Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%AM, %22 %479 %2013 %10:%Июль

Новий суспільний договір - діалог, який необхідний

Оцените материал
(1 Голосовать)
«Суспільний договір» - тема, яка наново піднімається в усьому світі, з розумінням того, що для подальшого розвитку суспільства регулятивні заходи стрімко втрачають свою ефективність. У зв'язку з цим потрібно щось інше в побудову суспільства в цілому і економіки зокрема.
«Суспільство розвивається швидше, ніж законодавство. Іноді законодавча база служить перешкодою, а не допомагає розвитку економіки. Регулятивна реформа включає в себе три етапи - порахувати, переглянути, знищити непотрібне законодавство. Реформа не визнається закінченою, поки не з'явиться позитивний результат. Чим більше реформа, тим більше істотні вона принесе плоди. Вона не для тих, хто надмірно обережний, скромничає або боїться змін. Без активної політичної підтримки реформа працювати не буде ». Такі були слова Скотта Джейкобса директора компанії «Джейкобс, Кордова енд Ассошиейтс» під час презентація центру ОБСЄ в Бішкеку по регулятивної реформи. «Одна з цілей реформи - стимулювання активності реального сектора економіки шляхом значного скорочення ризиків і витрат, пов'язаних з державним регулюванням підприємницької діяльності» Також зазначив експерт.

Дійсно шляхом зменшення кількості регулятивних процедур, але збільшенням їх ефективності та прозорості багато що розвиваються підвищили ефективність своїх економік в рази. Адже в нашому швидко зростаючому світі створення регулятивних державних інститутів для кожного виду комерційних відносин призведе до безпрецедентного зростання бюрократичного апарату, і спричинить за собою небувале зростання витрат на утримання чиновників. Але й пускати все на самоплив теж не можна, інакше ризикуємо отримати «дикий захід» у найгірших його проявах.

Даная дилема приводить нас до того, що з одного боку ми повинні мати регулятивний апарат, а з іншого необхідно мати широке експертне співтовариство самодостатнє з можливістю прямої законодавчої ініціативи. Активне формування такого експертного поля в останні роки ми і спостерігаємо у вигляді багатьох конференцій влади з бізнесом, створення громадських організацій законотворчої ініціативи, обговоренням ключових тем суспільного життя в інститутах громадянського суспільства. Тобто з одного боку ми бачимо, що необхідність залучення суспільства до питань управління імже настільки велика що цього неможливо приховати. Але з іншого регулятивна система настільки згубна для починань, що багато ініціативи гинуть в чиновницьких кабінетах і довгих коридорах влади.

У суті поняття «суспільного договору» вкладається делегування частини повноважень державному апарату тоді як інша частина свобод, можливість прямої законодавчої ініціативи та ініціативи перегляду договору, якщо він вже не відповідає реаліям, залишається за громадянським суспільством. Грубо кажучи, пройшовши слухання в інститутах громадянського суспільства закони повинні виноситься безпосередньо до сесійної зали парламенту.

Ніхто не каже що нам необхідно сліпо повертатися до старих ідей або дати можливість законодавчої ініціативи всім кому не попадя (адже досвід хаосу сотворенний бездумним штампуванням декретів в історії вже є) єдиний шлях. Я вважаю, що ми тільки на початку шляху пошуку консенсусу між регулятивної формою управління і громадянською ініціативою. Але необхідність такого діалогу однозначно назріла.

http://vybor.ua/article/grazhdanskoe_obschestvo/novyy-obshchestvennyy-dogovor-dialog-kotoryy-neobhodim.html

Другие материалы в этой категории:« Громадянин і держава Бидло.UA »

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×