Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Понедельник, 24 Декабрь 2012 23:17

Заява на усунення недоліків позовної заяви відповідно до ухвали від 20 грудня 2012 року

Оцените материал
(3 голосов)

Системний аналіз ст. 118 ЗК України та ст. 121 Земельного кодексу України показує, що законодавець надав право зацікавленим громадянам отримати у власність земельну ділянку лише відповідно до чітко визначеної мети, а саме використання її за конкретним цільовим призначенням у власних цілях. Позивач вважає, що надання відповідачем земельних ділянок третім особам без визначення відповідних правил надання земельних ділянок у власність, затверджених сільською радою і послужило можливості корупційних схем їх розпорядженням.

1.

У позові не викладено всіх обставин справи, якими позивач обґрунтовує свої вимоги

Відповідно до земельного законодавства України при розпорядженні земельними ділянками для надання їх у власність громадянам та юридичним особам необхідно враховувати переважне право на отримання земельних ділянок для таких категорій осіб: ветеранів війни, молоді, громадян, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, військовослужбовців, батьків та членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, а також звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби, інвалідів із захворюваннями опорно-рухового апарату.

Вказане встановлено Законами України, а саме: "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

Відповідач порушив мої права, зокрема, право передбачене ч. 2 ст. 10 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", оскільки сільська рада не встановлювала відповідної квоти земельних ділянок, а позивач на час подачі клопотання від 30.11.2011 року за № 231 підпадав під дію цього закону.

Принагідно зауважу, що позивач не оскаржує факт продажі третіми особами земельних ділянок (вони є третіми особами), а вважає саме що неправомірні діяння відповідача з недотримання законів України призвели до того, що земельні ділянки потрапили особам, що не мають будь-яких привілеїв згідно законодавства, в той час, як громадяни які мають переважне право на отримання земельної ділянки (включно з позивачем) позбавлені можливості реалізувати власне право.

Системний аналіз ст. 118 ЗК України та ст. 121 Земельного кодексу України показує, що законодавець надав право зацікавленим громадянам отримати у власність земельну ділянку лише відповідно до чітко визначеної мети, а саме використання її за конкретним цільовим призначенням у власних цілях. Позивач вважає, що надання відповідачем земельних ділянок третім особам без визначення відповідних правил надання земельних ділянок у власність, затверджених сільською радою і послужило можливості корупційних схем їх розпорядженням.

 

2.

Які саме права позивача порушені

За моїм клопотанням від 30.11.2011 року за № 231 про виділення земельної ділянки в 0.25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с.Семиполки Броварського району Київської області отримав повідомлення, що земельної ділянки немає в наявності.

Цим відповідач порушив мої права, зокрема, право передбачене ч. 2 ст. 10 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", оскільки сільська рада не встановлювала відповідної квоти земельних ділянок, а позивач на час подачі клопотання від 30.11.2011 року за № 231 підпадав під дію цього закону.

Внаслідок порушення саме цього закону позивачеві вже не залишилося земельної ділянки, згідно відповіді відповідача, яка додана до позовної заяви.

 

3.

Чим передбачені такі права у сфері публічно-правових відносин

Відносини, що склалися між позивачем та суб’єктом владних повноважень ґрунтуються на цілому переліку законів України, конкретні норми яких порушені відповідачем – владним суб’єктом та докладно процитовані нижче, а також на ст.ст. 118, 121 ЗК України.

Сферою публічно-правових відносин дані відносини є, зокрема, через те, що відповідно до вимог КАС України мають вирішуватися в адміністративному судочинстві.

 

4.

Яким законодавчим актом заборонено продавати земельну ділянку, яка перебуває у приватній власності громадян

Принагідно зауважу, що позивач не оскаржує факт продажі третіми особами земельних ділянок (вони є третіми особами), а вважає саме що неправомірні діяння відповідача з недотримання законів України призвели до того, що земельні ділянки потрапили особам, що не мають будь-яких привілеїв згідно законодавства, в той час, як громадяни які мають переважне право на отримання земельної ділянки (включно з позивачем) позбавлені можливості реалізувати власне право.

