Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Вторник, 02 Май 2017 04:28

Про скасування рішення про передачу у приватну власність земельної ділянки

Оцените материал
(1 Голосовать)
Позивач ОСОБА_1 є власником житлового будинку, розташованого АДРЕСА_1. Вказаний житловий будинок позивач придбав відповідно договору дарування від 20 листопада 2002 р.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

           «__14__»_   _липня_____ 2008 року                   Немирівський районний суд

                                                                                             Вінницької області

 

           в складі : головуючого                                            Безрученко А.М. ____________

 

           народних засідателів                                               ___________________________.

 

           при секретарі                                                           Андрущак Л.П.______________

 

           з участю прокурора                                                 ___________________________

 

           адвоката                                                                   ___________________________

 

          

Розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Немирів

 

Справу за позовом   ОСОБА_1 до Вовчоцької сільської ради__

                   заявою

 

про скасування рішення про передачу у приватну власність земельної ділянки.

 

В с т а н о в и в :

 

Зараз у нього виникла необхідність оформити право власності на земельну ділянку для обслуговування належного йому житлового будинку та ведення підсобного господарства.

Виявилося, на земельну ділянку, на якій розташовано належний йому на праві приватної власності житловий будинок, 7 сесією 22 скликання Вовчоцької сільської Ради Немирівського району винесено рішення 11 серпня 1997 р. про передачу цієї земельної ділянки безкоштовно у приватну власність колишньому власнику будинку ОСОБА_2.

ОСОБА_2 не виготовила на своє ім'я державний акт про право власності на земельну ділянку, а отже право приватної власності на земельну ділянку за нею не зареєстровано.

В 2002 р. ОСОБА_2 померла. Спадкоємець померлої - дочка ОСОБА_3, яка відчужила йому дану нерухомість, спадщини на земельну ділянку не оформила.

Відповідно ст. 377 ЦК України, до особи, яка придбала житловий будинок переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

Якщо житловий будинок, будівля розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то у разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.

Тому позивач просить скасувати рішення 7 сесії 22 скликання Вовчоцької сільської ради від 11 серпня 1997 р. про передачу безкоштовно земельної ділянки площею 0,12 га для обслуговування житлового будинку у приватну власність ОСОБА_2.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав і просить їх задовольнити.

Представник відповідача позов визнав повністю.

З'ясувавши обставини справи в межах наданих доказів суд дійшов висновку, позов слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно договору дарування від 20 листопада 2002 року позивач ОСОБА_1 набув право власності на житловий будинок з господарськими спорудами АДРЕСА_1.

Земельну ділянку, на якій розміщений житловий будинок, рішенням 7 сесії 22 скликання Вовчоцької сільської Ради від 11 серпня 1997 р. передано у власність колишньому власнику будинку ОСОБА_2.. Остання 2002 р. померла, не виготовила на своє ім'я державний акт про право власності на земельну ділянку, і за нею не- зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку.

Спадкоємець померлої - дочка ОСОБА_3, яка відчужила позивачу нерухомість, спадщини після смерті матері на земельну ділянку не оформила.

Відповідно ст.. 377 ЦК України до особи, яка придбала житловий будинок, переходить право власності на земельну ділянку на якій вони розміщені, без зміни їх цільового призначення.

Якщо житловий будинок, будівля розміщені на земельній ділянці наданій у користування, то у разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для обслуговування.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 138, 139, 143, 158-162 КАСУ, ст. 377 ЦК України суд, -

 

П о с т а н о в и в :

 

Позов задовольнити.

Рішення 7 сесії 22 скликання Вовчоцької сільської ради Немирівського району Вінницької області від 11 серпня 1997 року про передачу у приватну власність ОСОБА_2 земельної ділянки розміром 0,12 га для обслуговування житлового будинку - скасувати.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом 10 днів з дня її проголошення.

 

                 Головуючий :       Підпис

                   

                

                 Суддя:

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×