічого особливого, сходили, як в пивну. І клієнт так само буде до нашої роботи і ставитися! А якщо до цього додати, що багато наших колег при отриманні в роботу судової справи тут же починають проголошувати «Так все у всіх судах вже куплено ...», а якщо програють справу, то в житті не скажуть «Так, моя тактика не спрацювала» або «Опонент був сильнішим», а почнуть тиражувати з ще більшою силою вищезгадане гасло.

Тут виникає питання. Просте, сермяжне. З чого б це наші клієнти повинні нам платити великі гроші за судові процеси, якщо ми самі до процесів так ставимося? Адже клієнт не юрист, він багато сприймає не через процесуальні тонкощі, а через зовнішні прояви.

        
Коротенько про свою позицію. Якщо мені і / або моєму співробітнику доведеться похід в судове засідання, то я завжди попереджаю клієнта, що мінімум половину попереднього робочого дня ми повинні підготуватися (це коли процесуальні документи вже готові і позиція вироблена). До суду - тільки в костюмі і в краватці. В такому ж вигляді - і звіт перед керівництвом.

        
Я, звичайно, можу помилятися, але багато в чому негативне і неадекватне ставлення клієнтів до наших судових баталій відбувається і з нашої подачі. У тому числі і через стиль нашої службової одягу. Адже зараз навіть початківець юрист може купити собі костюм, білу сорочку і темна краватка - вибір найширший, на будь-який гаманець. Юриста без хоча б одного костюма не можу собі уявити. А якщо він є, то куди ж його одягати, як не в суд?

       
Кілька років тому, одна моя знайома (не юрист) влітку поїхала в Лондон. Ось її розповідь. «Літо, спека, по Лондону натовпи туристів - шорти, шльопанці, футболки. І раптом - як потрапили в інше місто. Натовпи людей в костюмах, при краватках, жінки в шикарних ділових костюмах. Всі з шкіряними портфелями. Ми прямо відчули себе незатишно в своїх шортах. Чому це - запитали ми гіда? І почули у відповідь - Це Темпл, один з юридичних кварталів Лондона ».

       
Може бути, повага клієнтів до нашої судової роботі починається з моменту «по одягу зустрічають? І звідси ж починається шлях до великих судовим гонорарів?

Олександр Онуфрієнко, переклад ЮТК
Прочитано 831 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×