Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %11 %947 %2016 %21:%Фев

Позовна заява про визнання права власності на земельну ділянку та на закладений на ній фундамент під житловий будинок

Оцените материал
(1 Голосовать)
Сьогодні був у Апеляційному суді по справі за поданим нижче позовом
На малюнку трішки не той суд, про те, до суті справи це немає жодного відношення.

Ось чим я з вами хоті би поділитися і що вже вкотре довелося мені спостерігати сьогодні. Люди добрі, ніколи не намагайтес брехати в суді. Не те щоби брехати, а на брехні будувати свій захист.

Це помилка яка притаманна дуже багатьом громадянам, особливо у справах, що межують з сімейними відносинами, проте не тільки.

Друга розповсюджена помилка - це влаштовувати істерики, плач і таке інше. Можливо в кримінальних справах це допомогає. Проте у цивільних скоріше нашкодить.

Пам"ятайте народну мудрість - брехнею весь світ зійдеш, а назад не повернешся.

Так от і сьогодні на мого кліента зводили наклап апелянти. Мені так стало не по собі за те, що інша сторона грає не по правилам, не чесно, що я дуже таки сильно їх скомпроментував.

Жінка божилася і хрестилася, що її мій клієнт залякує і тому подібне. А я встав і сказав "Ваша честь! Я готовий під присягою посвідчити, що у розмові зі своїм клієнтом, коли мова зайшла про виконання рішення суду, мій клієнт сказав, що дане рішення йому потрібне не для виконання, а для того щоби кожен з ним знав своє місце".
І це дуже сильно вплинуло на суд, підмочило репутацію апелянта і виправдало клієнта.

Юридична допомога в Києві та області від юриста, магістра права Ігоря Кізіма,
Тел.: (063) 539-42-13, (096) 545-40-33, (095) 573-20-30
skype: k0965454033

..............................................................

 

 

 

Броварський мiськрайонний суд Київської області

07400, м. Бровари, вул. Возз'єднання, 1  

тел.: 8 (04494) 4 - 04 - 47 

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. 

 

 

 

Позивач:

Падевський Дмитро Володимирович

02091, м. Київ, вул. Тростянецька, 3

 

тел.:

 

Відповідач:

 

 

 

 

ціна позову

Шевченко Петро Євгенович

02068, м. Київ, вул. Ревуцького, 18 А

 

тел.: 565-36

 

170 000 (сто сімдесят тисяч) грн.

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

 

про визнання права приватної власності на земельну ділянку площею 0,25 га та на закладений на ній фундамент під будинок за адресою: вул. Шабаліна, 35, с. Семігорки, Броварського району Київської області за позивачем

 

19 вересня 2006 року між позивачем по справі та відповідачем у присутності Шевченко Валентини Федорівни, дружини відповідача, свідка Лисенка Василя Васильовича, було укладено угоду за якою відповідач Шевченко Петро Євгенович продав, а Падевський Дмитро Володимирович купив земельну ділянку під забудову площею 0, 25 га та закладений на ній фундамент під будинок за адресою: вул. Шабаліна, с. Семігорки, Броварського району Київської області за 7 500 (сім тисяч п’ятсот) доларів США в еквіваленті до національної валюти – гривні. Угода, за досягнутою домовленістю (про що зазначено в тексті), діє до кінцевого оформлення Державного акту на земельну ділянку без зміни вартості останньої

За своєю юридичною природою укладена угода є договором купівлі-продажу, кінцеве виконання якої з боку продавця визначена вказівкою на подію, яка має неминуче настати (отримання останнім державного акту на землю) та юридичного переоформлення права власності на покупця – позивача по справі).

У вказаній угоді досягнуто домовленості щодо всіх істотних умов договору купівлі-продажу, а саме щодо предмету, ціни, кількості та строків її виконання, у відповідності до ст. ст. 656, 664, 669, 691 ЦК України. А від так вона має вважатися укладеною.

Вказана ділянка, згідно протоколу шостої сесії Семіполківської сільської ради народних депутатів Броварського району Київської області від 02 жовтня 1991 року була виділена відповідачеві в довічне користування з правом успадкування. Вищевказаним протоколом надано також дозвіл відповідачеві побудувати будинок.

16 листопада 2006 року рішенням Семіполківської сільської ради Броварського району Київської області за № 116 на шостій сесії сільської ради 5-го скликання було вирішено передати безоплатно у приватну власність відповідачеві вищезазначену земельну ділянку, а також дано дозвіл на виготовлення державного акту на право приватної власності на неї.

Вказане підтверджує, що відповідач є належним, оскільки був власником відчуженого ним майна.

19 вересня 2006 року, одразу ж після підписання двосторонньої угоди, передавши гроші відповідачеві, позивач отримав від нього розписку про їх отримання, копія якої додається до позовної заяви.

