Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Среда, 28 Ноябрь 2012 11:04

Заява про уточнення позовних вимог до Окружного адміністративного суду м. Києва

Оцените материал
(2 голосов)

 На неодноразові звернення мешканців будинку № 7/13 по вул. Муромській у м. Києві до структурного підрозділу відповідача - Головного управління житлового господарства – з приводу вирішення питання приватизації займаного ними житла, видачі ордерів та визначення статусу будинку протягом 2012 року щоразу розгляд питання відповідачем доручався Шевченківській районній у м. Києві раді, яка в своїх відповідях посилалася на те, що вирішення вказаного питання належить до компетенції саме структурного підрозділу Київської міської ради.

 

На неодноразові звернення мешканців будинку № 7/13 по вул. Муромській у м. Києві до структурного підрозділу відповідача - Головного управління житлового господарства – з приводу вирішення питання приватизації займаного ними житла, видачі ордерів та визначення статусу будинку протягом 2012 року щоразу розгляд питання відповідачем доручався Шевченківській районній у м. Києві раді, яка в своїх відповідях посилалася на те, що вирішення вказаного питання належить до компетенції саме структурного підрозділу Київської міської ради.

Зокрема, у колективному зверненні від 01.02.2012 року зазначалося, що відповідно до чинного на даний час розпорядження КМДА від 28.05.1999 року за № 813 «Про гуртожитки в жилих будинках Києва» районним у м. Києві державним адміністраціям за місцем знаходження жилих будинків або квартир в жилих будинках, які використовувались під гуртожитки доручено: 1. Видати сім'ям та одиноким громадянам, які постійно проживають, прописані та перебувають на квартирному обліку ордери на займані жилі приміщення; 2. Спільно з підприємствами, установами та організаціями вжити заходів щодо відселення з квартир громадян, які там проживають безпідставно, розірвати договори оренди та виселити з них комерційні структури.

З відповіді Шевченківської РДА у м. Києві від 26.01.12 за № 19-Н-11 вбачається, що виконати зазначене розпорядження стосовно гуртожитку по вул. Муромська, 7/13 вони не в змозі, оскільки вважають чинним на даний час рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 05.05.1988 року № 448, яке помилково не було скасовано розпорядженням № 813 та не включено у зазначеному розпорядженні в перелік рішень виконкому Київської міської ради народних депутатів, які визнаються такими, що втратили чинність.

У зв’язку з цим мешканці будинку № 7/13 просили доповнити перелік рішень виконкому Київської міської ради народних депутатів, які визнаються такими, що втратили чинність (додаток до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 28 травня 1999 року N 813 (в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 20 липня 1999 р. N 1180) рішенням виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 05.05.1988 року за № 448, тобто визнати його таким, що втратило чинність та зобов’язати Шевченківську РДА у м. Києві видати сім'ям та одиноким громадянам, які постійно проживають, зареєстровані та перебувають на квартирному обліку ордери на займані ними жилі приміщення за адресою вул. Муромська, 7/13 у м. Києві.

Дане колективне звернення як і багато інших не було розглянуто відповідачем належним чином.

Після останнього в часі прийому громадян (мешканців зазначеного будинку), за результатами спільного в черговий раз обговорення спірного питання, Головне управління житлового господарства КМДА надіслало лист від 25.06.2012 року за № 04619-2803 (внутрішня кореспонденція) на адресу Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації з проханням вирішити питання приватизації спірного житла, визначення статусу будинку та видачі ордерів мешканцям, які на правовій підставі займають житло.

З наміром з’ясувати результати розгляду цього листа було подано запит до Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації від 16.07.2012 року за № 5467/0/4 у відповідь на який отримано листа від 20.07.2012 року за № 02/33-5640 з вказівкою в черговий раз, на те, що для вирішення поставленого питання необхідно звернутися до виконавчого органу Київської міської ради – Київської міської державної адміністрації.

