Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Пятница, 08 Январь 2016 23:51

Позовна заява про стягнення шкоди, завданої протиправними діями

Оцените материал
(3 голосов)

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення 4650, 00 грн., матеріальних збитків

 

 

13.05.2015 року я виявив пошкодження свого автомобіля «Фольсваген Транспортер» АМ9315АІ, що пошкоджений відповідачем, шляхом нанесення ударів металевою трубою по кришці багажника автомобіля.

13.05.2015 року близько 09.50 год., до мене підійшов Павло Петрович  вирішити питання за поламаний інструмент і вимагав повернути йому гроші. Гроші я відмовився повертати через безпідставність такої вимоги. Це не сподобалося гр. Гришку - відповідачу по справі - і він взяв трубу, що знаходилася поряд у гаражі і вдарив нею по кришці багажника автомобіля.

Згідно висновку від 22.05.2015 року ст. ДІМ Деснянського РУ ГУМВС України в м. Києві майора міліції В.Зражевського при опитуванні гр. Павла Петровича (відповідача по справі) було встановлено, що він 13.05.2015 року близько 09.50 год., підійшов до свого знайомого Романа Дмитровича (позивача по справі) щоби той віддав кошти за раніше поломаний інструмент, проте останній відмовився це зробити. Така відповідь гр. роздратувала і він взяв трубу, що знаходилася в гаражі і вдарив нею по кришці багажника автомобіля.

Тобто, зазначений висновок компетентної посадової особи (ДІМ міліції) є доказом вчинення протиправної дії відповідача по відношенню до позивача.

Протиправність дій випливає також з положень законодавства, згідно яких самоуправство при вирішенні питань між громадянами не допускається. Для цього існує суд та інші правоохоронні органи. Суспільна небезпека самоуправства полягає в порушенні встановленого порядку реалізації громадянами своїх законних або передбачуваних прав та обов’язків, що призводить до дезорганізації нормальної діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян, а також до порушення прав та законних інтересів інших фізичних та юри­дичних осіб.

Згідно ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Доказом вини відповідача є те, що йому було зроблено офіційне застереження про недопустимість протиправної поведінки. А відтак позивач може не доводити винність відповідача, так як останнього було піддано адміністративній відповідальності – офіційному застереженню, згідно висновку від 22.05.2015 року ст. ДІМ Деснянського РУ ГУМВС України в м. Києві майора міліції В.Зражевського. Така м’яка відповідальність була застосована через те, що відповідач пообіцяв відшкодувати матеріальні шкоду за пошкоджений ним автомобіль позивача найближчим часом.

Проте, час спливає, а про відшкодування шкоди відповідач і не згадує.

Розмір завданої матеріальної шкоди встановлений калькуляцією № КА-0000019 від 11.11.2015 року вартості ремонту автомобіля «Фольсваген Транспортер» АМ9315АІ, згідно висновку якого оціночна вартість ремонту автомобіля складає 4650 грн.

Згідно ст. 22 Цивільного кодексу України збитками, які підлягають відшкодуванню у повному обсязі, є втрати, яких особа зазнала у зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права.

Таким чином, позивач вважає, що відповідач, повинен відшкодувати витрати, які позивач мусить зробити для відновлення первинного стану свого автомобіля, пошкодженого відповідачем шляхом вчинення умисних протиправних дій.

Враховуючи вище викладене, керуючись ст.ст. 22 ЦК України, ст.ст. 119, 120 ЦПК України, -

ПРОШУ:

 

- стягнути з Павла Петровича на користь Романа Дмитровича 4650, 00 грн.;

- судові витрати стягнути з відповідача на користь позивача;

- на судовий розгляд викликати сторони.

 

Додатки:

 

1. Копія висновку від 22 травня 2015 року Ст. ДІМ Деснянського РУ ГУМВС України в м. Києві майора міліції В.Зражевського;

2. Копія калькуляції № КА-0000019 від 11.11.2015 року вартості ремонту автомобіля «Фольсваген Транспортер» АМ9315АІ;

3. Квитанція про сплату судового збору.

4. Примірник позовної заяви з додатками для відповідача.

 

          23.12.2015                                           Роман Дмитрович

 

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×