Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Понедельник, 07 Январь 2013 20:40

Про неналежне надання комунальних послуг, перерахунок розміру плати за неналежно надані комунальні послуги та надання дозволу на встановлення засобів обліку води і теплової енергії

Оцените материал
(11 голосов)

За ст.. 21 ч. 2 п. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та п.6 вказаних правил послуги повинні відповідати: з централізованого постачання холодної та гарячої води - вимогам щодо якості і тиску води, температури гарячої води, а також розрахунковим нормам витрати води у точці розбору; з централізованого опалення - нормативній температурі повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу) за умови їх утеплення споживачами та вжиття власником (балансоутримувачем) будинку та/або виконавцем заходів до утеплення місць загального користування будинку

Справа № 2-1373/1

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 жовтня 2010 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

Головуючої судді                 Астахової О.О.,

при секретарях:                 Сиволап О.Ю., Пашиніні Є.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Комунального підприємства з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс», третя особа: Акціонерна компанія «Київенерго» про неналежне надання комунальних послуг, перерахунок розміру плати за неналежно надані комунальні послуги та надання дозволу на встановлення засобів обліку води і теплової енергії,

в с т а н о в и в :

  Представник позивачів ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом, у якому просить зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» надавати позивачам послуги з централізованого постачання гарячої води та послуг централізованого опалення, відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630. Зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» провести перерахунок розміру плати за неналежно надані послуги в порядку, що передбачений Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, за період з 05 березня 2004 року по 05 лютого 2010 року, а також зобовязати відповідача надати позивачам дозвіл на встановлення засобів обліку води і теплової енергії за рахунок позивачів.  

Обґрунтовуючи позовні вимоги представник позивачів зазначив, що на протязі 2002 року між Комунальним підприємством з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» через Відділення № 3 та позивачами були укладені договори найму житла в будинках державного і комунального житлового фонду. З 2003 по 2010 роки включно, комунальні послуги, зокрема, послуги з централізованого постачання гарячої води та послуги централізованого опалення, систематично надаються неякісно, тобто з порушенням показників надання послуг, які передбачені Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630. В зв»язку з чим, позивачі неодноразово протягом семи років звертались до відповідача, із вимогами про забезпечення належного надання комунальних послуг, а також з проханням надати дозвіл на встановлення засобів обліку води і теплової енергії за їх рахунок, що дозволило б фіксувати якість наданих комунальних послуг. Однак такі заяви не давали позитивного результату, тому позивачі також неодноразово звертались до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, але не зважаючи на це, послуги з централізованого постачання гарячої води та послуги централізованого опалення надаються відповідачем не належної якості. Крім того на прохання надати дозвіл на встановлення засобів обліку води і теплової енергії за рахунок позивачів, що дозволило б контролювати якість наданих послуг, відповідач відмовляється, що змушує звернутись з даним позовом до суду.

Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 31 березня 2010 року в якості третьої особи залучено Акціонерну компанію «Київенерго».

В судовому засіданні представник позивачів збільшив позовні вимоги та додатково просив стягнути з відповідача на користь позивачів 3823,60 грн. витрат за отриману правову допомогу та 51,00 грн. судового збору. Крім того, враховуючи, що в день подання позову до суду Постановою Кабінету Міністру України від «17» лютого 2010 року № 151 були внесені зміни до Правил, а саме виключений розділ "Порядок проведення перерахунку розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які не відповідають установленим вимогам" та затверджений Порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, просив зобовязати відповідача здійснити перерахунок розміру плати за неналежно надані послуги відповідно до вказаного Порядку а не Правил, як зазначено в позовній заяві. З врахуванням даних уточнень просив позов задовольнити виходячи з доводів, якими обґрунтовується позовна заява.  

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала частково та пояснила, що вона проживає в квартирі НОМЕР_1, будинку, АДРЕСА_1 з 2003 року. В зимній період, температура повітря в квартирі коливається від 12 до 16 градусів. З 2003 року вона особисто, а потім колективно з іншими мешканцями будинку, зверталась до відповідача з проханням усунути недоліки неякісного надання послуг централізованого опалення, однак конкретних дій з боку Комунального підприємства з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс здійснено не було. Що стосується позовних вимог про перерахунок гарячого водопостачання за спірний період, то повідомила суду, що безпосередньо в її квартирі дані послуги надаються належної якості та претензій з цього приводу до відповідача вона не має, однак у мешканців квартир, що знаходяться на нижніх поверхах наявні також проблеми з гарячим водопостачанням. За таких обставин про перерахунок по її квартирі плати за неналежно надані послуги гарячого водопостачання не просила, в іншій частині позов підтримала. Крім того, повідомила, що відповідач без зазначення причин відмовляє в наданні дозволу на встановлення засобів обліку води і теплової енергії, за допомогою яких нарахування здійснюється за спожиту належної якості гарячу воду та опалення.