Тобто, наразі склалася ситуація за якою мешканці будинку не мають можливості не лише вирішити вказане питання, а й отримати кінцеву відповідь по суті, оскільки відповідач та третя особа по справі не можуть розібратися між собою до чиїх повноважень належить вирішенні поставленого питання.

Для повноти картини вкажемо, що на раніше у часі звернення мешканців будинку від 16.02.2012 року була надана відповідь головним управлінням житлового господарства від 05.03.2012 року за № 046/9-КО-383, в якій, зокрема, вказано, що « …головним управлінням житлового господарства спільно з Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією та членами ініціативної групи будинку проводиться відповідна робота, спрямована на забезпечення реалізації житлових прав мешканців будинку на вул. Муромська 7/13».

Тобто, всупереч такому красномовному запевненню, в дійсності ніякої роботи з піднятого вище питання не проводиться. Іншими словами, жодне звернення з лютого 2012 року надіслане до відповідача не було розглянуте та вирішене ним належним чином по суті (всі звернення пересилалися до Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації, яка в свою чергу відмовлялася вирішувати підняте питання посилаючись на те, що це компетенція відповідача).

Такі дії та бездіяльність зі сторони відповідача позивач вважає протиправними, оскільки відповідно до ст. 11 ЗУ «Про столицю України – місто-герой Київ», ст. 33 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації» Шевченківська районна у м. Києві державна адміністрація підпорядкована Київській міській державній адміністрації, яка скеровує та контролює її роботу, а відтак відповідач має всі законні повноваження щоби організувати та проконтролювати вирішення питання приватизації житла, видачі ордерів та визначення статусу будинку, який належить до комунальної власності м. Києва.

Позовна вимоги обґрунтовані також тим, що відповідно до відповіді Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації від 26.01.2012 року за № 19-Ко-11 на ім’я заступника прокурора Шевченківського району м. Києва,  «…Шевченківська районна в м. Києві державна адміністрація вважає за можливе позитивно вирішити питання видачі ордерів мешканцям гуртожитку по вул. Муромській, 7/13 за умови скасування рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 05.05.1988 року за № 448».

Все викладене вище обґрунтовую першу позовну вимогу, а саме: 1. Визнати протиправним зволікання Київської міської державної адміністрації з остаточним вирішенням питання щодо видачі та отримання сім'ями та одинокими громадянами, які постійно проживають, зареєстровані та перебувають на квартирному обліку ордерів на займані ними жилі приміщення – кімнати у квартирах № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 будинку № 7/13 по вул. Муромській у м. Києві.

Позовну вимогу 2. Скасувати рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 05.05.1988 року за № 448 «Про дозвіл відділу внутрішніх справ виконкому Радянської райради та аптечному управлінню виконкому міськради на використання жилої площі в будинку готельного типу по вул. Муромській, 7/13 під сімейний гуртожиток для тимчасового забезпечення житлом малих сімей працівників» в частині дозволу аптечному управлінню виконкому міськради використовувати третій під’їзд будинку 7/13 по вул. Муромській в м. Києві як сімейний гуртожиток обґрунтовуємо тим, що рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 05.05.1988 року за № 448 є актом індивідуальної дії та таким, що порушує право громадян, які постійно проживають, зареєстровані та перебувають на квартирному обліку на приватизацію, на житло встановлене Конституцією України та ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду».

Вказане також підтверджує й третя особа – Шевченківська РДА – у своєму листі від 26.01.2012 року. А саме вказано, що вимоги мешканців є справедливими і такими, що їх можливо вирішити позитивно (щодо видачі ордерів) за умови скасування рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 05.05.1988 року за № 448.

