Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Пятница, 22 Март 2013 04:56

Позова заява до сільської ради у Броварський міськрайонний суд

Оцените материал
(6 голосов)
Так, згідно п. 2  ч. 4 ст. 42  ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова організує  роботу відповідної ради та її виконавчого комітету.

 

Броварський міськрайонний суд

Київської області

07400, м. Бровари, вул. Возз’єднання, 1

 

 

 

 

позивач

 

 

 

Кізіма Ігор Віталійович

02090, м. Київ, вул. Празька, 3

тел. 096-545-40-33, 063-539-42-13

urtechnologisАgmail.com

 

відповідач

Сільський голова села Семиполки Броварського району Київської області

Василенко Микола Петрович

с. Семиполки, Броварського району

Київської обл.

вул. Київське шосе, 111

07423
інші засоби зв’язку не відомі

 

 

Позовна заява

 

Відповідно до земельного законодавства України при розпорядженні земельними ділянками для надання їх у власність громадянам та юридичним особам необхідно враховувати переважне право на отримання земельних ділянок для таких категорій осіб:

 Юридичні консультації в необмеженій кількості http://ut.kiev.ua/forum/index.html
Заходь, реєструйся, запитуй і отримуй відповіді
БЕЗКОШТОВНО- ветеранів війни: їм забезпечується першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва - див. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.93, п. 14 ч. 1 ст. 12, абз. 2 п. 18 ч. 1 ст. 13, п. 13 ч. 1 ст. 14, абз. 2 п. 15 ч. 1 ст. 15;

- громадян, потерпілих від Чорнобильської катастрофи: п. 20 ч. 1 ст. 20, п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.91 передбачають пільгу для громадян, віднесених до категорій 1, 2, у вигляді обов'язкового "(протягом року після подання заяви) відведення місцевими радами земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва для тих, хто потребує поліпшення житлових умов та перебуває на квартирному обліку, а також відведення земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, садівництва і городництва, будівництва індивідуальних гаражів і дач"; ч. 4 ст. 32 Закону передбачає право громадян, які евакуйовані, відселені (відселяються) або самостійно переселилися, "на індивідуальне житлове будівництво з позачерговим одержанням земельних ділянок (у м. Києві та курортних місцевостях - за наявністю прописки) …";

- ветеранів праці - п. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" від 16.12.93 передбачає "переважне право на … відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва …";

- молодих сімей - ч. 2 ст. 10 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" від 05.02.93 передбачає, що "при відведенні земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва органи місцевого самоврядування затверджують квоти ділянок, які надаються молодим сім'ям під будівництво житла";

- інвалідів із захворюваннями опорно-рухового апарату - ч. 5 ст. 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91 передбачає, що "органи місцевого самоврядування забезпечують виділення земельних ділянок … під будівництво гаражів для автомобілів з ручним керуванням поблизу місця їх проживання".

Так, згідно п. 2  ч. 4 ст. 42  ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова організує  роботу відповідної ради та її виконавчого комітету.

Відповідно до п. 8 ч. 4 ст. 42  ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова скликає  сесії ради,  вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.

Згідно ст. 12 вищевказаного Закону сільський голова М.П. Василенко (відповідач по справі) є головною посадовою особою  територіальної  громади  с. Семиполки.

Відповідно положенням ст. 8 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» основними обов’язками посадових осіб місцевого самоврядування є додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування; забезпечення відповідно до їх повноважень ефективної діяльності органів місцевого самоврядування; додержання прав та свобод людини і громадянина; недопущення дій чи  бездіяльності,  які   можуть   зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.

Отже, внаслідок протиправної бездіяльності відповідача – сільського голови с.Семиполки – Василенка М.П., - сільською радою не виконувалося протягом двох каденцій перебування на Василенка М.П., посаді (і порушення законодавства не припинене до цього часу) вимоги ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ЗУ «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», ЗУ «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Вказане порушує права позивача, оскільки в разі належної організації відповідачем роботи сільської ради та прийняття відповідного рішення Семиполківською сільською радою, процес безоплатної приватизації земельних ділянок відбувався б чітко у відповідності до вимог законодавства України, була би забезпечена необхідна прозорість та чіткість правил, процедури. Натомість, подаючи неодноразово клопотання щодо отримання безоплатно земельної ділянки позивачу відмовляють і такі відмови відбуваються без дотримання вимог законодавства України, без чітких правил і встановленої процедури Семиполківською сільською радою. Останнього разу позивачу відмовили у задоволенні такого клопотання навіть без наведення будь-яких мотивів. А раніше у часі просто вводили в оману про відсутність земельних ділянок, хоча такі роздавалися після цього громадянам двічі.

Звертаю увагу суду, що сільський голова с.Семиполки, відповідно до п. 2, 8, ч. 4 ст. 42  ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» мав внести відповідні пропозиції та організувати роботу ради таким чином, щоби рада розглянула питання щодо прийняття відповідного рішення/рішень (положень) спрямованих на реалізацію цитованих вище законодавчих норм на забезпечення переважних прав громадян земельними ділянками і якими би чітко встановлювалися правила та критерії, за якими вирішуються питання надання чи відмови у наданні дозволів на розробку проекту, передачу у власність земельних ділянок громадянам тощо.

 

Враховуючи вказане та керуючись ст.ст. 18, 72, 162 КАС України

 

ПРОШУ:

 

визнати протиправним ігнорування сільським головою села Семиполки Василенко М.П., вимог ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ЗУ «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», ЗУ «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо забезпечення переважних прав громадян земельними ділянками під час розпорядження земельними ділянками комунальної власності та передачу їх у власність громадян у порядку безоплатної приватизації;

визнати неналежною організацію роботи Семиполківської сільської ради сільським головою села Семиполки Василенко Миколою Петровичем в частині розпорядження земельними ділянками комунальної власності та передачі їх у власність громадян у порядку безоплатної приватизації;

обов’язок доказування, у випадку заперечення проти позову, покласти на відповідача.

Додатки:

- копії клопотань від 21.11.2011 року та 25.12.2012 року – 2 арк.

- копія відповіді від 16.02.2011 року.

- копія рішення від 27.12.2012 року.

- квитанція про сплату судового збору.

- примірник позовної заяви та додатків для відповідача.

 

21.03.2013 року                                                                                 Кізіма І.В.

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×