Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Пятница, 15 Февраль 2013 06:42

Конституційний суд України

Оцените материал
(3 голосов)
Демонстративне порушення Конституції є правилом хорошого тону в українській юриспруденції. Конституцію в Україні порушують усі: від українського парламенту до районного судді. Парламент приймає закони, які свідомо суперечать Конституції. Президент їх підписує. А суди всупереч Конституції застосовують взагалі будь-які закони. Досить згадати «судову реформу», обмежити право громадян на правосуддя в судах касаційної інстанції, або Кримінальний процесуальний кодекс, відняв у громадян право на вільний вибір захисника.

Але особливої пікантності цьому театру конституційного абсурду надає установа в Україні нікого особливого «конституційного» суду. Мається на увазі, що всі інші суди в країні можуть залишатися «неконституційними» і відкрито ігнорувати Конституцію, а для показового застосування Конституції в обмежених випадках - передбачається ексклюзивний «конституційний» суд.

Діяльність цього екзотичного суду (подібні є також в Молдові та Киргизії) цілком відповідає жанру сюрреалістичного водевілю. Конституційний Суд не застосовує Конституцію, а специфічним чином «тлумачить» її, пояснюючи причини, з яких Конституцію слід розуміти інакше, ніж це випливає з її тексту. Решта, «неконституційні», суди можуть використовувати ці «тлумачення» на свій власний розсуд, перш за все, на благо депутатів, чиновників та самих суддів.
Не дивно, що українська держава осягнув такий глибокий занепад. Адже Конституційний Суд зовсім не реагує на тотальне збочення основоположних інститутів держави і суспільства. Гривня вже давно перестала бути національною валютою і обов'язковою грошовою одиницею в Україні. Громадяни позбавлені права на правосуддя. У парламенті фальсифікуються закони. А органи державної влади заявляють, що їх не можна «примушувати» до виконання їх прямих функцій. І все це робиться абсолютно відкрито.

А Конституційний Суд тим часом зайнятий твором скандальних «тлумачень» на більш близькі йому теми. Наприклад, він «витлумачив», що закон зворотної сили не має, якщо це не скасоване самим законом (рішення № 1-рп/2002). Що соціальне забезпечення суддів гарантовано Конституцією, а всіх інших громадян України - не гарантовано (рішення № 10-рп/2008). Що кожен має право на свободу слова, якщо буде мовчати про політиків і чиновників (рішення № 2-рп/2012).

З недавніх пір цей суд взагалі припинив виконувати свої конституційні функції і усунувся від розгляду конституційних звернень українських громадян. Це мотивується відсутністю «неоднозначного» застосування Конституції і сумнівами в незрозумілості її норм. Тобто, за логікою Конституційного Суду, якщо порушуються зрозумілі норми Конституції, або якщо таке порушення вчиняється «однозначно» всіма судами країни, то підстави для конституційного реагування відсутні.

 

Конституційний Суд відмовляється виконувати прямі норми Конституції, яка безальтернативно наказує йому розглядати всі звернення громадян і не містить ніяких формальних заборон для захисту їх конституційних прав. Спочатку цей суд прикривав свою бездіяльність уявними перешкодами в законі «Про Конституційний Суд України». Тепер же він ігнорує навіть закон про самого себе, і взагалі не здійснює належні процесуальні процедури. А відмови у розгляді конституційних звернень на бланках Конституційного Суду пишуть громадянам випадкові секретарки і діловоди.

Це не може тривати. Конституційне вар'єте пора закривати. Громадянам України, які вміють читати, цілком ясний сенс Конституції без сторонньої допомоги сумнівних «тлумачів». Юридична сила Конституції гарантується її неухильним застосуванням в кожному суді країни, а не в якомусь одному особливому. Потрібно встановити жорстоку відповідальність суддів за законність їх рішень та забезпечити якісне правосуддя у всіх судах країни без винятку. А Конституційний Суд пора скасовувати з відправкою конституційних суддів у суди загальної юрисдикції. Може там вони навчаться читати і реагувати на потреби простих людей.


читайте також СУД ЯКОГО НЕМАЄ

Олег Сикорський
переклад ЮТК

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×