Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Четверг, 04 Февраль 2016 18:33

Позовна заява про визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування

Оцените материал
(9 голосов)
Чим цікава справа, позов в якій я надаю вашій увазі? Тим, що за всіма поверховими ознаками моїй клієнтці говорили, що в неї нічого не вийде, оскільки дуже багато часу пройшло з часу відкриття спадщини до часу, в який вона виявила намір повернути собі свою власність.

Особливо масла в огонь підливала сільський голова, яка бажала у протиправний спосіб повернути земельну ділянку до комунальної власності (виморочене майно), а потім надати комусь зі своїх. Така, на превеликий жаль, в нас практика поширена в Україні.

Лише скурпульозний і грунтовий аналіз обтавин справи, діючого Цивільного кодексу по відношенню до Цивільного кодексу УРСР 1963 року, дозволив аргументовано довести правомірність вимог позивачки (моєї клієнтки) щодо задоволення її позовних вимог.

Юрист, магістр права Ігор Кізіма завжди допоможе вам у вирішенні аналогічних чи іншого роду юридичних проблем. Тел.: (063) 539-42-13, (096) 545-40-33, (095) 573-20-30
...........................................................

Бобровицький районний суд

Чернігівської області

17400, м. Бобровиця, вул. Незалежності, 47

Позивач

Кутузська Наталія Сергіївна

представник за довіреністю
Кізіма Ігор Віталійович
02090, м. Київ, вул. Празька, 3

 

 Третя особа

Петрос Олександр Сергійович

03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова,

 

Відповідач

Горянська сільська рада

Бобровицького району

Чернігівської області

17430, Чернігівська обл., Бобровицький р-н,

с. Горяни, вул. Незалежності, 44

 

ціна позову:  30000 (тридцять тисяч) грн.

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про  визнання права власності

на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування

 

2 серпня 2000 року померла мати позивачки - Петроса Тетяна Михайлівна (дівоче прізвище – Синиця). Місце відкриття спадщини (ст. 526 ЦК УРСР) – місце постійного проживання - м. Київ, вул. Генерала Наумова. Це доводиться довідкою від 14.11.2014. На час смерті матері я проживала за тією ж самою адресою разом зі своїм неповнолітнім братом – Петросим Олександром Сергійовичем, який зазначений тут в якості третьої особи, оскільки він теж має право претендувати на спадщину, проте попередньо погодився з тим, що він на спадщину не претендує, вірніше відмовляється на мою користь. Саме це він підтвердить у судовому засіданні.

Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку та земельної ділянки площею 0, 15 га, розташованої за адресою:  Чернігівська область, Бобровицький район, с. Горяни, вул. Незалежності (Леніна),12.

Про наявність їй на праві приватної власності зазначеної земельної ділянки я дізналася з листа прокуратури Бобровицького району Чернігівської області від 10.06.2014 року за № 760 вих 14. Також це підтверджується витягами з архіву.

На момент смерті матері мені було 13 років, а тому згідно чинного на той час ЦК УРСР (ст. 549) я вважаюся такою, що прийняла спадщину. Вказана обставина сумнівів у державного нотаріуса не викликає.

У зв’язку з вищевказаним я звернулася до державного нотаріуса Дванадцятої київської державної нотаріальної контори з проханням видати мені свідоцтво про право на спадщину земельну ділянку площею 0, 15 га, розташованої за адресою:  Чернігівська область, Бобровицький район, с. Горяни, вул. Незалежності (Леніна), 12.

У постанові про відмову у вчиненні нотаріальної дії, державний нотаріус Дванадцятої київської державної нотаріальної контори Щербина Я.О.,  свою відмову обґрунтувала тим, що на житловий будинок та земельну ділянку за адресою:  Чернігівська область, Бобровицький район, с. Горяни, вул. Незалежності (Леніна), 72 відсутні правоустановчі документи та їх державна реєстрація.

Тобто, нотаріус вивчивши подані їй документи, прийшла до висновку, що питання прийняття спадщини малолітніми дітьми не викликає сумніву.

З викладеного зрозуміло, що моя мати за життя не встигла скористатися належним їй правом на оформлення (реєстрацію) зазначених житлового будинку та земельної ділянки, оскільки сильно часто хворіла, через що так рано померла.

Житловий будинок мати будувала сама, а земельну ділянку отримала на підставі рішення сільської ради. Згідно з доданих архівних витягів  рішенням 16 сесії 1 скликання від 14.03.1994 року Синиця Тетяна Михайлівна надавалася земельна ділянка у розмірі 0,15 га. Згадане рішення було уточнено рішенням 19 сесії 5 скликання Горянської сільської ради Бобровицького району Чернігівської області від 02.10.2009 року, згідно якого Синиця Тетяні Михайлівні надавали земельну ділянку загальною площею 0,15 га для будівництва та обслуговування жилого будинку та господарських будівель і споруд за адресою: с Горяни вул. Незалежності 12;

Однак, за час свого життя померла не встигла здійснити державну реєстрацію права власності на зазначені житловий будинок та земельну ділянку та виготовити на власне ім’я відповідну документацію.

Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України ст. 1218 Цивільного кодексу України ст. 1233 Цивільного кодексу України визначено,  ч. 1 ст. 1225 Цивільного кодексу України відновлення права позивачки на зазначені об"єкти гарантується.

За викладених обставин Позивач змушена звернутися до суду задля визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку.

Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Оскільки на особисті звернення до відповідача щодо урегулювання спору було отримано відмову.

Згідно ст. 4 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб у спосіб, визначений законами України.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України визначено, що одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.

 На даний момент позивач визначає ціну позову – у 30000 грн. В разі встановлення під час судового розгляду справи, що ціна позову має бути більшою, позивач зобов’язується здійснити необхідну доплату.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 16, 1223, 1225, 1261 ЦК України, ст.ст. 1, 3, 4, 118, 119 ЦПК України, -

 

ПРОШУ:

 

визнати за Кутузською Наталією Сергіївною право власності на житловий будинок та земельну ділянку площею 0, 15 га для будівництва та обслуговування жилого будинку та господарських будівель і споруд за адресою: Чернігівська область, Бобровицький район, с. Горяни, вул. Незалежності (Леніна), 12, в порядку спадкування після смерті Петросої Тетяни Михайлівни (дівоче прізвище – Синиця).

 

Додатки:

 

1. Копія  постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії;

2. Копії  архівних витягів з рішень Горянської сільської ради – 2 арк.;

3. Копія свідоцтва про смерть Петросої Тетяни Михайлівни (дівоче прізвище – Синиця).

4. Копія довідок з житлово-комунальної організації про склад сім’ї квартири № 119, по вул. Генерала Наумова у м. Києві на момент смерті матері позивачки -  2 арк.;

5. Копія відповідей Горянської сільської ради;

6. Копія позовної заяви з доданими документами - для відповідача та третьої особи;

7. Квитанція про сплату судового збору у розмірі 300 грн.
8. Копія довіреності Кізіма І.В.

 

 

16.12.2014                                                                    Кізіма І.В.

   

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×