Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Вторник, 07 Апрель 2015 23:20

Про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням, виселення та позбавлення права користування житловим приміщенням

Оцените материал
(2 голосов)

печерський районний суд міста києва

 

Справа №  757/19639/13-ц

Категорія 40

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)

 

05 листопада 2013 року Печерський районний суд м. Києва

в складі: головуючого судді -          Матійчук Г.О.,

при секретарі -                    Криштак О. О.,

за участі: позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням, виселення та позбавлення права користування житловим приміщенням,-

 

В С Т А Н О В И В :

 

Позивач ОСОБА_1 звернулася  до суду з позовом до ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням, виселення та позбавлення права користування житловим приміщенням та просить усунути перешкоди в користуванні власністю шляхом виселення ОСОБА_3 з квартири АДРЕСА_1; визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування зазначеною квартирою та стягнути з останнього на її користь 114  грн. 70 коп. у відшкодування судового збору.

В обґрунтування позову посилається на те, що  згідно свідоцтва про право власності на житло від 21 квітня 1994 року та договору дарування від 29 грудня 2004 року вона є власником трикімнатної квартири АДРЕСА_1; 06 червня 2012 року відповідно Договору про найм приміщення передала свою квартиру у найм відповідачу ОСОБА_3 та надала дозвіл на реєстрацію останнього за вказаною адресою. Зазначає, що оскільки відповідач не виконував умови договору найму, не сплачував комунальні послуги, рішенням Печерського районного суду м. Києва від 21.08.2013 року Договір найму житлового приміщення, укладений між нею та відповідачем було розірвано, однак на даний час відповідач продовжує буди зареєстрованим у її квартирі, у зв'язку з чим вона вимушена здійснювати додаткові витрати по оплаті комунальних послуг за сторонню особу та позбавлена можливості вільно користуватись і розпоряджатись своєю власністю; дане житлове приміщення необхідне для проживання їй та її синові,

Відповідач, будучи належним чином і своєчасно повідомленим про час і місце судового розгляду, в судове засідання не з»явився. За згодою позивача судом проведено заочний розгляд справи.

Суд, заслухавши пояснення позивача та її представника, дослідивши письмові докази по справі, прийшов до наступного висновку.

Судом встановлено, що позивач є власником трикімнатної квартири АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло від 21 квітня 1994 року (а.с.6) та договором дарування від 29 грудня 2004 року (а.с.7).

06 червня 2012 року відповідно Договору про найм приміщення позивач передала свою квартиру у найм відповідачу ОСОБА_3 (а.с.8) та надала дозвіл на реєстрацію останнього за вказаною адресою (а.с.9, 12).

Оскільки відповідач не виконував умови договору найму, не сплачував комунальні послуги, рішенням Печерського районного суду м. Києва від 21.08.2013 року зазначений Договір найму житлового приміщення було розірвано (а.с.4-5), однак на даний час відповідач продовжує буди зареєстрованим у квартирі позивача (а.с.9,12), у зв'язку з чим позивач вимушена здійснювати додаткові витрати по оплаті комунальних послуг за сторонню особу (а.с.10)  та позбавлена можливості вільно користуватись і розпоряджатись своєю власністю: дане житлове приміщення необхідне для проживання їй та її синові.

Відповідно до ст. 319 ч. 1 ЦК України, власник володіє, користується та розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Відповідно до ст. 321 ч. 1 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном. Усунення перешкод власник може вимагати навіть тоді, коли ці перешкоди не пов'язані з позбавленням його володінням майном.

Відповідно до ст. 826 ЦК України, у разі розірвання договору найму житла наймач та інші особи, які проживали у помешканні, підлягають виселенню з житла на підставі рішення суду, без надання іншого житла.

Оцінюючи встановлені обставини справи та відповідні їм норми закону, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням, виселення та позбавлення права користування житловим приміщенням підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 319, 321, 391, 826 ЦК України, ст. ст. 8, 10, 60, 88, 208, 212, 213, 214, 215, 224-228 ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В :

 

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням, виселення та позбавлення права користування житловим приміщенням  - задовольнити.

Усунути перешкоди в користуванні власністю шляхом виселення ОСОБА_3 з квартири АДРЕСА_1.

Визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 114 (сто чотирнадцять) грн. 70 коп. у відшкодування судового збору. 
 

Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії до Печерського районного суду м. Києва.

Апеляційна скарга на рішення суду позивачем подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва.

 

 

Суддя                                                                                                                   Г.О.Матійчук

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×