Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Пятница, 28 Июнь 2013 09:23

Встановлення права на спадкування в Святошинському районному суді м. Києва

Оцените материал
(1 Голосовать)
Згідно ст.1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Справа №2-2875-1/10

  

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 серпня 2010 року Святошинський районний суд м. Києва

в складі: головуючого Морозова М.О.

при секретарі Родько Г.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Головне управління юстиції в місті Києві про встановлення права на спадкування,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про встановлення її права на спадщину її онуки ОСОБА_3 також в першу чергу на підставі ст. 1259 ЦК України. При цьому, посилається на те, що її онука ОСОБА_3 проживала разом з нею в квартирі АДРЕСА_1 з 1984 р. по 2009 р., бо була інвалідом першої групи з дитинства. Вона онуку доглядала, опікувалась нею, виконувала материнські обовязки, бо її син з відповідачем по справі розлучились, жили окремо по різним адресам. Після смерті ОСОБА_3 залишилось спадкове майно у вигляді частки 25 % вищевказаної квартири, де вона зараз проживає. Після смерті онуки ОСОБА_3 крім неї є спадкоємець першої черги мати останньої ОСОБА_2, яка також претендує на частку в квартирі у вигляді спадщини. Вона звернулася до ОСОБА_4 Київської держнотконтори про прийняття спадщини після смерті її онуки і була заведена спадкова справа. Вона, яка тривалий час мешкала з покійною онукою, доглядала її, турбувалася про неї, має право на спадкування її майна у вигляді частки квартири за законом як спадкоємець нарівні зі спадкоємцем першої черги, якою є відповідач по справі. З урахуванням того, що вона тривалий час постійно опікувалася за спадкодавцем, яка через інвалідність була у безпорадному стані, надавала онуці всіляку допомогу, вона має право спадкувати разом зі спадкоємцем першої черги.

В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала.

Відповідач позов визнала, тому суд, тому суд, враховуючи думку сторін, матеріали та обставини справи, вважає за можливе відповідно до ст. 174 ЦПК України не проводити зясування обставин справи та перевірки їх доказами, відповідачу розяснені положення такого розгляду і вона з ним погодилась.

Третя особа Головне управління юстиції у м. Києві подало заяву про слухання справи у відсутність його представника.

Матеріалами справи встановлено, що після смерті 18.02.2010 р. ОСОБА_3 ОСОБА_4 Київською державною нотаріальною конторою була відкрита спадкова справа №259/2010, за прийняттям спадщини по якій звернулася ОСОБА_1, бабуся померлої особи, та ОСОБА_2, мати померлої особи, але свідоцтво про право на спадщину за законом не видавалось.  

Відповідно до ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує права на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.  

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Згідно ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ст. 1259 ЦК України фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Згідно ст.1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Відповідач не заперечує проти того факту, що позивач має право нарівні з нею відповідно до ст. 1259 ЦК України на спадкування в першу чергу після померлої ОСОБА_3.

У суду є підстави задовольняти позовні вимоги, які визнані відповідачем і їх задоволення судом відповідає діючому законодавству України.

Суд вважає, що ОСОБА_1 має право одержати право спадкування разом із спадкоємцем першої черги ОСОБА_2, оскільки тривалий час піклувалася щодо спадкодавця, доглядала її, бо та була інвалідом першої групи з дитинства.

Таким чином, є всі законні підстави для задоволення позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1220, 1222, 1258, 1259, 1261, 1268, 1269,1270, 1296-1298 ЦК України, ст.ст. 174, 212, 214, 215 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право на спадкування у першу чергу разом із спадкоємцем першої черги ОСОБА_2 після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду м. Києва через районний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×