Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Четверг, 02 Май 2013 20:15

Помічники нардепів: хто вони

Оцените материал
(3 голосов)
Тема помічників «слуг народу», звичайно ж, не обмежується охоронцем Ландика і, смію вас запевнити, цікава і багатьма іншими своїми аспектами. Для початку - економічний.
 
***
На утримання помічників депутатів виділяється 107 млн грн. Звичайно, для дуже серйозного бюджету Верховної Ради це далеко не найбільша «пролом». Але все, знаємо ми, відносно. 107 млн грн. - Це сума цілком співмірна з бюджетом, наприклад, такого, колись через свою бідність мало не «замерзлого» міста, як Алчевськ.
 
Кожен нардеп може мати до 31-го помічника, на утримання яких він щомісяця отримує з казни 20 тис. грн. Як правило, чотирьом з них виплачують по п'ять тисяч гривень, вони мають статус держслужбовців з усіма витікаючими, аж до пенсійних, пільгами. Решта - на громадських засадах. Але з посвідченням помічника депутата, відкриваючому багато, закриті для простих смертних двері і можливості.
 
У воєнний час помічників депутатів з лишком вистачило б на формування піхотної дивізії (причому, розгорнутої). Кадровий склад і чим займається ця «бойова одиниця» сьогодні (поки ще повністю не укомплектована) найчастіше - військова таємниця. Тим більше, практично нічого не відомо про її «бойових діях».
 
***
Дуже рідкісний депутат розповість вам все про всіх своїх помічниках. На початок березня таких відвертих набралося всього 20 осіб. Як правило, в кращому випадку називають одного-двох найбільш засвічених «зброєносців», не більше. Про решту мовчать, посилаючись на конфіденційність (я ж кажу - таємниця) інформації. А член фракції Партії регіонів Олександр Волков, нарешті після багатьох невдалих спроб знову влаштувався на роботу у ВР, коли журналіст руху Чесно запитав про його помічниках, чесно і прямо відповів: "Тебе на х ** відразу послати, б ***, або поступово? "
 
Закону, як наприклад, у Словенії, зобов'язуючого депутата публікувати списки своїх помічників, в Україні немає. У Словенії ж згаданий закон був прийнятий після того, як розкрилося кілька корупційних схем, в яких широко використовувалися саме депутатські помічники. В Україні корупції і всяких там схем, як відомо, немає, тому подібний словенському закон поки нікому не потрібен ... Мда ... Насмілюся спрогнозувати: якщо і з'явиться, то дуже і дуже нескоро. Коли з'явиться корупція.
 
***
Посвідчення помічника депутата дуже корисна і в багатьох відношеннях приємна річ. Над її власником завжди висить дах народного та недоторканного. Зв'язуватися з власником заповітних кірочок - собі дорожче. Це чудово розуміють міліціонери, їхні начальники та інші чини вище і нижче аж до начальників ЖЕКів. Ще краще це усвідомлюють самі помічники і, природно, використовують по повній, корисною для себе, програмі: як у мирних, так і інших цілях.
 
Нещодавно завісу таємниці і секретності над інститутом помічників прочинив колишній нардеп Тарас Чорновіл, пізнав «систему», як кажуть, зсередини.
 
Традиційно, найбільш близькими, тобто оплачуваними і в ранзі держслужбовців помічниками стають ті, хто в поті чола захищає особисті інтереси депутата. Наприклад, люди, які ставляться на чолі фірми або бізнесу перейшло «на іншу роботу» у ВР господаря. Не в останню чергу починають «статусно допомагати» і ті, хто перебуває в безпосередній близькості до тіла депутата: охоронці, особисті шофери, масажисти та коханки. Це дуже зручно, це істотно знижує витрати народного обранця на їх утримання.
 
Відома схема, коли два депутати, домовившись, «наймають» один у одного в помічники дружин: ти платиш моєї, а я - твоєю. На перший погляд, начебто «по нулях». Але на другий, виявляється, що гроші, які депутат зобов'язаний виплатити своєму помічникові, залишаються в сім'ї .... Дрібниця для «слуги народу», але приємна ...
 
Чи приємно нам, платникам податків, містити (і дуже ситно і комфортно містити) крім самих нардепів, ще й їхніх родичів і обслуговуючий персонал, питання, звичайно, дискусійний ...
 
***
Як вже згадував, сьогодні дивізія помічників ще до кінця не укомплектована. За даними на середину лютого, було видано поки що 4 194 посвідчення.
 
Депутатів, і «старих», і «нових», теж треба зрозуміти. Поспішиш з видачею посвідчень - може виявитися собі дорожче. А чи заслуговує сьогоднішній охоронець честі стати ще й помічником? Чи можна йому довіряти на 100%? Чи не час підбирати нового? А чи задовольняє зрослий статус вчорашня головна коханка? Може, посвідчення помічника депутата краще підійде до обличчя тієї, що більш престижні та молодші? А чи не прийшла, зрештою, пора і про нову дружину подумати?
 
Во, скільки серйозних проблем відразу доводиться вирішувати бідному депутату. А ви кажете, йому легко живеться ...
 
Чи то справа нам, його «наймачам», рядовим платникам податків: всього з одного ділеммкой треба розібратися - вистачить чи не вистачить грошиків дотягнути до наступної зарплати або пенсії.

http://durdom.in.ua/

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×