11 березня 2008 року, маючи на меті кінцеве виконання угоди (договору купівлі-продажу) від 19 вересня 2006 року, позивач, не маючи іншої нагоди зустрітися з відповідачем особисто, надіслав на його адресу рекомендований лист з повідомленням про вручення, в якому пропонував зустрітися 16 березня 2008 року о 21.00 всім учасникам, свідкам та присутнім при підписанні угоди про купівлю-продаж вищезазначеної земельної ділянки та закладеного на ній фундаменту. Метою зустрічі мав стати розгляд питання, пов’язаного із зволіканням відповідачем виконання своїх зобов’язань за угодою, виходячи з того, що Державний акт права власності на земельну ділянку (продану позивачеві) був отриманий відповідачем 2 місяці до часу написання листа та надіслання зазначеного листа поштою.  Відповіді на свій лист позивач не отримав. Останній було повернуто йому Укрпоштою у зв’язку із закінченням терміну зберігання.

Таким чином, є підстави констатувати факт ухиляння відповідача від повного виконання взятого на себе зобов’язання.

Ст. 657 ЦК України встановлює, що договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.  Відповідно ж до ч. 2 ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Вказане у вищезазначених нормам права повністю відповідає фактичним обставинам справи.

З огляду на вказане, здійснити оцінку доказу, відповідно до вимог ст. 212 ЦПК України, (двосторонньої угоди між позивачем і відповідачем) суд може лише в судовому засіданні, оскільки лише в такий спосіб можна встановити факт ухилення відповідача від нотаріального посвідчення угоди та переоформлення державного акту на земельну ділянку на покупця, позивача по справі.

Отже, суд має всі необхідні підстави для визнання угоди від 19 вересня 2006 року про відчуження відповідачем земельної ділянки та фундаменту на користь позивача дійсною, адже на момент її укладення здійснити повне юридичне оформлення переходу права власності не було можливості.

З часу укладення угоди купівлі-продажу земельної ділянки та фундаменту й на протязі  півтора року з цього часу у відповідача не виникало жодних заперечень щодо змісту угоди або її невизнання. До того ж, маючи власний вантажний транспорт, протягом всього зазначеного часу, відповідач надавав позивачеві послуги з перевезення будівельних матеріалів для будівництва будинку позивача на проданій ним земельній ділянці, який останній оплачував за власний рахунок. На підтвердження цієї обставини до позову додаємо копію аркуша на якому дружина відповідача власноруч фіксувала вартість наданих відповідачем послуг з перевезення.

17 квітня 2008 року, бажаючи вирішити ситуацію, що склалася, позивач звернувся на ім’я сільського голови с. Семігорки, Василенко М.П., із заявою в якій зазначав, про можливі махінації (шахрайство) щодо зазначеної вище земельної ділянки Шевченка П.Є. (відповідача по справі). А також вказував на те, що виготовленням Державного акту на земельну ділянку зайнялося ЗАТ «Експотранс», ідентифікаційний код 30778278 в особі директора Прокопенко О.В. В процесі роботи  з незрозумілих причин була допущена груба помилка підозрілого характеру (земельна ділянка була зазначена за № 27, тоді як за останнім рішенням сільської ради стала мати номер № 35).  

У своїй відповіді від 19.05.2008 року за № 360 сільський голова Василенко М.П., у вирішенні питання запобіганню протидіям з боку гр. Шевченка П.Є.,  та Прокопенка О.В., у перекручуванні відомостей у Держакті пропонує позивачеві звернутися до суду.

Маючи на меті вчинити тиск на позивача задля вимагання повторної (додаткової) оплати за земельну ділянку і фундамент, відповідач пригрозив відключити електропостачання на останню, оскільки запис електропостачання житлового будинку, який є власністю позивача, оформлено на відповідача з наведених вище причин.

Попереджуючи це, позивач звернувся із заявою від 04 серпня 2008 року на ім’я начальника РЕМ Броварського району, якою доводив до відома останнього відомості щодо можливих прохань з боку відповідача про відключення електропостачання. У своїй відповіді заст. нач. Броварського районного підрозділу ЗАТ «А.Е.С. Київобленерго» зазначив, що взяв до уваги подану у заяві інформацію.

29 липня 2008 року відповідач по справі зі співучасником, своїм знайомим Романом на автомобілях ПЕЖО з державними номерами АА 1653 СТ та БМВ з державними номерами АА 0345 НО приїхали в с. Семігорки на вул. Шабаліна, 35 де розташована земельна ділянка позивача й де останній здійснює будівництво житлового будинку. Вийшовши з машин вони стали фотографувати дітей та дружину позивача, вчиняючи тим самим психологічний тиск на останнього, оскільки позивач до цього часу не знає з якою метою робилися зазначені фотознімки його дітей, дружини та будинку.

З приводу вказаного позивач звернувся до Броварського РВ МВС України в Київській області із заявою про злочин та до Броварської міськрайонної прокуратури, не погодившись з постановою про відмову у порушенні кримінальної справи. Проте, листом від 21 серпня 2008 року Броварський районний відділ внутрішніх справ повідомив заявника, позивача по справі, про те, що з гр. Шевченком П.Є., буде проведено профілактичну бесіду про недопущення протиправних дій відносно дітей та дружини позивача, чим визнано факт вчинення останніх.

