Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Воскресенье, 25 Ноябрь 2012 15:53

Про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням

Оцените материал
(2 голосов)

В серпні 2012 року до суду в інтересах своєї неповнолітньої доньки -ОСОБА_2, звернувся її мати ОСОБА_1 та просила визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування  квартирою АДРЕСА_1.

15 жовтня 2012 року Солом'янський   районний суд м. Києва в складі:

головуючого- судді Макухи А.А.,

при секретарі  - Лісовій Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві  справу за позовом ОСОБА_1, що також діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Солом'янський районний відділ Головного управління департаменту міграційної служби України про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,-

 

ВСТАНОВИВ:

           В серпні 2012 року до суду в інтересах своєї неповнолітньої доньки -ОСОБА_2, звернувся її мати ОСОБА_1 та просила визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування  квартирою АДРЕСА_1.

          Свої позовні вимоги обґрунтовує  тим, що в спірній квартирі зареєстровані неповнолітня дитина ОСОБА_2, 1997 р.н., ОСОБА_1, 1972 р.н., ОСОБА_3, 1971 р.н.

          ОСОБА_3 у спірній квартирі не проживає  з 2003 р., тобто близько 9 років, у зв'язку з його переїздом  в інше постійне місце проживання, де саме позивачці не відомо, стосунків з їхньою сімє'ю не підтримує, речей чи іншого його майна в квартирі немає.

Також зазначила, що 2006 р. відповідачем було переоформлено ? частину спірної квартири на доньку ОСОБА_2, в рахунок відмови від сплати аліментів на неї, тому вважає, що відповідач відповідно до п. 16 договору про припинення права на утримання дитини взамін набуття права власності на квартиру, втрачає будь -які права на квартиру з моменту набуття цим договором законної сили.

Позивач та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали  та просили суд про  його задоволення з підстав наведених в позовній заяві.

Солом'янський районний відділ Головного управління департаменту міграційної служби України в судове засідання не з'явилися, про час, день та місце повідомлялися належним чином, про причини неявки суд не повідомляли, заяв до суду не надавали.

Відповідач в судове  засідання не з'явилась про день, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила, а тому суд у відповідності до статті 224 ЦПК України, вважає можливим провести заочний розгляд справи.

Суд, вислухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи дійшов висновку, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що, згідно довідки форми №3 в спірній зареєстровані неповнолітня дитина ОСОБА_2, 1997 р.н., ОСОБА_1, 1972 р.н., ОСОБА_3, 1971 р.н.

          ОСОБА_3 у спірній квартирі не проживає  з 2003 р., тобто близько 9 років, у зв'язку з його переїздом  в інше постійне місце проживання, де саме позивачці не відомо, стосунків з їхньою сімє'ю не підтримує, речей чи іншого його майна в квартирі немає.

          Факт не проживання ОСОБА_3 в квартирі АДРЕСА_1 підтверджується, актом не проживання  від 26.11.2003 р. (а.с. 19).

Факт не проживання  ОСОБА_3  в квартирі АДРЕСА_1 підтверджується нотаріально посвідченим договором від 12.02.2006 року про припинення права на утримання дитини взамін набуття права власності відповідачем в рахунок відмови від сплати аліментів на доньку ОСОБА_2 (а.с. 8,9).

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підтвердили, той факт, що відповідач  не проживає в спірній кімнаті з 2003 р.

Відповідно до вимог ч. 1, ч. 2 ст. 71, 72 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору судом.

Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку,  що вимоги є обґрунтованими  та такими, що   підлягають задоволенню.

          Керуючись ст. 10, 60, 88, 208, 209, 212 -215, 223 - 224, 405 ЦПК України, на підставі  ст.ст. 391, 405 ЦК України,  ч. 1, ч. 2 ст. 71, 72 ЖК України , суд

 

ВИРІШИВ:

          

Позов ОСОБА_1, що також діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Солом'янський районний відділ Головного управління департаменту міграційної служби України про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням - задовольнити.

Визнати  ОСОБА_3 такими, що  втратив право користування житловим приміщенням -  квартирою АДРЕСА_1.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з для отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:                                                     

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×