Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Воскресенье, 15 Март 2015 06:59

Про зміну способу та порядку виконання рішення суду

Оцените материал
(7 голосов)
07 жовтня 2013 року Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді -          Литвинової І. В.,

при секретарі -                    Гайченя О. Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Кушнір Л.В.  про зміну способу та порядку виконання рішення суду,-

 

В С Т А Н О В И В :

 

 

Старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Кушнір Л.В.  звернувся до суду з заявою про зміну способу та порядку виконання рішення Печерського районного суду м. Києва від 07.10.2005р., відповідно до якого зобов»язано Державне казначейство України стягнути з Єдиного казначейського рахунку державного бюджету України 205000 грн. для придбання ОСОБА_2 житла.  Заява обгрунтована тим, що рішення суду не виконується, оскільки основним розпорядником коштів державного бюджету щодо виконання зазначеної бюджетної програми є Державна судова адміністрація України. Крім того, рішення суду має зобов»язальний характер та не передбачає стягнення коштів на користь стягувача, що ускладнює виконання рішення суду.

Заявник в судове засідання не з"явився, про час розгляду заяви повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд справи у його відсутності.

Представник Державної судової адміністрації України проти задоволення заяви заперечував, зазначаючи, що відсутні перешкоди для виконання рішення суду.

Інші учасники судового розгляду в судове засідання не з»явились, про час розгляду заяви повідомлені належним чином.

Суд, вислухавши пояснення представника ДСА України, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що заява задоволенню не підлягає.

Встановлено, що рішенням Печерського районного суду м.Києва від 07.10.2005р.,  було зобов»язано Державне казначейство України стягнути з Єдиного казначейського рахунку державного бюджету України 205000 грн. для придбання ОСОБА_2 житла.  Рішення суду набрало законної сили і відповідно до ст. 14 ЦПК України є обов"язковим для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування і підлягає виконанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Відповідно до ст. 373 ЦПК України за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім»ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ розглядає питання  про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

З огляду на обгрунтування заяви про зміну способу і порядку виконання рішення, суд не знаходить підстав для її задоволення, оскільки Відділом примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України не вжито всіх заходів примусового виконання рішення,  передбачених ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження". Наведені в заяві обставини, а саме довготривале невиконання рішення не є обставиною, яка утруднює виконання рішення суду в розумінні ст. 373 ЦПК України і не є винятковим випадком, коли суд може встановити іншій, ніж зазначений у рішенні суду, з огляду на спірні правовідносини, спосіб та порядок його виконання.  Крім того, змінивши спосіб та порядок виконання рішення суду, суд фактично винесе нове рішення про стягнення заборгованості з іншої юридичної особи.

Таким чином, суд не вважає за можливе встановити іншій спосіб та порядок виконання рішення суду.

Керуючись ст. 373 ЦПК України, суд

 

У Х В А Л И В :

 

   У задоволенні заяви старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Кушнір Л.В. про зміну способу та порядку виконання рішення суду - відмовити.      
    

    Ухвала може бути оскаржена протягом п»яти днів з дня її проголошення. У разі  якщо ухвалу  було  постановлено  без  участі  особи,  яка  її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів  з  дня  отримання копії ухвали.

 

 

             Суддя                                                                             І.В. Литвинова

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×