Системний аналіз ст. 118 ЗК України та ст. 121 Земельного кодексу України показує, що законодавець надав право зацікавленим громадянам отримати у власність земельну ділянку лише відповідно до чітко визначеної мети, а саме використання її за конкретним цільовим призначенням у власних цілях.

Позивач вважає, що надання відповідачем земельних ділянок третім особам без визначення відповідних правил надання земельних ділянок у власність, затверджених сільською радою і послужило можливості реалізації корупційних схем при розпорядженні ними.

Так, відповідно до земельного законодавства України при розпорядженні земельними ділянками для надання їх у власність громадянам та юридичним особам необхідно враховувати переважне право на отримання земельних ділянок для таких категорій осіб:

- ветеранів війни: їм забезпечується першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва - див. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.93, п. 14 ч. 1 ст. 12, абз. 2 п. 18 ч. 1 ст. 13, п. 13 ч. 1 ст. 14, абз. 2 п. 15 ч. 1 ст. 15;

- громадян, потерпілих від Чорнобильської катастрофи: п. 20 ч. 1 ст. 20, п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.91 передбачають пільгу для громадян, віднесених до категорій 1, 2, у вигляді обов'язкового "(протягом року після подання заяви) відведення місцевими радами земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва для тих, хто потребує поліпшення житлових умов та перебуває на квартирному обліку, а також відведення земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, садівництва і городництва, будівництва індивідуальних гаражів і дач"; ч. 4 ст. 32 Закону передбачає право громадян, які евакуйовані, відселені (відселяються) або самостійно переселилися, "на індивідуальне житлове будівництво з позачерговим одержанням земельних ділянок (у м. Києві та курортних місцевостях - за наявністю прописки) …";

- ветеранів праці - п. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" від 16.12.93 передбачає "переважне право на … відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва …";

- молодих сімей - ч. 2 ст. 10 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" від 05.02.93 передбачає, що "при відведенні земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва органи місцевого самоврядування затверджують квоти ділянок, які надаються молодим сім'ям під будівництво житла";

- військовослужбовців, батьків та членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, а також звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби, якщо вони виявили бажання побудувати приватні жилі будинки - п. 6 ст. 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.91 можна тлумачити як наявність у вказаних осіб безумовного права на отримання присадибної земельної ділянки;

- інвалідів із захворюваннями опорно-рухового апарату - ч. 5 ст. 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91 передбачає, що "органи місцевого самоврядування забезпечують виділення земельних ділянок … під будівництво гаражів для автомобілів з ручним керуванням поблизу місця їх проживання".

Сільська рада – відповідач – не прийняла і не затвердила жодного документу, правил, програм тощо на виконання вищевказаних законів.

Отже, відповідач при наданні у власність зазначених земельних ділянок порушив земельне законодавство України, оскільки відповідно ч. 6 ст. 118 ЗК України та п. г ч. 1 ст. 121 ЗК України отримати безоплатно у власність земельну ділянку мають право громадяни саме з метою будівництва   і   обслуговування   жилого   будинку, господарських будівель і споруд.

Тобто, іншого роду зацікавленість громадян (як-то з ціллю перепродажу) законом не передбачена, а відтак отримання земельної ділянки безоплатно у приватну власність з метою її наступного перепродажу є протиправним.

Тобто, земельні ділянки роздані відповідачем тим громадянам, які й не мали наміру використовувати їх за призначенням, чому сприяло не виконання вище перелічених законів України, оскільки за умови їх виконання земельні ділянки отримували б ті громадяни, які дійсно потребують їх використовувати за цільовим призначенням самостійно, а не з метою наступного продажу у цілях збагачення за рахунок комунального майна.

 

Враховуючи вказане та керуючись КАС України

 

ПРОШУ:

 

- взяти до уваги та приєднати до матеріалів справи цю заяву на усунення недоліків позовної заяви відповідно до ухвали від 20 грудня 2012 року;

- відкрити провадження та призначити справу за моїм позовом до розгляду.

 

Додатки – примірники заяви на усунення недоліків позовної заяви для третіх осіб та відповідача.

 

26.12.2012 року                                                                           

 

 

 

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×