Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Пятница, 09 Июнь 2017 20:12

Про визнання права власності на самочинне будівництво. Легалізація самочинного будівництва через суд

Оцените материал
(1 Голосовать)
Позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом, в якому просить визнати за нею право власності на самовільно збудований житловий будинок загальною площею 357, 1 кв.м, розташований по АДРЕСА_1.
РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2008 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого суддіКалініченко О.Б.

при секретаріХодацькій А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Солом'янської районної в м. Києві ради, 3-я особа Київське міське бюро технічної інвентаризації, про визнання права власності на самочинне будівництво, -

ВСТАНОВИВ:

 

В обґрунтування своїх позовних вимог про визнання права власності на самочинне будівництво посилається на те, що земельна ділянка, на якій розташований будинок, перебуває у її користуванні, але будинок був зведений без належного дозволу та належно затвердженого проекту. Тому для вирішення питання про реєстрацію права власності на цей будинок позивачка вимушена звернутися до суду.

В судове засідання позивачка надала письмові пояснення, в яких просила задовольнити позов про визнання права власності на самочинне будівництво та визнати за нею право власності на самовільно збудований будинок на підставі поданих документів та розглянути справу за її відсутності.

Представник відповідача та 3-ї особи в судове засідання не з'явилися, будучі належним чином сповіщеними, причину неявки до суду не повідомили.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов про визнання права власності на самочинне будівництво підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч.3, 4 ст.376 ЦК України за рішенням суду може бути визнане право власності на самовільно збудоване нерухоме майно за особою, яка його здійснила на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно або якщо власник (користувач) земельної ділянки не заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила самочинне будівництво на його земельній ділянці, і це не порушує права інших осіб.

Судом встановлено, що Рішенням Залізничної районної ради народних депутатів № 6 від 28.01.1998 року була надана згоді на виділ земельної ділянки під будівництво індивідуальних житлових будинків та господарських будівель по вул. Нова в м.Києві ОСОБА_1.

Згідно висновку Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації № 8787/01 від 05.12.2003 року адміністрація також не заперечує проти передачі позиваці під будівництво та обслуговування власного жилого будинку земельної ділянки по АДРЕСА_1.

З проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1, розроблений комунальним підприємством «Київський міський центр земельного кадастру та приватизації земель», вбачається, що даним проектом передбачено передати ОСОБА_1 у приватну власність земельну ділянку площею 0, 10 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд на АДРЕСА_1.

Відведення земельної ділянки запроектовано відповідно до вимог ст.ст.81, 16, 118, 121 ЗК України і згідно з рішенням Київської міської ради та на теперішній час з відповідних установ отримані всі належні позитивні висновки і проект землеустрою щодо відведення даної земельної ділянки направлений на розгляд та затвердження Київською міською радою.

Таким чином, згідно кадастрового плану за матеріалами інвентаризації та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки земельна ділянка площею 0, 01 га з присвоєнням адреси: АДРЕСА_1, врахована за позивачкою. На цій земельної ділянці було зведено житловий будинок, але без належним чином отриманого дозволу та належно затвердженого проекту.

Як вбачається з технічного паспорту станом на 08.02.2008 року, позивачка на земельній ділянці по АДРЕСА_1 здійснила будівництво будинку без порушень, що встановлено перевіркою Відділу з питань наглядово-профілактичної діяльності Солом'янського району (Державного пожежного нагляду України) від 03.06.2008 року, але без попереднього дозволу на виконання будівельних робіт, що вважається самовільним будівництвом.

За загальним правилом у особи, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво, не виникає право власності на збудоване нерухоме майно.

Однак з правила ч.3, 4 ст.376 ЦК України випливає, що законом передбачається можливість виникнення права власності на збудоване нерухоме майно в особи, яка його здійснила, за рішенням суду за умови можливості надання земельної ділянки у встановленому порядку особі уже під збудоване нерухоме майно, а також в разі, коли власник (користувач) земельної ділянки не заперечує проти визнання права власності за особою, що здійснила самовільне будівництво.

Таким чином, Легалізація самочинного будівництва через суд судом встановлено, що перешкоди для відводу позивачці земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку відсутні, здійснене будівництво не порушує права інших осіб, при будівництві не було допущено істотних порушень будівельних норм і правил.

Виходячи із зазначених обставин, Легалізаючи самочинне будівництво через суд приходить до висновку про можливість на підставі діючого законодавства визнати право власності за позивачкою на зведений житловий будинок АДРЕСА_1.

Враховуючи викладене та керуючись ст.376 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 57-60, 88, 169, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Солом'янської районної в м. Києві ради, 3-я особа Київське міське бюро технічної інвентаризації, про визнання права власності на самочинне будівництво задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1.

Зобов'язати Київське міське бюро технічної інвентаризації зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через районний суд на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається в десятиденний термін з дня проголошення рішення.

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×