Позивач ОСОБА_3 в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та пояснив, що вселився в квартиру НОМЕР_2, будинку, АДРЕСА_1 в 2003 році, з того часу в зимній період гаряча вода в квартирі не піднімається вище 30 градусів, а температура повітря в квартирі становить 12-16 градусів тепла, залежно від температури повітря на вулиці. Враховуючи неналежне надання комунальних послуг, в ванній кімнаті з»явився «грибок» та облущилась краска, він також неодноразово звертався до відповідача з проханням усунути недоліки неякісного надання централізованого опалення, та гарячого водопостачання, однак позитивних результатів дані звернення не дали. Повідомив, що жодних перепланувань в квартирі НОМЕР_2, будинку, АДРЕСА_1 він не робив, додаткові секції батарей не ставив, в зимній період часу змушений обігріватись додатковими приладами, що надають тепло, в зв»язку з чим несе витрати за спожиту електроенергію, які при належній якості централізованого опалення не змушений би був платити. За таких обставин просив зобов»язати відповідача зробити перерахунок за неналежно надані послуги гарячого водопостачання та централізованого опалення за спірний період. Крім того, повідомив, що відповідач без зазначення причин відмовляє в наданні дозволу на встановлення засобів обліку води і теплової енергії, за допомогою яких нарахування здійснюється за спожиту належної якості гарячу воду та опалення.

Позивач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі підтвердивши пояснення ОСОБА_3, дав аналогічні пояснення.

Представники відповідача ОСОБА_5 та ОСОБА_6 проти позову заперечували в повному обсязі. Мотивуючи свої заперечення тим, що будинок АДРЕСА_1, який ними обслуговується, поділений на декілька секцій. Від мешканців п»ятого та шостого під»їздів, де проживають позивачі, дійсно неодноразово надходили скарги з приводу неналежної якості наданих комунальних послуг, зокрема, гарячого водопостачання та опалення, від мешканців першого та другого під»їздів надходять скарги, щодо неналежної якості ЦО. В зв»язку з чим КП з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» проводили промивку бойлера на системах гарячого водопостачання та центрального опалення на будинку АДРЕСА_1, робили прочистку фільтрів на системах центрального опалення та гарячого водопостачання, звертались з заявами до директора КП «Житло-сервіс» про сплату коштів для придбання більш потужного циркуляційного насосу на систему опалення, щоб усунути недоліки в роботі ЦО, встановлювали вставку замість лічильника на системі циркуляції гарячого водопостачання, проводили регулювання подачі гарячого водопостачання кульовими кранами, тобто вчиняли всі необхідні дії для усунення недоліків неналежної якості.

Також представник ОСОБА_6 підтвердила, що на трубах системи опалення виявлені численні свищі, що перешкоджають якісній роботі послуг, з метою поліпшення роботи системи ГВП у п»ятій та шостій секціях житлового будинку АДРЕСА_1, було встановлено насос на систему ГВП.  

Крім того, представники відповідачів наголошували на тому, що самими мешканцями будинку вчинялись дії, які призводять до зниження якості наданих послуг, а саме завдяки здійсненим переобладнанням квартир без відповідної погоджувальної на це документації та встановлення додаткових секцій батарей, що призводить до збоїв в роботі ЦО, з вказаних підстав в задоволенні позову просили відмовити.  

При цьому представниками відповідачів не заперечувався той факт, що відхилення від встановлених норм в роботі ЦО та ГВП були, але перерахунок плати за надані послуги не належить здійснювати в зв»язку з тим, що неналежна якість цих комунальних послуг надавалась за вини постачальників та самих мешканців будинку АДРЕСА_1.

Представник третьої особи ОСОБА_7 не заперечував проти задоволення позову, пояснивши, що діючим законодавством не передбачено будь-яких обмежень чи заборон на встановлення приладів обліку води та теплової енергії, але за погодженням балансоутримувача будинку. Представник третьої особи ОСОБА_8 не заперечувала проти позову в частині зобовязання відповідача надати позивачам дозволу на встановлення засобів обліку води і теплової енергії за рахунок позивачів та надання належної якості комунальних послуг. В частині зобов»язання відповідача зробити перерахунок розміру плати за неналежно надані послуги заперечила.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.  

