Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Пятница, 09 Июнь 2017 20:21

Про визнання меж земельної ділянки. Земельні спори в судах

Оцените материал
(1 Голосовать)
У липні 2008 року ОСОБА_2 звернувся по суду із позовом, у якому зазначав, що він придбав у ОСОБА_3 1/2 частину будинку АДРЕСА_1 Інша частина вказаного будинку належить відповідачу ОСОБА_1.
Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

7 грудня 2010 колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду міста Києва в складі:

головуючого Остапчука Д.О.

суддів: Барановської Л.В., Побірченко Т.І.

при секретарі Ражевій В.В.

у відкритому судовому засіданні в м.Києві розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 25 березня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа Управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської ради про визнання меж земельної ділянки, -

В С Т А Н О В И Л А :

 

Посилаючись на те, що при купівлі вказаного будинку було погоджено порядок користування земельною ділянкою, на якій було розташовано вказаний будинок та було проведено розмежування земельної ділянки таким чином, що позивачеві належить земельна ділянка площею 0,0434 га., а відповідачу належить земельна ділянка площею 0,0238 га., просив ухвалити рішення яким визнати дійсними межі користування вказаною земельною ділянкою, за якими позивачеві належить земельна ділянка площею 0,0434 га., а відповідачу належить земельна ділянка площею 0,0238 га.

Рішенням Голосіївського районного суду м.Києва від 25 березня 2008 року позов задоволено.

Визнано дійсними межі користування земельними ділянками, що належать ОСОБА_2 та ОСОБА_1 відповідно до акту погодження меж земельної ділянки в натурі та визначено порядок користування земельною ділянкою, що склався між співвласниками наступним чином : співвласники ОСОБА_2 та ОСОБА_1 окремо користуються наступними земельними ділянками :

Квартира АДРЕСА_2- ділянка площею 469,7 кв.м. ( з урахуванням площі під будівлями ) що на 75,9 кв.м. (469,7 км.м-393,8 кв.м.=75,9 кв.м) більше за ідеальну частку . АДРЕСА_1 ділянка площею 317,9 кв.м. ( з урахуванням площі під будівлями), що на 75,9 кв.м. ( 393,8-317,9 квм.=75.9 кв.м.) менше за ідеальну частку, при цьому визначено межі ділянок по лініям розподілу.

У поданій апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, рішення суду вважає незаконним, просить його скасувати, та ухвалитинове рішення яким встановити межі земельної ділянки відповідно до акту визначення зовнішніх меж земельної ділянки від 15.07.2008 року.

Зазначає, що суд, встановлюючи порядок користування спірною земельною ділянкою не звернув уваги на те, що його право на ? частину цієї ділянки визначено державним актом на право власності на землю, а суд виділив йому на 26 кв.м метрів менше.

Перевіривши обґрунтованість та законність оскаржуваного рішення в межах доводів апеляційної скарги колегія суддів що вона підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Вирішення земельних спорів в судах http://ut.kiev.ua/kontakty.html

Задовольняючи позов ОСОБА_2, суд виходив з того, що між сторонами було погоджено межі користування земельною ділянкою та їх розміри в натурі, про що було складено акт погодження меж земельної ділянки в натурі, затверджений Головним Управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради ( а.с.59).

Відповідно до ст..116 ЗК України громадяни та юридичні особи забувають права власності та право користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, встановлених законом .

З матеріалів справи вбачається, що відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку від 21.12.2009 року ОСОБА_1 є власником ? частини земельної ділянки площею 0,0700 га, що розташована по АДРЕСА_1

З поданого ОСОБА_2 позову вбачається, що він просив визнати дійсними межі спірної земельної ділянки, внаслідок чого йому належатиме 0,0434 га, а ОСОБА_1 0,0238 га цієї ділянки.

ОСОБА_1 заперечує проти такого вирішення спору, посилаючись на те, що він є власником ? частини ділянки.

Вирішуючи зазначений спір шляхом встановлення порядку користування вказаною земельною ділянкою, суд не звернув уваги на те, що така вимога ОСОБА_2 не заявлялась, а обраний судом спосіб вирішення спору порушує право ОСОБА_1 на частину земельної ділянки, яка належить йому на праві власності.

Відповідно до ст..11 ЦК України суд розглядає справу у межах заявлених позовних вимог.

Оскільки вимога про встановлення порядку користування спірною земельною ділянкою не заявлялась та з урахуванням наведеного, колегія суддів приходить до висновку, що позов ОСОБА_2 про визнання меж земельної ділянки не підлягає задоволенню.

Земельні спори в судах http://ut.kiev.ua/kontakty.html

Вирішити спір у інший спосіб колегія суддів не має можливості, оскільки не може вийти за межі позовних вимог про визнання меж земельної ділянки.

З огляду на викладене оскаржуване рішення суду за правилами ст..309 ЦПК України підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову у позові про визнання меж земельної ділянки.

Керуючись ст.301,303,309,317,218 ЦПК України, колегія

В И Р І Ш И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 25 березня 2010 року скасувати, ухваливши нове рішення, яким у задоволенні позову ОСОБА_2-відмовити.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, однак може бути оскаржене безпосередньо до Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти днів.

 

Головуючий:

Судді:

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×