Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Пятница, 29 Март 2013 20:57

На невірного чоловіка можна подати позов за моральну шкоду

Оцените материал
(3 голосов)
Статистика, як відомо, знає все.
Зокрема й те, що в середньому в Україні на кожні два шлюби припадає одне розлучення. Так, наприклад, в січні-серпні 2012 року в країні було зафіксовано 195 225 шлюбів та 93 539 розлучень. Статистика також знає, що однією із самих основних причин розлучення вважається подружня зрада. У нашій країні приблизно чверть всіх причин розлучень пов'язане з порушенням подружньої вірності. Причому, тенденцією останнього часу стало те, що найчастіше, чоловік або дружина вже не особливо приховують зраду, завдаючи тим самим своїй другій половині і навіть дітям серйозний моральний збиток. На тлі таких переживань у людей погіршується самопочуття, з'являються нові або загострюються старі захворювання. Таким чином, скоїв адюльтер чоловік, завдає шкоди не тільки своїй другій половині, але і злісним чином порушує Сімейний кодекс України, який закликає будувати сім'ю на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки. Все це найчастіше призводить осередок суспільства до розлучення.

У розвинених країнах світу ошуканий чоловік може подати до суду, зажадавши відшкодування моральної шкоди. Зокрема, можна вимагати компенсації за нанесення шкоди здоров'ю. Звичайно, подібні позови вимагають доказів. Це можуть бути і довідки з медичних установ про загострення хронічних захворювань, зверненні до лікарів у зв'язку з погіршенням здоров'я. Крім того потрібно довести причинно-наслідковий зв'язок між діями відповідача та моральними стражданнями позивача. Позовна заява бажано підкріпити свідченнями свідків, аудіо та відеозаписами і т.д.

Не варто применшувати суму компенсації, так як вона в будь-якому випадку повинна прямо пропорційно відрізнятися від розміру негативних наслідків і шкоди, заподіяної ними. Але, сума не повинна бути захмарною, щоб у суді не бути збитим з пантелику питанням, з якого розрахунку потрібно саме така сума за моральну шкоду.

Таким чином, при вагомих доказах перенесених моральних і моральних страждань та правильному юридичному супроводі, є цілком реальні шанси отримати певну компенсацію своєму моральному збитку.

Для нашої країни подібні позови поки ще недостатньо поширені. Хоча, деякі тенденції розвитку, безумовно, простежуються.

Але, в будь-якому випадку, подібні позови - це вельми неприємно і болісно для обох подружжя і вельми негативно позначаються на дітях. Одним із заходів, яка може допомогти уникнути подібних тривалих судових процесів є підписання внутрісімейного угоди між подружжям, в якому можна чітко прописати відповідальність за порушення подружньої вірності, розмір компенсації обдуреному чоловікові, чи є зрада приводом для розлучення чи ні і т.д. Така угода, по-перше, буде, в деякому роді, утримувати подружжя в рамках пристойності, по-друге, допоможе уникнути ряду проблем у подальшому.

До речі, згідно з Сімейним кодексом України, подружжя можуть врегулювати свої відносини за домовленістю (договором), якщо це не суперечить вимогам Кодексу, інших законів та моральним засадам суспільства.

Микола Сюткін, адвокат
переклад ЮТК
Прочитано 2932 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×