Позовна вимога 3. Зобов’язати Київську міську державну адміністрацію належним чином організувати та проконтролювати процес видачі та отримання  сім'ями та одинокими громадянами, які постійно проживають, зареєстровані та перебувають на квартирному обліку ордери на займані ними жилі приміщення – кімнати у квартирах № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 будинку № 7/13 по вул. Муромській у м. Києві, обґрунтовуємо тим, що спірні житлові приміщення знаходяться у будинку, який належить до комунальної власності міста. Також, звертаємо увагу суду, що мешканці зазначених кімнат просять суд не зобов’язати видати ордери безпосередньо відповідача, а зобов’язати відповідача організувати і проконтролювати цей процес, належним чином, як того вимагає діюче законодавство і Конституція України, яка гарантує громадянам право на власне житло. Зокрема, ст. 129 Житлового кодексу, згідно якої на підставі рішення про надання жилої площі в гуртожитку адміністрація підприємства, установи, організації видає громадянинові  спеціальний  ордер, який є єдиною підставою для вселення на надану жилу площу.

На вказане вище, зокрема, відповідач надав відповідь від 29.03.2007 року за № 006-Ч-5492, в якій зазначив, що вплинути на КП «Фармація» у КМДА немає повноважень, що не відповідає дійсності, оскільки відповідач є виконавчим органом Київради та місцевою державною адміністрацією, а згідно ст. 13 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація має право та зобов’язана забезпечувати законність, охорону прав та законних інтересів громадян.

Також, цитованим листом доводиться: 1) Мешканцям кімнат у квартирах № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 будинку № 7/13 по вул. Муромській у м. Києві надаються КП «Фармація» розрахункові документи по оплаті за проживання; 2) на час поселення вказаним мешканцям видавалися направлення на поселення (які на руки фактично не видавалася).

Тобто, згадані мешканці поселялися у кімнати у квартирах № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 будинку № 7/13 по вул. Муромській у м. Києві на законних підставах.

Також, доводимо до відому суду, що відповідь КМДА на звернення народного депутата від 09.11.2012 року стосовно спірного питання не надає відповіді в які конкретні строки буде кінцевий результат за нашими зверненнями з приводу видачі ордерів.

 

Враховуючи вказане та керуючись ст. 11 ЗУ «Про столицю України – місто-герой Київ», ст. 13, 33 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації», ст. 129 Житлового кодексу, ст.ст. 51, 71, 162 КАС України

ПРОСИМО:

 

1) визнати протиправним зволікання Київської міської державної адміністрації з остаточним вирішенням питання щодо видачі та отримання сім'ями та одинокими громадянами, які постійно проживають, зареєстровані та перебувають на квартирному обліку ордерів на займані ними жилі приміщення – кімнати у квартирах № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 будинку № 7/13 по вул. Муромській у м. Києві.

 

2) скасувати рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 05.05.1988 року за № 448 «Про дозвіл відділу внутрішніх справ виконкому Радянської райради та аптечному управлінню виконкому міськради на використання жилої площі в будинку готельного типу по вул. Муромській, 7/13 під сімейний гуртожиток для тимчасового забезпечення житлом малих сімей працівників» в частині дозволу аптечному управлінню виконкому міськради використовувати третій під’їзд будинку 7/13 по вул. Муромській в м. Києві як сімейний гуртожиток;

 

3) зобов’язати Київську міську державну адміністрацію належним чином організувати та проконтролювати процес видачі та отримання  сім'ями та одинокими громадянами, які постійно проживають, зареєстровані та перебувають на квартирному обліку ордери на займані ними жилі приміщення – кімнати у квартирах № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 будинку № 7/13 по вул. Муромській у м. Києві.

 

4) обов’язок доказування покласти на відповідача, згідно ч. 2 ст. 72 КАС України у випадку його заперечення проти позову.

ДОДАТКИ:

 

1. Копія листа від 25.01.2007 року;

2. Копія відповіді від 29.03.2007 року за № 006-Ч-5492.;

3. Копія листа від 26.01.2012 року;

4. Відповідь КМДА на звернення народного депутата від 09.11.2012 року;

5. Примірник заяви про збільшення розміру позовних вимог та додатки до неї для відповідача та третьої особи.

 

28.11.2012                                                                    

Президент громадської організації

«Київська міська громадська організація «Муромська 7/13»

 Кізіма Ігор Віталійович

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×