Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Вторник, 06 Февраль 2018 21:31

Заява про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції

Оцените материал
(1 Голосовать)
Зразок заяви до Антимонопольного комітету України

 

 

 

                                                          

Антимонопольний комітет України

вул. Митрополита Василя Липківського, 45,

м. Київ, 03035, МСП-03680

 

Заявник:

 ПІП:

Адреса:

Тел.

e-mail:

 

Відповідач:

Публічне акціонерне товариство «Київенерго»

площа Івана Франка, 5, м. Київ, 01001

 

 

ЗАЯВА

про порушення законодавства

про захист від недобросовісної конкуренції

 

 

 

 Відповідно до розміщеного на офіційному веб-порталі Антимонопольного комітету України «Зведеного переліку суб’єктів природних монополій» ПАТ «Київенерго» є природним монополістом у сфері транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами на території міста Києва (за № 395 в переліку).

Внаслідок такого монопольного становища, на підставі ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ПАТ «Київенерго» визначено виконавцем послуг з централізованого опалення для споживачів міста Києва.

Оскільки відповідно до розміщеної на корпоративному сайті ПАТ «Київенерго» інформації (http://kyivenergo.com/uk/kompaniya) Відповідач забезпечує 75 % потреб споживачів міста Києва тепловою енергією, тому у розумінні ст. 12 Закону України «Про захист від економічної конкуренції» ПАТ «Київенерго» має ознаки суб’єкта господарювання, що займає монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з централізованого опалення у межах міста Києва.

З дня визначення Законом ПАТ «Київенерго» виконавцем послуги з централізованого опалення у місті Києві (з 01.07.2014) Заявник є споживачем послуг  ПАТ «Київенерго» з централізованого опалення за адресою: ______________________________.

Статтею 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що послуга з централізованого опалення є різновидом житлово-комунальних послуг.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 32 названого закону, розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. У разі наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством.

Однак, Відповідач зловживаючи монопольним становищем приховує показники загальнобудинкових засобів обліку, на підставі яких він визначає обсяг і як наслідок реальну вартість наданих Заявнику 2 послуг з централізованого опалення.

Статтею 19 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено заборону нечесної підприємницької практики.

Названою статтею до нечесної підприємницької практики віднесено будь-яку діяльність, що вводить споживача в оману або є агресивною.

Підприємницька практика є такою, що вводить в оману, якщо під час пропонування продукції споживачу не надається або надається у нечіткій, незрозумілий або двозначний спосіб інформація, необхідна для здійснення свідомого вибору (ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів»).

Водночас, статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» поширення відомостей, які містять неповні дані про спосіб придбання послуг, особливості їх реалізації та про їх кількість кваліфікується як поширення інформації, що вводить в оману споживачів цих послуг.

Внаслідок монополізації ринку послуг з централізованого опалення у споживачів ПАТ «Київенерго» відсутня можливість вибору іншого надавача послуги.

Нечесна підприємницька практика, з приводу припинення якої подана ця скарга, стосується приховування ПАТ «Київенерго» повної інформації про обсяги наданих споживачу послуг з централізованого опалення, зокрема інформації яка б надала споживачу можливість перевірити достовірність вказаної ПАТ «Київенерго» інформації про обсяг наданих послуг у виставленому до оплати платіжному документі (квитанції для сплати за послугу: централізоване опалення).     
    

Так, ПАТ «Київенерго» формально виконавши вимоги ч. 5 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та п. 20 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, у квитанції на оплату послуг з централізованого опалення вказавши графу для зазначення показників лічильника, маючи в своєму розпорядженні інформацію про фактичні показники лічильника, їх в платіжному документі не вказує.

При цьому, у роз’ясненні щодо інформації в рахунку Відповідачем вказано, що кількість теплової енергії визначається ним на підставі показань будинкового теплолічильника та розподіляється пропорційно площі приміщень кожного конкретного споживача, що опалюються (квартири, місць загального користування тощо).