Судом встановлено, що ОСОБА_1 на підставі договору дарування від 27.10.2003 року належить на праві приватної власності квартира НОМЕР_1 будинку АДРЕСА_1, в якій вона зареєстрована та проживає (а.с.115,171). 14 травня 2008 року між КП з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» та ОСОБА_1 укладено договір на обслуговування будинку і прибудинкової території (а.с.170).

ОСОБА_3 зареєстрований та проживає в квартирі НОМЕР_2 будинку АДРЕСА_1 (а.с.113, 167). 10 жовтня 2002 року між ОСОБА_3 та Комунальним підприємством з експлуатації і ремонту житлового фонду укладено договір найму житла в будинках державного і комунального житлового фонду на житлове приміщення квартиру НОМЕР_2 будинку АДРЕСА_1 (а.с.166).  

ОСОБА_2 зареєстрований та проживає в квартирі НОМЕР_3 будинку АДРЕСА_1, яка належить йому на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право власності на квартиру від 25.06.2002 року (а.с.116,169). 20 червня 2002 року між КП з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» та ОСОБА_2укладено договір про участь у витратах на утримання будинку та при будинкової території.

  Виходячи з цього, суд приходить до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст.ст.61, 67, 154, 158,162 ЖК України, Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 року № 630, зі змінами і доповненнями від 17.02.2010 року, що регулюють відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі - виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі - споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - послуги).

  За ст.. 21 ч. 2 п. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та п.6 вказаних правил послуги повинні відповідати: з централізованого постачання холодної та гарячої води - вимогам щодо якості і тиску води, температури гарячої води, а також розрахунковим нормам витрати води у точці розбору; з централізованого опалення - нормативній температурі повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу) за умови їх утеплення споживачами та вжиття власником (балансоутримувачем) будинку та/або виконавцем заходів до утеплення місць загального користування будинку;  

Як встановлено в судовому засіданні позивачі неодноразово з 2003 по 2010 роки звертались до КП з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс, начальника ЖЕКу «Жил-Скрвіс», АК «Кивенерго», Прокуратури Дніпровського району м. Києва, Міністерства з питань житлово комунального господарства України, Головного Управління із захисту прав споживачів м. Києва, головного лікаря санепідемстанції Дніпровського району м. Києва, Головного управління житлового господарства, з заявами про надання комунальних послуг з централізованого постачання гарячої води та централізованого опалення. неналежної якості (а.с. 8-55).

Факт неналежного надання комунальних послуг ГВП підтверджується даними довідки АК «Кивпроект» від 06.08.2009 року № 06-373-КИ-3, з якої вбачається, що за результатами обстеження системи гарячого водопостачання та ЦТП житлового будинку АДРЕСА_1, (а.с.163-164) було встановлено, що температура води в системі ГВП дорівнює 47 С, в секції 6 температура води в системі ГВП на нижніх поверхах дорівнює 37 С.

За даними акту від 01.02.2009 року складеного мешканцями тринадцяти квартир будинку АДРЕСА_1 зазначено, що в т.ч. в квартирі НОМЕР_3 даного житлового будинку, в якій проживає позивач ОСОБА_2, з крану гарячої води фактично гаряча вода не поступає, акт складено мешканцями, оскільки звернення до КП з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» не дають результатів та відмовляються посвідчувати даний факт.

Згідно акту від 24.03.2009 року комісії в складі представників «Житло-Сервіс» № 3 :головного інженера, майстра, жильців під»їзду № 6 будинку АДРЕСА_1 і ОСОБА_1, ОСОБА_9, ОСОБА_10 зафіксовано, що при огляді квартири НОМЕР_1, в якій проживає позивач ОСОБА_1 температура роботи батерії 32 С на вході, 25 С на виході, температура води 39,6 С.

По факту неналежного надання послуг ЦО по квартирах НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_1, де проживають позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2 складено акти-претензії від 24.11.2009 року, 18.12.2009 року, 05.02.2010 року за даними яких температура повітря в зазначених квартирах в період з березня місяця 2009 року по лютий місяць 2010 року коливалась від 12 16 С. (а.с.62-70).

