Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Пятница, 28 Июнь 2013 09:01

Про визнання права власності в порядку спадкування у Солом'янському районному суді м. Києва

Оцените материал
(6 голосов)

Відповідно до ст. 1258 ЦК України, спадкоємці  за  законом  одержують  право  на  спадкування почергово, кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує  право на  спадкування  у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування,  неприйняття  ними  спадщини або відмови від її прийняття,  крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

Справа № 2-5982/12

2609/21664/12

 

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

                                                                                                                                      

          28 листопада 2012 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді                     Макухи А.А.

при секретарі                     Лісовій Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, треті особи: Головне управління юстиції у м. Києві, ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування ,-                                                                      

в с т а н о в и в :

 

Позивач звернувся до суду з позовом до Київської міської ради, треті особи: Головне управління юстиції у м. Києві, ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування, в якому просила визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1, в порядку спадкування після ОСОБА_3.

В обґрунтування позовних вимог зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабуся ОСОБА_3.

Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді двокімнатної квартири АДРЕСА_1, загальною площею - 46,6 кв.м., житловою -31.4 кв.м., в ЖСК «Укркінохроніка».

Зазначила, що з 04.11.2003 року в зазначеній квартирі зареєстрована та проживає по теперішній час.

Право спадкування за законом після померлої належить сину померлої, її батьку ОСОБА_2 та їй.

Нещодавно їй стало відомо, що її батько не звертався до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини та не оформляв право власності на спадкове майно. Батько не претендує на вищенаведену квартиру та готовий відмовитись від права спадкування на її користь.

Звернувшись до нотаріуса з метою оформлення права власності на квартиру отримала постанову про відмову у прийнятті заяви про прийняття спадщини, оскільки вона не являється спадкоємицею першої черги.

Оскільки вона позбавлена можливості реалізувати своє право на спадкування, звернулась за захистом до суду.

Позивач в судове засідання не з'явилась, проте через канцелярію суду подала заяву в якій просила справу слухати без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився проте через канцелярію суду подав заяву в якій просив справу слухати без його участі.

Заінтересована особа ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, подав заяву в якій позовні вимоги підтримав та просив розгляд справи слухати без його участь.

Заінтересована особа Головне управління юстиції у м. Києві в судове засідання свого представника не направило, проте  через канцелярію суду подано заяву в якій вони просили розгляд справи проводити без представника Головного управління юстиції у м. Києві.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Київської міської ради, треті особи: Головне управління юстиції у м. Києві, ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, що підтверджується Свідоцтвом про смерть виданого Відділом реєстрації смерті у м. Києві 30 листопада 2003 року.

Після смерті ОСОБА_3 залишилось майно у вигляді двокімнатної квартири АДРЕСА_1 в ЖСК «Укркінохроніка», згідно довідки виданої обслуговуючим кооперативом «Укркінохроніка»квартира складається з 2 кімнат, загальною площею - 46,6 кв.м., житловою -31.4 кв.м., на 5 поверсі, 5-ти поверхового будинку, що належить ОК «Укркінохроніка».

Позивач з 04.11.2003 року зареєстрована та проживає в вищенаведеній квартирі.

Згідно зі  ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.  

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Згідно зі ст. 1261 ЦК України в першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.

Відповідно до ст. 1266 ч.1 ЦК України внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Судом встановлено, що позивач є внучкою померлої ОСОБА_3.

Відповідно до ст. 1258 ЦК України, спадкоємці  за  законом  одержують  право  на  спадкування почергово, кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує  право на  спадкування  у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування,  неприйняття  ними  спадщини або відмови від її прийняття,  крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

Оскільки, ОСОБА_2 не претендує на квартиру АДРЕСА_1, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 3, 10, 31, 212, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 328, 392, 1261, 1266, 1269 ЦК України,

 

в и р і ш и в :

 

          Позов ОСОБА_1 до Київської міської ради, треті особи: Головне управління юстиції у м. Києві, ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування -задовольнити.

          Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на квартиру АДРЕСА_1, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

          Апеляційну скаргу на рішення суду  може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення .

 

Суддя:                                                                                                    А.А. Макуха

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×