Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %03 %032 %2019 %23:%Июнь

Цивільний позов в кримінальному провадженні у порядку ст. 128 КПК України

Оцените материал
(3 голосов)

Згідно ст. 128 КПК України, звертаюся з цим цивільним позовом у кримінальному провадженні, оскільки особ, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред’явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.

 

Котовська місцева прокуратура

66300, м. Котовськ, пр-т Котовського, 10

 

Котовський міжрайонний суд

Одеської області

66302, м. Подільськ,

пров. Спортивний, 1 "а", вул. Соборна, 92

 

кримінальне провадження № 11111111111111111

 

Цивільний позивач (потерпілий)  

Ковач Анна 1

66300,  .......

 

цивільний відповідач Немовна Ніна 1

66300,  на

6 ........

 ....

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої злочином

у порядку ст. 128 КПК України


Згідно ст. 62 КПК України цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану злочинними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, та до якої пред’явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом.


Під час розгляду кримінальної справи № 111111/2008/12 у Котовському міськрайонному суді Одеської області і на досудовому слідстві за обвинуваченням мене у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України свідки, не зважаючи на те, що вони були попередженні про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання, надали суду неправдиві показання, що стало причиною ухвалення судом обвинувального вироку і притягнення мене до кримінальної відповідальності.

Якщо би свідки сказали правду, я була б виправдана судом і моя репутація залишилася не спаплюженою.

Щодо особистостей свідків, що дали неправдиві показання в суді: одна частина свідків посвідчила на мою користь, інша – на користь обвинувачення. Таким чином, або одна, або інша частина свідків вчинила злочин, передбачений ч. 1 ст. 384 КК України і це випливає з простої логіки.

Тобто в діяннях або однієї групи свідків, або в діяннях іншої групи свідків є склад злочину – неправдиве показання суду і органам слідства.

Однак я знаю, що злочин вчинили ті свідки, що свідчили на користь мого обвинувачення. Саме вони вигадали і подали суду неправдиві відомості щодо вчинення мною по відношенню до гр. Немовна Н.П., злочину.

Так, громадянка Немовна 1а (1), будучи допитана в якості потерпілої, зокрема у судовому засіданні від 12 листопада 2012 року), надала суду неправдиві показання, що 22.03.2012 року «…Ковач В.А., підбігла до мене і штовхнула мене. Коли я падала то вдарилися головою об дерево… когда я підіймалася Ковач В.А., вдарила меня по обличчю в переносицу»

Так, громадянка Некрасова Олександра ...(10), будучи допитана в якості свідка, зокрема у судовому засіданні від 12 листопада 2012 року) намагалася шляхом неправдивих показань ( і їй це вдалося) справити негативне враження про обвинувачену, зокрема неправдиво свідчила про те, що вона начебто бачила як мій чолові бив гр. .....Н.П., раніше у часі.

Так, громадянка Нелайко Наталія ....1 будучи допитана в якості свідка, зокрема у судовому засіданні від 12 листопада 2012 року) дезінформувала суду про те, що я нібито після того як побила її сестру показувала її дулі. Чим додатково разом з брехливими свідченнями інших свідків обвинувачення вплинула на суд з метою домогтися обвинувального вироку щодо мене.

 Громадянка Немовна Ніна ....у судовому засіданні від 04 квітня 2013 року підтвердила неправдиві показання, які давала раніше.

Щодо вчиненого вказаними свідками і «потерпілою» злочину, передбаченого ч. 1 ч. 1 ст. 384 КК України, то слід зазначити:

  1. Об'єктом злочину, є правосуддя у частині забезпечення процесуального порядку отримання доказів у кримінальній справі

2. Об'єктивна сторона злочину полягає у 1) завідомо неправдивому показанні свідка чи потерпілого, 2) завідомо неправдивому висновку експерта, 3) завідомо неправильному перекладі

Обов'язковими ознаками об'єктивної сторони злочину є обстановка і час його вчинення. Вказані дії можуть вчинятися лише під час проведення дізнання, досудового слідства або проведення розслідування тимчасовою слідчою чи тимчасовою спеціальною комісією ВР або в суді.

Показання - це відомості про факти, які підлягають встановленню у кримінальній чи цивільній справі і мають важливе значення для правильного вирішення справи. Неправдивими є показання, в яких повністю або частково перекручені факти, що мають значення для правильного вирішення справи. Завідомо неправдиві показання утворюють склад цього злочину, якщо вони дані уповноваженій на те особі, у встановленому законом порядку і належним чином процесуальне оформлені.

Злочин вважається закінченим з моменту вчинення зазначених дій.

3. Суб'єкт злочину спеціальний. Ним може бути осудна особа, яка до вчинення злочину досягла 16-річного віку і дає показання як свідок чи потерпілий у справі, призначена експертом або залучена як перекладач.

4. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом.

Вказаним злочином мені завдано моральною та матеріальної шкоди.

Щодо матеріальної шкоди – підтвердження (відповідні чеки та квитанції витрат на ліки тощо) надам під час допиту мене слідчим.

Щодо моральної шкоди - полягає у тривалих (з 2012 року по цей час) душевних стражданнях, пов’язаних з несправедливістю, яку вчинено щодо мене через неправдиві показання свідків і «потерпілої» в суді.

Щодо сплати судового збору. Судовий збір за стягнення матеріальної шкоди, завданої злочином, не стягується. Сплату судового збору за моральну шкоду прошу відстрочити до часу передачу справи на розгляд до суду.

Витрати з розглядом справи. Витрати, пов’язані з розглядом справи становитимуть близько 10 000 грн.

Згідно ст. 61 КПК України цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової шкоди, та яка в порядку, встановленому цим Кодексом, пред’явила цивільний позов.

Права та обов’язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.

Відповідно ст. 55 КПК України потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.

Звертаю особливу увагу на те, що доказування підстав та розміру цивільного позову у кримінальному провадженні здійснюється в цілому за правилами, встановленими КПК України. На відміну від цивільного судочинства, у якому обов'язок доказування обставин, на які посилається сторона як на підставу своїх вимог і заперечень, покладається на неї, у кримінальному провадженні доказування виду завданої кримінальним правопорушенням шкоди (майнова, моральна, фізична) та її розміру (якщо шкода має або набула характеру майнової) покладається на слідчого та прокурора, оскільки вид і розмір майнової шкоди є одним із елементів у структурі обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні (предмета доказування). Вид же шкоди та її розмір, виражений у майновому (грошовому) еквіваленті і складає предмет цивільного позову. Крім того, доказування виду та розміру заподіяної шкоди у кримінальному провадженні має своєю метою не лише обґрунтування цивільного позову з метою її відшкодування, а й (і чи не насамперед) кримінально-правове значення. Адже розмір заподіяної шкоди охоплюється об'єктивною стороною вчиненого кримінального правопорушення, визначає ступінь його суспільної небезпеки, а нерідко й кримінально-правову кваліфікацію.

Відповідно ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

 

Враховуючи вказане та керуючись ст. 128 КПК України

 

П Р О ШУ :

 

- прийняти до розгляду цей цивільний позов у кримінальному провадженні № 11111111111 від 01.09.2011 року;

- стягнути з цивільних відповідачів солідарно на користь цивільного позивача - матеріальної шкоди 100 000  гривен; моральної шкоди – 100 000 грн.

 

Додатки в копіях:

 - примірники позовної заяви для відповідачів (3 комплекти).

 

   05.06.2019 року                                       представник цивільний позивача Кізіма І.В.

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×