Суд не приймає до уваги доводи представника відповідача ОСОБА_5, що дані акти претензії є неналежними доказами у справі, так як не підписані і не закріплені печаткою КП з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс», оскільки відповідно до ч.. 3 ст. 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.Вказані акти претензії підписані двома споживачами, а факт відмови представників «Житло-Сервіс» від писання вказаних актів претензій підтверджується даними повідомлення про вручення телеграми направленої 18.11.2009 року (а.с.137).  

  Відповідно до п. 29 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 року № 630, зі змінами і доповненнями від 17.02.2010 року, споживач має право на: зменшення розміру плати у разі: надання послуг не в повному обсязі, зниження їх якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання; установлення квартирних засобів обліку та взяття їх на абонентський облік;

  Згідно діючих норм температура повітря в житлових приміщеннях має відповідати 18 С, у наружних кімнатах 20 С. Гаряча вода досягати нормативної температури, що у точці збору має становити не менш як 50 С та не більш як 75 С через проміжок часу, який перевищує 2 хвилини після відкриття водорозбірного крану.

  Пунктом 32 ч. 16 вказаних Правил передбачено, що виконавець зобов»язаний проводити перерахунок розміру плати за надання послуг у разі ненадання їх, надання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та визначеному договором;

  Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_10 суду показав, що на верхніх поверхах будинку АДРЕСА_1, ЦО надається належної якості, в перший рік заселення батареї були гарячими, однак протягом останніх п»яти років питання опалення і гарячого водопостачання в даному будинку не вирішується і знаходиться в критичному стані. В квартирах, де проживають позивачі батареї на половину холодні, в зв»язку з чим температура в цих квартирах дуже низька, та не можливо обходитись без додаткових приладів обігріву. В інших під»їздах даного будинку таких проблем не має.  

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_12 суду показала, що між КП з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» та АК «Кивенерго» укладено договір, за умовами якого останній надає тепло на будинки, яким чином комунальне підприємство здійснюється розподіл тепла по будинку АК «Кивенерго» не відомо. Температурний графік регулюється двосторонньо і узгоджується з Київською міською державною адміністрацією. АК «Кивенерго» не завжди витримує тепловий графік, що обумовлено наявністю боргів за спожиту електроенергію та кількістю палива, але являється достатнім для того щоб обігріти будинки. При цьому повідомила, що за сезон 2009-2010 р. температурний режим був дотриманий відповідно до теплового графіку.  

  Відповідно до ст.ст. 10,60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.  

  Суд не приймає до уваги доводи представників відповідача, що причиною неналежної якості наданих комунальних послуг, зокрема, ЦО та ГВП є перепланування квартир самими мешканцями будинку АДРЕСА_1 та встановлення додаткових секцій батарей, оскільки жодного доказу на підтвердження даної обставини суду не надано, при з»ясуванні питання чи притягались винні особи до адміністративної відповідальності за перепланування квартир без відповідної погоджувальної документації, такі дані також суду підтверджені не були. За таких обставин, суд не приймає доводи представників відповідачів щодо вини АК «Кивенерго» в неналежному наданні послуг ЦО та критично відноситься до пояснень представника відповідача в частині покладання вини у наданні неналежної якості комунальних послуг ЦО та ГВП як на мешканців будинку АДРЕСА_1 так і на постачальника тепла та розцінює їх як намагання уникнути від відповідальності.  

Крім того представниками відповідачів було визнано в судовому засіданні, що надання послуг з ЦО та ГВП по будинку АДРЕСА_1 дійсно надавалось не належної якості, що також підтверджується матеріалами справи.

Суд враховує обставини того, що відповідачем здійснювались дії на усунення недоліків в наданні послуг з ЦО на ГВП будинку АДРЕСА_1, що підтверджується відповідними актами від 04.08.2009 року, 27.03.2009 року, 18.08.2009 року, 07.07.2010 року, 23.09.2009 року, разом з тим, приходить до висновку, що дані заходи були недостатніми.  

