Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Среда, 24 Январь 2018 04:47

Структура власності акціонерних товариств

Оцените материал
(1 Голосовать)

Що стосується загальних зборів акціонерів, то внесеними змінами в законодавство, - держава посилила боротьбу з «непрозорою», «кільцевої» структурою власності.

Так, на сьогоднішній день в Україні досить поширеною є «кільцева» структура власності, при якій компанії є засновниками (власниками) один одного, і відповідно не показують кінцевого бенефіціарного власника. Кільцева структура власності дозволяє менеджменту компаній повністю контролювати їх діяльність і фінансові потоки, а також є певною гарантією від спроб недружнього поглинання.

Щоб отримати контроль над підприємством кільцевої структури - необхідно змінити менеджмент компанії, що до сих пір служило лазівкою для обходу необхідності погодження отримання новим «реальним» власником компанії дозволу регулятора на придбання істотної участі в акціонерному товаристві.

Однак з 01.01.2018 року Закон України "Про акціонерні товариства" доповнено статтею 42-1 "Обмеження при визначенні кворуму загальних зборів і прав участі в голосуванні на загальних зборах", згідно з якою «акції акціонерних товариств, які належать юридичній особі, яка перебуває під контролем такого акціонерного товариства, не враховуються при визначенні кворуму загальних зборів і не дають право участі в голосуванні на загальних зборах ".

Таким чином, при кільцевої структурі власності у акціонерного товариства не буде кворуму при проведенні загальних зборів акціонерів, у тому числі річних, на яких компанії затверджують річні звіти компанії.

Звичайно законодавством не заборонено за кілька днів до дати складання переліку акціонерів, які мають право брати участь у загальних зборах, «поступитися» потрібною частиною акцій акціонерного товариства на «футбольну команду», яка тимчасово виступить акціонерами і складе кворум при проведенні загальних зборів акціонерів. Але такий перерозподіл потягне чималі витрати, в тому числі на відкриття рахунків в цінних паперах, послуги торговця, і інше.

Може замість нових тимчасових «обходів» один раз узгодити і привести структуру власності компанії до вимог «прозорості»? Вибір за кожним!

Галина Кучеренко
Адвокат, перевод ЮТК

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×