Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Воскресенье, 09 Декабрь 2012 13:17

Вчимося...розганяти комунальну мафію

Оцените материал
(1 Голосовать)
Дилетанти, нічого не тямлячі в комунальному господарстві прогнали «професіоналів» - професійних шахраїв і злодіїв, які протягом двох років привласнювали собі близько 13 рублів на місяць з кожного квадратного метра (а всього таких метрів в ТСЖ було аж аж 40 тисяч). І будинок при цьому не звалилився і люди не замерзли.
На самому початку 2000-х років я жив в новобудові. Після двох років експлуатації чотирьох 25-ти поверхових веж, керуюча компанія за законом повинна була передати управління в ТСЖ (товариство власників житла). На виборах ТСЖ керуюча компанія виставила своїх кандидатів, причому взяла їх не зі свого штату (це було не можна), а знайшла прихильників з числа власників квартир.

Мешканці розуміли це, згуртувалися і виставили свій список кандидатів. На виборах була битва: керуюча компанія притягла довіреність на право голосу з боку великої кількості муніципальних мешканців, використовувала важку артилерію у вигляді кандидатів-полковників (служивий у нас вірять апріорі), але у неї нічого не вийшло - в правління 9-ти чоловік 5 пройшло від нормальних власників.

А тепер переходимо до головного. На загальних зборах мешканці запропонували рівень квартплати рівний 18 рублям за квадратний метр. Ми (тобто нормальні мешканці) заздалегідь порахували, що потрібно від 14 до 16,5 рублів за метр і взяли з невеликим запасом - 18 рублів. А керуюча компанія запропонувала 31 рубль за метр. З урахуванням того, що місто доплачував по 5 рублів за кожен метр, квартплата за версією мешканців у підсумку становила 13 рублів, а за версією управлінців - 26 рублів. Тобто в 2 рази більше!

Важливе: ні у керуючої компанії (хоча вони і професіонали), ні у нас (звичайних мешканців) не було свого штату співробітників. Всі, підкреслюю, всі роботи і послуги по забезпеченню будинку теплом, електрикою, по гарячому і холодному водопостачанню та каналізації, з обслуговування ліфтів, поточний ремонт, вивезення сміття, з надання телекомунікаційних послуг, з охорони, прибирання території і внутрішньобудинкових площ та інше - все виконувалося сторонніми організаціями. Завдання нового ТСЖ полягала в тому, щоб перепідписати договори на наступний період за заздалегідь затвердженими розцінками. Що власне було зроблено. Природно на загальному зборів ТСЖ люди проголосували за 13 руб., А не за 26 рублів за метр. І цих грошей вистачало для забезпечення будинку усім необхідним.

Ви вже здогадалися щодо висновків - дилетанти, нічого не тямить в комунальному господарстві прогнали «професіоналів» - професійних шахраїв і злодіїв, які протягом двох років привласнювали собі близько 13 рублів на місяць з кожного квадратного метра (а всього таких метрів в ТСЖ було їсти аж 40 тисяч). І вдома при цьому не звалилися і не замерзли.

Марк Гальперин

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×