Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Пятница, 28 Июнь 2013 09:13

Визнання права власності в порядку спадкування у Дарницькому районному суді м. Києва

Оцените материал
(1 Голосовать)
Згідно ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Справа № 2-5827/11

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

"19" вересня 2011 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді ЦИМБАЛ І.К.

при секретарі ШАМРАЙ І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Піївської селищної ради Миронівського району Київської області, третя особа: головне управління юстиції у м. Києві, про визнання права власності в порядку спадкування, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулась до Дарницького районного суду м. Києва з позовом, де є третя особа про визнання права власності в порядку спадкування, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року на 58 році життя померла жінка рідного брата позивача ОСОБА_2 ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з квартири АДРЕСА_1 та житловий будинок АДРЕСА_2. Єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_3 залишився син останньої племінник позивача ОСОБА_4, який ІНФОРМАЦІЯ_1 помер. Позивач у встановлений законом шестимісячний строк звернулась до пятнадцятий Київської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщина, проте останній було відмовлено у видачі свідоцтва та рекомендовано звернутися до суду, у звязку з тим, що ОСОБА_4 протягом шести місяців не звертався до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, після смерті своєї матері ОСОБА_3 Поважність причин не звернення до нотаріальної контори ОСОБА_4 стала тяжка хвороба останнього через яку він помер у відділенні Київської міської клінічної лікарні № 2. Єдиною спадкоємицею після смерті вище вказаних осіб є позивач, яка фактично прийняла спадщину, сплачує комунальні послуги та підтримує майно у належному стані. Враховуючи наведене позивач вимушена була звернутися до суду з відповідним позовом.

В судове засідання представник позивача не зявився, просив розглянути справу у його відсутність та задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача до суду не зявився, від відповідача надійшла до суду заява в якій останній позовні вимоги визнав та просив їх задовольнити.

Представник третьої особи до суду не зявився, від представника третьої особи надійшла заява, де третя особа просить вирішити спір на розсуд суду та прийняти рішення відповідно до вимог чинного законодавства.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

ІНФОРМАЦІЯ_3 року на 58 році життя померла жінка рідного брата позивача ОСОБА_2 ОСОБА_3 /а.с. 5,8,9,13/. Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з квартири АДРЕСА_1 та житловий будинок АДРЕСА_2 /а.с.17-28/. Єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_3 залишився син останньої племінник позивача ОСОБА_4, який ІНФОРМАЦІЯ_1 помер /а.с. 10,12,14/.

Згідно ст. 1258 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

Згідно ст.1263 ЦК України, у третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.

Згідно ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Позивач у встановлений законом шестимісячний строк звернулась до пятнадцятий Київської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщина, проте останній було відмовлено у видачі свідоцтва та рекомендовано звернутися до суду, у звязку з тим, що ОСОБА_4 протягом шести місяців не звертався до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, після смерті своєї матері ОСОБА_3 /а.с.7/.

Поважність причин не звернення до нотаріальної контори ОСОБА_4 стала тяжка хвороба останнього через яку він помер у відділенні Київської міської клінічної лікарні № 2 /а.с.15,16/. Єдиною спадкоємицею після смерті вище вказаних осіб є позивач, яка фактично прийняла спадщину, сплачує комунальні послуги та підтримує майно у належному стані /а.с.29/.

Відповідно до ч. 1 ст.1276 ЦК України, якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов'язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).

Враховуючи вище наведене, вбачається, що позивач є особою, яка фактично прийняла спадщину, після смерті своїх родичів є спадкоємицею третьої черги, інші спадкоємці відсутні, проте відповідно до інструкції про вчинення нотаріальних дій Державний нотаріус позбавлений можливості оформити за позивачем свідоцтво про право на спадщину, оскільки ОСОБА_4, який є спадкоємцем своєї матері ОСОБА_3 померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року, не встиг переоформити спадщину, оскільки помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Таким чином суд вважає, позовні вимоги законними обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 79, 88, 208, 209, 212-218 ЦПК України ст. 1258, ст. 1263, 1269, 1276 ЦК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Піївської селищної ради Миронівського району Київської області, третя особа: головне управління юстиції у м. Києві, про визнання права власності в порядку спадкування задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року на квартиру АДРЕСА_1 та на житловий будинок АДРЕСА_2.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Головуючий:

 

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×