Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Понедельник, 21 Июль 2014 20:46

Перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами

Оцените материал
(3 голосов)
У судовій практиці з деякою періодичністю стикаюся з подачею протилежною стороною у справі заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та її відповідного розгляду судом.
В основному, це відбувається після розгляду справи всіма судовими інстанціями (першої, апеляційної, касаційної). У зв'язку з цим, подача протилежною стороною заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами сприймається логічно як «останній шанс» оскаржити небажане для сторони по справі рішення.

З точки зору Клієнта, якого консультує юрист або адвокат, все виглядає логічно. Бажаючи «відбитися» від судових домагань, Клієнт готовий використовувати всі можливі способи, щоб «поламати» незручне йому рішення.

  Але чи так все йде насправді? У яких випадках варто ініціювати перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами?

  Перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами кардинально відрізняється від процесу оскарження. При отриманні Клієнтом консультації юриста чи консультації адвоката з даного питання, завжди повинна бути звернена на це увагу. Інакше ми ризикуємо тим, що юридичні послуги (послуги юриста) за судовим представництву не матимуть позитивного результату.

Так, при оскарженні апелюють на незаконність прийнятого судом рішення. Під «незаконністю» розуміється порушення або неправильне застосування норм матеріального та / або процесуального права.

У випадку ж з переглядом рішення за нововиявленими обставинами - це нові обставини у справі, виходячи з яких, може бути прийнято нове рішення, яке буде відрізнятися від попереднього. Якраз в цьому випадку, «нові обставини» впливатимуть на юридичну кваліфікацію спору, вносячи відповідні корективи.

Аналіз судової справи, консультація юриста або консультація адвоката обов'язково повинна передбачати процес судового представництва з даного питання, з тим, щоб Клієнт реально міг оцінити свої шанси на позитивний результат.

При цьому підготовка до такого розгляду повинна бути набагато серйозніше і докладно. Найчастіше зверненню із заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами передує окремий судовий процес, за допомогою якого і встановлюються нові обставини. А тільки після цього слід звернення до суду із заявою про перегляд рішення.

По суті, в господарському, цивільному та адміністративному судочинстві порядок перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами однаковий.

Термін подачі заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами - один місяць з моменту, коли сторона дізналася або повинна була дізнатися про нововиявлені обставини, набрання законної сили судового вироку у кримінальній справі або судового рішення, на підставі яких ставитися питання про перегляд за нововиявленими обставинами.

Дмітрій Ляпін, адвокат, переклад ЮТК (Юридичні технологи Києва)

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×