Слід зауважити також, що для того щоби придбати у відповідача земельну ділянку та закладений на ній фундамент, позивач продав власну квартиру за адресою: м. Київ, Харківське шосе, 158, кв. 300 за тиждень до укладання угоди з метою будівництва житла власними силами для поліпшення житлових умов для себе та членів своєї родини.

Вказане важливо для розуміння того, що позивач придбавав земельну ділянку не тільки й не стільки заради земельної ділянки, скільки для будівництва і обслуговування житла, оскільки на даний час останній мешкає у квартирі із житловою площею у 51 кв.м., разом з 4 іншими членами сім’ї квартиронаймача, а це становить 10,2 кв.м., на особу, що не відповідає нормі жилої площі (13,65 кв. м.), встановленій ст. 47 ЖК УРСР.

Таким чином, придбаваючи земельну ділянку з фундаментом і маючи за мету збудувати житловий будинок, позивач використав своє право на житло, встановлене ст. 47 Конституції України. При цьому варто наголосити, що Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло.

Відповідно до п. „а” ч. 1 ст. 3 Декрету КМУ „Про державне мито” з позовних заяв справляється державне мито у розмірі 1 відсотку від ціни позову, але не менше трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян і не більше 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Проте, на даний момент, вартість земельної ділянки та майже збудованого на ній позивачем будинку безперечно є вищою, що можна встановити лише проведенням експертної оцінки. А оскільки державне мито не може бути більш, ніж 1 700 грн., позивач, подаючи цю заяву, сплачує державне мито у сумі 1700грн.

Викладені в позовній заяві обставини справи підтверджуються доданими до неї копіями документів, оригінали яких позивач надасть безпосередньо до суду, та показаннями свідків, яких останній подає клопотання залучити до участі в справі:

Лисенко Василь Васильович, мешкає за адресою: 02068, м. Київ, вул. Степана Олійника, тел. 565-24. Може підтвердити факт укладання угоди й відсутності будь-яких заперечень сторін щодо її виконання протягом півтора року з моменту її підписання

Шевченко Валентина Федорівна, мешкає за адресою: 02068, м. Київ, вул. Ревуцького, 18 А, кв. 198. Може підтвердити факт укладання угоди й відсутності будь-яких заперечень сторін щодо її виконання протягом півтора року з моменту її підписання.

Таким чином, відповідач порушив цивільне законодавство України, а саме ст.ст. 663, 530 ЦК України, відповідно до яких зобов’язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Враховуючи вищевказане та керуючись ст. 47 Конституції України, ст. 47 ЖК УРСР, ст.ст. 15, 16, 656, 657, 664, 669, 691, ч. 2 ст. 220 ЦК України, ст.ст. 50, 57, 136, 63, 114,  118, 151, 152

 

ПРОШУ:

 

визнати право приватної власності на земельну ділянку площею 0,25 га та закладений на ній фундамент під будинок за адресою: вул. Шабаліна, 35, с. Семігорки, Броварського району Київської області за позивачем, Падевським Дмитром Володимировичем;

залучити до участі у справі свідків: Лисенко В.В., Шевченко В.Ф.

 

ДОДАТКИ:

 

заява про виклик свідків;

копія двосторонньої угоди про продаж земельної ділянки та фундаменту від 19.09.2008 року;

копія витягу з протоколу від 02.10.1991 року;

копія витягу з рішення Семіполковської сільської ради від 16.11.2006 року;

копія розписки відповідача про отримання коштів;

копія аркуша, на якому дружина відповідача власноруч фіксувала вартість наданих відповідачем послуг з перевезення;

копія листа на ім’я відповідача з пропозицією вирішити питання оформлення права власності на земельну ділянку;

копія конверту та повідомлення про вручення;

копія заяви до сільського голови Семіполківської сільської ради від 17.04.2008 року;

копія відповіді голови Семіполківської сільської ради від 19.05.2008 року;

копія заяви від 04.08.2008 року на ім’я начальника РЕМ Броварського району;

копія відповіді заст. начальника Броварського районного підрозділу ЗАТ «А.Е.С. Київобленерго»;

копія заяви до прокуратури від 13.10.2008 року;

копія постанови про відмову у порушенні кримінальної справі від 16.08.2008 року;

копія відповіді з МВС України щодо визнання дій гр. Шевченка П.Є., протиправними від 21.08.2008 року за № 7282;

копія договору купівлі-продажу квартири від 04.09.2006 року;

оригінали квитанцій про сплату судового збору (державного мита) у сумі 1700 грн.;

копія позовної заяви та доданих до неї документів для надіслання відповідачу.

 

 

21.11.08                                        підпис                                           Падевський Д.В.

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×