Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Понедельник, 13 Ноябрь 2017 06:46

Яку форму оподаткування обрати ФОПу

Оцените материал
(1 Голосовать)
В якийсь час люди, які хочуть почати працювати «на себе» приходять до висновку, що складнощі з реєстрацією, вибором видів діяльності, вибором системи оподаткування не варті того, щоб займатися підприємництвом.
Можливість роботи «в тіні» з точки зору отримання прибутку набагато вигідніше і необхідність морочитися з Податковим кодексом відпадає сама собою.

Але, рано чи пізно такий тіньовий бізнес дуже швидко згортається і не через бажання власника. Тому приділити час рутинних питаннях і працювати легально необхідно.

Ця стаття буде корисна тим, хто боїться фіскальної служби і не знає, яку вибрати групу спрощеної системи оподаткування. Користуватися при цьому ми будемо простою системою алгоритмів. Слід уточнити, що розберемо ми 1, 2 і 3 групи спрощеної системи оподаткування. 4 групу (сільськогосподарських товаровиробників) ассмотрім в наступній статті.

Для проведення господарської діяльності можуть використовуватися торгові місця на ринку або інші приміщення. Якщо Ви знаєте, що будете вести підприємницьку діяльність виключно на ринках, то Вам варто більш детально розглянути 1 групу спрощеної системи оподаткування.

1я група

Для 1 групи спрощеної системи оподаткування дозволено:

    
торгівля та / або надання побутових послуг на ринках;
    
роздрібна торгівля;
    
торгівля та / або надання побутових послуг виключно населенню;
    
відсутність найманих працівників;
    
річний прибуток не перевищує 300 000 гривен.

Якщо по якомусь з пунктів у Вас є розбіжності, наприклад, у Вас будуть наймані працівники або сума доходів буде вищою за дозволену, то варто розглянути 2 групу спрощеної системи.

2а група

Для 2 групи спрощеної системи оподаткування характерно:

    
відсутність прив'язки до місця проведення господарської діяльності;
    
торгівля та / або надання послуг (не тільки побутових) населенню, виробництво товарів, діяльність з сфері ресторанного господарства;
    
можливість залучення найманих працівників - до 10 осіб;
    
річний прибуток не перевищує 1 500 000 гривень.

Здавалося б, 2 група - максимально відповідає вимогам і можливостям більшості підприємців, але істотним обмеженням є те, що співпраця з юридичними особами знаходиться поза полем діяльності. Хочете працювати з юридичними особами - тоді Ваш вибір 3 група спрощеної системи оподаткування.

3-тя група

Для 3 групи спрощеної системи оподаткування характерно:

    
відсутність обмеження в можливості залучення найманих працівників;
    
відсутність обмеження в можливості співпрацювати з юридичними особами;
    
річний прибуток не перевищує 5 000 000 гривень.
    
Що стосується суми оподаткування, то вона така.

Що стосується податку на прибуток, то така сума податку жорстко зафіксована для 1 і 2 групи оподаткування: 10% від прожиткового мінімуму для 1 групи, 20% - для 2 групи. Для 3 групи застосовується прив'язка від отриманого доходу - 5% від суми прибутку.

Вадим Іванов
Прочитано 616 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×