Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Четверг, 09 Май 2013 17:19

Копійка до копійки буде гривня

Оцените материал
(1 Голосовать)
Вважаючи себе людьми хоч трохи щедрими або навіть заможними (у своїх очах), ми можемо собі дозволити не взяти всю здачу в магазині, дати на чай офіціантові або таксистові, купити щось дорожче, ніж за рогом. Так, чайові-давня традиція, і при цьому, якщо розглядати закордонний сервіс, то рівень обслуговування в Україні та, наприклад, десь у Західній Європі, відрізняється в рази і не на користь нашої держави.
Заохочувати людей, що надають нам послуги, необхідно в тому випадку, якщо ці люди звернули на нас всю свою увагу, зробили щось більше, ніж потрібно за службовим обов'язком. За це є сенс переплатити. Але як потрібно не цінувати свої доходи, щоб ходити в кафе, де вказана фіксована плата за обслуговування - 10% замовлення і ще при цьому чекають «на чай»? Чи є необхідність користуватися таксі, де не можуть відразу розрахувати тариф за поїздку, надаючи можливість водіям обдурити нас в останній момент? Ні, такої необхідності немає, і всьому виною наша людська лінь і фінансова неграмотність.
Водії, офіціанти, касири, реалізатори на ринках і в кіосках, перукарі, медсестри, кондуктора - це далеко не повний перелік професій, які вміють заробляти на своїх клієнтах і давно з успіхом це роблять. Звичайно, є в будь-якій сфері діяльності порядні люди, але тут це така рідкість .... Іноді, як зустрічаються чесні, так самому хочеться їх віддячити, і тоді я так і роблю.
Але питання про чайові відкладемо вбік. Також вагомою проблемою є частий обман з боку продавців товарів і послуг. Життєвий досвід вже досить великий, щоб говорити про менталітет наших громадян: не обдуриш - не проживеш. Наприклад, історія в попередньої касі ж / д квитків в м. Дніпропетровськ. Знаючи про постійні недоплати здачі в цій організації, я звернувся до касира так:
Я: Можна мені 2 квитки до Києва? Тільки вважайте, будь ласка, з копійками, тому що це відрядження.
Касир (обурено): Я вам ніякої суми ще не називала!
У підсумку, звичайно, дала мені здачу до копійки. Але я навіть не здивувався, коли, знову потрапивши до неї через 2 години з приводу покупки інших квитків, вона мене забула і недодала близько 5грн. здачі! А скільки людей через неї проходить за зміну?
Ще одна історія сталася в фойє станції метро в Києві. Ми з друзями вирішили зібратися, перекусити, поговорити і прийшли до фірмового кіоску одного з м'ясокомбінатів. Продавець зважила нам кілька видів ковбаси та сиру для нарізки, назвала суму. Я вже було зібрався розплатитися, як моя подруга-бухгалтер назвала мені суму на 3 гривні з копійками нижче. Продавець ніби здивувалася, перерахувала на калькуляторі і погодилася з нами. Подруга-то виявилася досвідченою і тепер завжди перераховує суму витрат на покупки, коли набуває не один вид продукції.
І знаєте, прикро навіть не стільки те, що ми не цінуємо свої гроші, свою працю, витрачений на отримання доходу. Прикро, що продавці і т.п. вважають, що ми зобов'язані їх утримувати. Невже вони думають, що пенсії, стипендії і взагалі зарплати інших людей більше доходу того ж таксиста або касира, офіціанта або реалізатора? А я знаю, що, в основному, що не більше, а часто навіть мають нижчий рівень. Давайте все-таки намагатися бути чесніше по відношенню один до одного, інакше чим ми відрізняємося тих політиків і бізнесменів, яких багато хто так поливають брудом за обман народу?

http://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/16649.phtml

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×