Отже, ПАТ «Київенерго» у квитанції визначивши долю споживання Заявника у загальнобудинковому споживанні послуги з централізованого опалення, використало отриману з невідомих джерел інформацію про належну Заявнику  частку у загальній площі опалювальних приміщень будинку та належну на долю Заявника  площу місць загального користування, однак цю інформацію в квитанції не вказує, що унеможливлює її перевірку.

Такі дії монополіста є порушенням ч. 2 ст. 1 та ч. 2 ст. 5 Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення», якими кожному споживачу гарантується безперешкодний та безоплатний доступ до відомостей про обчислення фактичного розміру послуги. Доступ споживача до зазначеної інформації забезпечується суб’єктами господарювання шляхом зазначення цієї інформації в платіжних документах.

Таким чином, для недопущення зловживання монопольним становищем та припинення нечесної підприємницької практики, ПАТ «Київенерго» у платіжних документах на оплату послуг з централізованого опалення має вказувати не лише розрахунковий обсяг спожитої конкретною квартирою теплової енергії, а також вказувати фактичні показники будинкового лічильника, і зазначати долю конкретного споживача у загальній площі опалювальних приміщень будинку та належну цьому споживачеві долю у загальній будинковій площі міць загального користування. 

Повідомлення вказаної інформації надасть споживачам можливість перевірити достовірність здійснених нарахувань за надані послуги, оскільки свідоме приховування монополістом інформації викликає недовіру споживачів до рахунків монополіста.

Такі дії ПАТ «Київенерго» були б неможливими у разі, якщо б останнє зазнавало значної конкуренції на ринку, адже у такому випадку споживачі мали б можливість обирати між кількома суб’єктами господарювання, і у разі вчинення ПАТ «Київенерго» неправомірних дій, які ущемляють інтереси споживачів, обирали б іншого виконавця послуг.

Таким чином, дії ПАТ «Київенерго», які полягають в ненаданні споживачам відомостей про обчислення фактичного розміру послуг з централізованого опалення, зокрема відомостей, на підставі яких ПАТ «Київенерго» виставляло рахунки на оплату послуг є такими, що містять ознаки порушення, передбаченого ч. 1 ст. 13 та п. 2 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг з централізованого опалення в межах міста Києва, що призвело до ущемлення інтересів споживача, які були б  неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 3, 4, 7, 13, 21 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», ст.ст. 4, 13, 14, 36, 46, 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції»,

 

просимо:

 

Визнати, що ПАТ «Київенерго» (площа Івана Франка, 5, м. Київ, 01001, ідентифікаційний код 00131305) займає монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з централізованого опалення у межах території обслуговування міста Київ.

Визнати дії ПАТ «Київенерго» які полягають в ненаданні споживачам відомостей про обчислення фактичного розміру послуг з централізованого опалення, зокрема відомостей, на підставі яких ПАТ «Київенерго» виставляло рахунки на оплату послуг такими, що містять ознаки порушення, передбаченого ч. 1 ст. 13 та п. 2 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг з централізованого опалення в межах міста Києва, що призвело до ущемлення інтересів споживача, які були б  неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Рекомендувати ПАТ «Київенерго» припинити порушення, викладене у п. 2 прохальної частини цієї скарги, шляхом надання споживачам у платіжних документах на оплату послуг з централізованого опалення інформації, достатньої для перевірки споживачем обсягу нарахованих послуг, у тому числі показників будинкових лічильників на початок і кінець розрахункового періоду, долю споживача в загальній площі опалювальних приміщень будинку та належну споживачу долю у загальній будинковій площі місць загального користування, за опалення яких здійснюється нарахування послуг.

Про розгляд скарги та вжиті до порушника заходи впливу повідомити Заявників  письмово.

Додатки:

 Копія квитанції ПАТ «Київенерго» для сплати за послугу: централізоване опалення за _______________ 2018 року.

 

 

_______________                                 ___________________                  ____________________

дата                                                                підпис                                                ПІП

 

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×