  За таких обставин позовні вимоги в частині перерахунку за неналежно надані послуги підлягають задоволенню, однак враховуючи те, що позивачем ОСОБА_1 було повідомлено суду, що в квартирі НОМЕР_1 в якій вона мешкає не має перебоїв у роботі ГВП, крім того дані обставини підтверджується і зібраними у справі матеріалами, щодо квартир, що знаходяться на верхніх поверхах будинку АДРЕСА_1, до якої належить в т.ч. квартира позивача ОСОБА_1, то перерахунок плати за неналежно надані послуги з централізованого постачання гарячої води належить здійснити по квартирам НОМЕР_3 та НОМЕР_2 будинку АДРЕСА_1, в яких проживають позивачі ОСОБА_3 та ОСОБА_2, а за послуги централізованого опалення перерахунок належить зробити по квартирам НОМЕР_1, НОМЕР_3 та НОМЕР_2 будинку АДРЕСА_1, в яких проживають позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_2

Що стосується часу, з якого належить здійснити перерахунок за неналежно надані комунальні послуги, то суд виходить з положень ст..257 ЦК України, за якою загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. Оскільки в судовому засіданні представник відповідача просив застосувати строки позовної давності, то в силу ч. 3 ст. 267 ЦК України суд приходить до висновку про застосування наслідків їх спливу, а тому перерахунок належить здійснити з 17.02.2007 року по 05.02.2010 року

  Крім того, відмову відповідача в наданні дозволу на встановлення позивачами засобів обліку води, суд не знаходить обґрунтованими. Відповідно до п. 9 Постанови КМУ від 21.07.2005 р. № 630 у квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача. Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік.  

  Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі  
демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.
  Враховуючи, що в квартирах позивачів встановлені лічильники води, то позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню шляхом надання дозволу на заміну засобів обліку води.

  Що стосується позовних вимог про надання дозволу на встановлення засобів обліку теплової енергії, то суд виходить з того, що відповідно до п. 17 Постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 року № 1198 для обліку відпуску та споживання теплової енергії застосовуються прилади комерційного обліку, занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, або ті, що пройшли державну метрологічну атестацію, за таких обставин Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» необхідно зобов»язати надати дозвіл на виготовлення проекту встановлення засобів обліку теплової енергії.

  Відповідно до ч.1 ст. 88 ЦПК України с тороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

  Згідно з ч.1,3 ст..79 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом судової справи, належать: витрати на інформаційно-технічне забезпечення, витрати на правову допомогу;

    Суд знаходить обґрунтованим розмір відшкодування витрат на правову допомогу в сумі 3 823,60 грн., факт оплати якої підтверджується квитанцією № 67 від 26.04.2010 року. Оскільки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 року № 590 «Про граничні розміри компенсації витрат, пов»язаних з розглядом цивільних та адміністративних справ, і порядок їх компенсації за рахунок держави» у цивільних справах компенсація сплачується іншою стороною, граничний розмір якої не перевищує суму, що обчислюється виходячи з того, що зазначеній особі, виплачується 40% розміру мінімальної заробітної плати за годину її роботи.  

  За даними акту приймання передачі від 31.03.2010 року наданих послуг ТОВ «Юридична компанія «Мос Верум» надала позивачам правову допомогу із загальною затратою часу 11 годин.  

  Згідно Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати», мінімальна заробітна плата в період з 01.01.2010 року по 31.03.2010 року становила 869,00 грн. За таких обставин вартість правової допомоги є обґрунтованою і підлягає стягненню з відповідача на користь позивачів в сумі 3823,60 грн. ( 11 год. х 869,00 грн. х 40%), те, що представник позивачів ОСОБА_4 перебуває в трудових відносинах з компанією, яка надає позивачам правову допомогу, підтверджується даними записів його трудової книжки (а.с. 107).

   Судові витрати по оплаті судового збору в сумі 51,00 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення 37,00 грн., також підлягають стягненню з відповідача на користь позивачів.  

  Керуючись ст.ст. 10, 11, 57-62, 208, 209, 212, 213-216, 223,294 ЦПК України, ст.ст 257,267 ЦК України, ст.ст. ст. ст.ст.61, 67, 154, 158,162 ЖК Української РСР, п. 3,6,9 «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 року № 630, зі змінами і доповненнями від 17.02.2010 року, Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.02.2010 року № 151, суд, -  

в и р і ш и в :

Позов задовольнити частково.

Зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» забезпечити у квартирах НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_1 будинку, АДРЕСА_1 надання послуг з централізованого постачання гарячої води та послуг централізованого опалення, відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630.

Зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» провести перерахунок плати за неналежно надані послуги з централізованого постачання гарячої води та послуг централізованого опалення ОСОБА_2 по квартирі НОМЕР_3, будинку, АДРЕСА_1, ОСОБА_3 по квартирі НОМЕР_2, будинку, АДРЕСА_1 за період з 17.02.2007 року по 05.02.2010 року, відповідно до Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.02.2010 року № 151.  

Зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» провести перерахунок плати за неналежно надані послуги з централізованого опалення ОСОБА_1, по квартирі НОМЕР_1, будинку, АДРЕСА_1 за період з 17.02.2007 року по 05.02.2010 року, відповідно до Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.02.2010 року № 151.

Зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» надати дозвіл на виготовлення проекту встановлення засобів обліку теплової енергії ОСОБА_1, по квартирі НОМЕР_1, будинку, АДРЕСА_1, ОСОБА_2 по квартирі НОМЕР_3, будинку, АДРЕСА_1, ОСОБА_3 по квартирі НОМЕР_2, будинку, АДРЕСА_1.

Зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» надати дозвіл на заміну засобів обліку води ОСОБА_1, по квартирі НОМЕР_1, будинку, АДРЕСА_1, ОСОБА_2 по квартирі НОМЕР_3, будинку, АДРЕСА_1, ОСОБА_3 по квартирі НОМЕР_2, будинку, АДРЕСА_1.

Стягнути з Комунального підприємства з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» на користь ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 - 3823,60 грн. витрат на правову допомогу, 51,00 грн. судового збору та 37,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення, а всього 3911 (три тисячі девятсот одинадцять) грн.. 60 коп.  

В іншій частині відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва, шляхом подання апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-ти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя О.О. Астахова

            Справа № 2-1373/1

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 жовтня 2010 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

Головуючої судді                 Астахової О.О.,

при секретарі:                 Сиволап О.Ю., Пашиніні Є.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Комунального підприємства з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс», третя особа: Акціонерна компанія «Київенерго» про неналежне надання комунальних послуг, перерахунок розміру плати за неналежно надані комунальні послуги та надання дозволу на встановлення засобів обліку води і теплової енергії,

в с т а н о в и в :

  На підставі ст.. 218 ЦПК України проголошується вступна та резолютивна частини рішення суду з повним текстом якого сторони можуть ознайомитись через п»ять днів.

  Керуючись ст.ст. 10, 11, 57-62, 208, 209, 212, 213-216, 223,294 ЦПК України, ст.ст 257,267 ЦК України, ст.ст. ст. ст.ст.61, 67, 154, 158,162 ЖК Української РСР, п. 3,6,9 «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 року № 630, зі змінами і доповненнями від 17.02.2010 року, Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.02.2010 року № 151, суд, -  

в и р і ш и в :

Позов задовольнити частково.

Зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» забезпечити у квартирах НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_1 будинку, АДРЕСА_1 надання послуг з централізованого постачання гарячої води та послуг централізованого опалення, відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630.

Зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» провести перерахунок плати за неналежно надані послуги з централізованого постачання гарячої води та послуг централізованого опалення ОСОБА_2 по квартирі НОМЕР_3, будинку, АДРЕСА_1, ОСОБА_3 по квартирі НОМЕР_2, будинку, АДРЕСА_1 за період з 17.02.2007 року по 05.02.2010 року, відповідно до Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.02.2010 року № 151.  

Зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» провести перерахунок плати за неналежно надані послуги з централізованого опалення ОСОБА_1, по квартирі НОМЕР_1, будинку, АДРЕСА_1 за період з 17.02.2007 року по 05.02.2010 року, відповідно до Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.02.2010 року № 151.

Зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» надати дозвіл на виготовлення проекту встановлення засобів обліку теплової енергії ОСОБА_1, по квартирі НОМЕР_1, будинку, АДРЕСА_1, ОСОБА_2 по квартирі НОМЕР_3, будинку, АДРЕСА_1, ОСОБА_3 по квартирі НОМЕР_2, будинку, АДРЕСА_1.

Зобов»язати Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» надати дозвіл на заміну засобів обліку води ОСОБА_1, по квартирі НОМЕР_1, будинку, АДРЕСА_1, ОСОБА_2 по квартирі НОМЕР_3, будинку, АДРЕСА_1, ОСОБА_3 по квартирі НОМЕР_2, будинку, АДРЕСА_1.

Стягнути з Комунального підприємства з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» на користь ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 - 3823,60 грн. витрат на правову допомогу, 51,00 грн. судового збору та 37,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення, а всього 3911 (три тисячі девятсот одинадцять) грн.. 60 коп.  

В іншій частині відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва, шляхом подання апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-ти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя О.О. Астахова

 

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×