Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Воскресенье, 16 Июнь 2013 04:48

Бізнес на крові

Оцените материал
(1 Голосовать)

У якому стані в Україні перебуває медицина, пояснювати нікому не треба. До всього іншого, її ще й методично знищують. Всього за час незалежності було закрито майже третина медичних установ країни. З них більше 100 лікарень - тільки в ході проводиться зараз медичної реформи. За різними оцінками від 10% до 50% ліків в наших аптеках є фальсифікатом. Але навіть їх доводиться купувати самостійно, а не отримувати безкоштовно, всупереч тому, що медицина у нас офіційно вважається безкоштовною.


Але коли людина захворює, вона все одно звертається за допомогою в лікарню, згоден купувати будь-які ліки, шукати гроші, платити кому і скільки завгодно, головне - вилікуватися. Вірніше, головне - спочатку знайти гроші, щоб купити шалено дорогі ліки, а потім сподіватися, що вони допоможуть вилікуватися.
 
Але є категорія ліків, які неможливо купити в аптеках. Те, що ще не навчилися виробляти хімічні лабораторії і, отже, поки що не навчилися фальсифікувати. Це - кров. Звичайнісінька людська кров. Її можна отримати тільки від небайдужих людей, готових пожертвувати трохи своєї крові заради порятунку чужого життя.
 
Бути донором вважається почесним у всіх цивілізованих країнах світу (офіційно так вважається і в Україні). У 2005 році навіть було засновано Всесвітній день донора. Однак далеко не завжди в нашій державі офіційна позиція відповідає дійсності.
 
Справа в тому, що кров потрібна постійно. Вона потрібна на операціях, в гінекології, нейрохірургії, травматології. Але найбільше і постійно вона потрібна в онкогематології. Без неї там просто неможливо обійтися. Нічим, ніякими ліками неможливо замінити життєво необхідну процедуру переливання крові людям, імунітет яких убитий в результаті променевої або хіміотерапії.
 
Але в нашій країні для того, щоб тобі перелили 1 порцію крові, ти натомість має знайти одного донора, який цю кров здасть. Це означає, що онкохворий чоловік зобов'язаний знайти, в середньому, 30-40 донорів, які погодяться здати для нього свою кров. Насправді це дуже важко. Іноді - практично нереально. Особливо для тих, хто лікується не в своєму місті. Як знайти таку кількість людей, які готові стати донорами?
 
Дуже часто таким людям допомагають волонтери, які шукають донорів, умовляють їх здати кров, самі йдуть на станції переливання і стають донорами.
 
І ось тут в справу вступають наші доблесні лікарі та медсестри, які працюють на станціях переливання крові і жадають заробити зайву копійку. Звичайно, з одного боку, зрозуміти їх можна - злиденні зарплати, сім'ї, які необхідно годувати, загальна корупція і цинізм, які стали нормою життя, спільне бажання заробити. І під гнітом обставин клятва Гіппократа якось забувається сама собою. З іншого ... З іншого боку - це фактично заробіток на крові.
 
А схема такого заробітку проста, як і все геніальне. У людей, які приходять з направленням з лікарні здавати кров для певної людини, під різними приводами відмовляються приймати кров. Таких прийменників - маса і всі вони абсолютно законні. Це може бути невідповідність росту, ваги, наявність температури, нежитю,, інших всіляких захворювань, відсутність довідки про щеплення і т.д. Крім того, жінкам не можна здавати кров приблизно 7-10 днів на місяць, довгий час після вагітності, від усіх іногородніх вимагають довідку про епідемічний стан та особливо посилено намагаються не допустити до здачі крові. І ось таких приводів відмовити в заборі крові - маса. У середньому, якщо для певної людини прийшло здавати кров, наприклад, 10 осіб, то у 5-7 з них її абсолютно гарантовано не приймуть.
 
А потім порадять вийти на вулицю і звернутися за допомогою до чоловіків і жінок, що стоять поруч зі входом. А вони, у свою чергу, за певну винагороду, порядку 300-500 гривень, погодяться здати для вас кров. І от у них-то кров приймуть. Обов'язково. Т.к. лікарі з цими благодійниками в частці. І ще ці товариші запропонують вам заплатити гроші за кожну відсутню довідку про здачу крові.
 
У підсумку, якщо вам терміново потрібно, наприклад, 10 порцій крові і вам неймовірним, самим чудовим і казковим чином вдалося знайти 10 осіб, готових здати для вас кров, то все одно готуйтеся в кращому випадку викласти приблизно 2500-3000 гривень за довідки зі станції переливання.
 
І не важливо, що грошей катастрофічно не вистачає, що вони потрібні на дорогі й життєво необхідні ліки, а навколо можуть знайтися люди, готові здати для вас кров абсолютно безкоштовно, тим самим заощадивши такі необхідні на триваюче лікування кошти.
 
Важливо те, що для багатьох лікарів донорство перетворилося на хороший вид заробітку. І так просто від бізнесу на крові вони не відмовляться.

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×