Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %09 %995 %2022 %22:%Сен

Чи можуть піддати кримінальному покаранню за парадію на пісню Шамана - Я - русский, гумориста з піснею - Я - узкий

Оцените материал
(1 Голосовать)
Комік Олександр Гудков випустив пародію на кліп "Я русский" співака Ярослава Дронова, відомого під псевдонімом Shaman. Ролик під назвою "Я вузький" викликав настільки бурхливу реакцію, що громадські діячі попросили СК РФ дати йому правову оцінку. На їхню думку, у пародії простежується приниження честі та гідності за національною ознакою. Розбираємось, чи можуть покарати гумориста.

Патріотичний кліп Shaman "Я русский" відразу після релізу набрав мільйони переглядів на YouTube і став хітом. Роботу музиканта із захопленням зустріли фанати та продюсери. Пародія коміка Олександра Гудкова теж привернула увагу публіки, проте, на відміну першоджерела, викликала неоднозначну реакцію.

В оригінальному кліпі Shaman виконує композицію серед пшеничного поля. У ролику Гудкова відтворено схожу локацію, при цьому сам гуморист зображений комічною мультиплікаційною фігурою. "Я вузький - я не у формі яйця. Я вузький - плечі вже обличчя. Я вузький - і мені пощастило. Я вузький - усім широким на зло", - співає комік у кліпі, який за шість днів набрав майже 2,5 мільйона переглядів.

Лідер громадського руху "Громадянський комітет" Артур Шликов звернувся до Слідчого комітету РФ із проханням дати правову оцінку ролику гумориста.

На думку громадського діяча, робота Гудкова – це спроба лізти на рожон в умовах гострої політичної ситуації. "Тут посил, як ми це бачимо, у приниженні честі та гідності за національною ознакою, тобто не стільки пародія, скільки цілився у Шамана, а потрапив у росіян. Якось так це виглядає", – зазначив Шликов.

Ролик гумориста не сподобався і депутату Держдуми Сергію Соловйову, повідомляє News.ru. "Жалюгідне нікчемність кривляється, не володіючи вокальними даними, з безглуздим повторенням безглуздих слів з натяком на оригінальність. Вульгарна витівка, розрахована на образу, а по суті, кретинізм і сумне видовище, що викликає відразу від того, що відбувається", - сказав парламентар.

Прокоментував ролик і сам Ярослав Дронов. Він вважає, що такі пародії говорять про популярність пісні "Я русский". "Для мене це щастя – що люди роблять свої версії на мою творчість. Це говорить тільки про одне: пісня "Я русский" набирає обертів. Є люди, яким вона подобається і яким вона не подобається. Байдужих немає, ось що найцікавіше і головне для мене", – сказав співак.

Також музикант назвав Гудкова своїм шанувальником

Якщо СК прийме до розгляду скаргу громадських працівників, то проведуть лінгвістичну експертизу, вона встановить, чи були в ролику Гудкова ознаки приниження гідності людини за національною ознакою. Про це Москві 24 розповів юрист Андрій Марочкін.

"Якщо буде доведено, що провокація мала місце, буде складено обвинувальний висновок і направлено справу до суду. Я думаю, що словосполучення "я вузький" було обрано невипадково, тут справді є елемент провокації та неповага до деяких категорій громадян", - припустив експерт .

Якщо провину буде доведено, то гумористові може загрожувати кримінальне переслідування, зазначив юрист.

При цьому звинувачення у порушенні авторських прав Гудкову пред'явити не можна, додав у розмові з Москвою 24 юристи в галузі авторського права Андрій Макаров.

"Згідно з пунктом 4 статті 1274 ГК РФ ("Вільне використання твору в інформаційних, наукових, навчальних або культурних цілях". – Прим. ред), створення твору в жанрі музичної пародії на основі іншого твору та використання цієї пародії допускається без згоди автора чи іншого власника та без виплати йому винагороди", – пояснив експерт.

За словами Макарова, пародійність у цьому випадку є і в частині авторських прав тут все за законом.
Детальніше: https://www.m24.ru/articles/shou-biznes/05092022/497949?utm_source=CopyBuf

Прочитано 334 раз

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×