Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Вторник, 13 Ноябрь 2012 22:48

Позовна заява про визнання протиправним та скасування окремих положень розпорядження

Оцените материал
(4 голосов)

визнаючи містобудівну документацію такою, що є інформацією з обмеженим доступом відповідачем (сільським головою Семиполківської сільської ради Броварського району Київської області) порушено законодавство України, що суперечить ч.3 ст. 24 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно якої органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на  підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України.

 

 

Броварський міськрайонний суд

Київської області

07400, м. Бровари, вул. Возз’єднання, 1

 

позивач

Кізіма Ігор Віталійович

02090, м. Київ, вул. Празька, 3

тел. 096-545-40-33, 063-539-42-13

urtechnologisАgmail.com

 

відповідач

Голова Семиполківської сільської ради Броварського району Київської області

Василенко М.П.

с. Семиполки, Броварського району

Київської обл.

вул. Київське шосе, 111

07423
інші засоби зв’язку не відомі

 Позовна заява

07 листопада 2012 року я (надалі – позивач) подав до Семиполківської сільської ради запит на інформацію, в якому просив відповідно до ст.ст. 17, 18, 19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.ст. 19, 20, 21 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та з необхідністю організації контролю громадськості за процедурою надання земельних ділянок громадянам у власність, згідно ст.ст. 118, 121 ЗК України надати письмово, на вказану вище адресу, інформацію на підставі якого нормативно-правового акту (прошу також надати його копію, завірену належним чином) містобудівна документація села Семиполки має обмежений доступ, в супереч ч. 11 ст. 17 та ч. 7 ст. 19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

12.11.2012 року позивачем отримано відповідь в.о. сільського голови Мовчан Л.В., якою надано належним чином завірену копію розпорядження № 85 від 22 липня 2011 року сільського голови «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в Семиполківській сільській раді» та  належним чином завірену копію додатку № 3 до зазначеного розпорядження.Вказане розпорядження, в супереч очікуванням позивача, не містить жодних мотивів (пояснень та аргументів) чому містобудівна документація с. Семиполки є інформацією з обмеженим доступом. А в додатку № 3 до нього інформацією з обмеженим доступом визначено генеральний план села Семиполки та в/м Семиполки в повному обсязі, детальний план села Семиполки та в/м Семиполки в повному обсязі, планово-картографічні матеріали.

Позивач не погоджується з тим, що містобудівна документація с. Семиполки має обмежений доступ з двох причин:

1) це унеможливлює отримання позивачем у власність, згідно ст. 118 ЗК України земельної ділянки, оскільки не надає змоги зазначити у відповідному клопотанні чітке її місцезнаходження та додати відповідні картографічні матеріали;

2) визначення містобудівної документації як такої що є інформацією з обмеженим доступом суперечить законодавству України.

Протиправність визначення містобудівної документації як такої що є інформацією з обмеженим доступом:

а) згідно ч. 11 ст. 17 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» загальна доступність матеріалів генерального плану населеного  пункту  забезпечується  шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого   самоврядування та у місцевих періодичних друкованих  засобах масової інформації, а також  у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу, крім частини, що становить державну таємницю та  належить до інформації з обмеженим доступом відповідно до законодавства. Зазначена частина може включатися до складу генерального плану населеного пункту як окремий розділ;

б) відповідно ч. 7 ст. 19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» загальна доступність матеріалів детального плану території забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у місцевих друкованих засобах  масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу, крім частини, що належить до інформації з обмеженим доступом  відповідно до законодавства. Зазначена частина може включатися до складу детального плану території як окремий розділ. Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради забезпечує оприлюднення детального плану території протягом 10 днів з дня його затвердження;

в) згідно ст. 20 ЗУ «Про інформацію» будь-яка інформація є відкритою,  крім тієї,  що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.

Тобто, визнаючи містобудівну документацію такою, що є інформацією з обмеженим доступом відповідачем (сільським головою Семиполківської сільської ради Броварського району Київської області) порушено законодавство України, що суперечить ч.3 ст. 24 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно якої органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на  підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України.

Визначено відповідачем саме сільського голову, оскільки саме ним порушено законодавство та права позивача, а саме його розпорядження (окремі його положення) оскаржуються і саме сільський голова є головною посадовою особою сільської ради, яка має відновити порушене право позивача та належним чином виконати вимоги закону.

Враховуючи вказане та керуючись ст. 17, ст. 19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.ст. 3, 162 КАС України

 

ПРОШУ:

 

визнати протиправним та скасувати окремі положення розпорядження № 85 від 22 липня 2011 року та додатку № 3 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в Семиполківській сільській раді» що стосуються визначення генерального плану села Семиполки, детального плану села Семиполки, планово-картографічного матеріалу таким, що є інформацією з обмеженим доступом;

зобов’язати сільського голову Семиполківської сільської ради Броварського району Київської області забезпечити загальний доступ до генерального плану та детального плану території с. Семиполки Броварського району Київської області шляхом його розміщення на веб-сайті Семиполківської сільської ради, а також у загальнодоступному місці у приміщенні Семиполківської сільської ради.

Додатки:

 

1. Копія інформаційного запиту;

2. Копія розпорядження № 85 та додатку № 3 до нього;

3. Примірник позовної заяви та додатків для відповідача;

4. Квитанція про сплату судового збору.

 

 

14.11.2012 року                                                                                         Кізіма І.В.

Рішенням суду позов задоволено повністюреакція на рішення


Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×