Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %23 %594 %2012 %13:%Дек

Юристи знайшли спосіб повернути гроші з «МММ»

Оцените материал
(5 голосов)
Справа в тому, що в Цивільному кодексі є таке поняття, як «безпідставне збагачення». Саме його юристи і пропонують приписувати десятникам. Хоча винахід цей належить юристам з Пітера, проте як стверджує юридичний технолог Ігор Кізіма у вітчизняному законодавстві є аналогічна норма права.
У Петербурзі, за різними даними, від п'ятдесяти до ста тисяч городян встигли вкласти кошти у фінансову піраміду «МММ-2011». Вона проіснувала близько півтора років. У травні був оголошений так званий режим тиші, коли вкладникам перестали виплачувати гроші.


Юридичні консультації в необмеженій кількості http://ut.kiev.ua/forum/index.html
Заходь, реєструйся, запитуй і отримуй відповіді
БЕЗКОШТОВНО



Він повинен був закінчитися після 15 червня. І закінчився. Але не поновленням виплат, а крахом системи. Це визнав і сам Сергій Мавроді. Він, правда, в новому «МММ» числиться всього лише консультантом, але це формально. 16 червня він виступив з промовою: «У нинішній ситуації продовження« МММ-2011 »неможливо ... Будемо виплачувати всім номінал плюс десять відсотків ». Але виплачують явно не всім. В одну з петербурзьких юридичних фірм щодня приходять городяни, які позбулися грошей. Фірма спеціалізується якраз на боротьбі з «МММ».

- Середній вклад, судячи за зверненнями, близько дев'яноста тисяч. У пенсіонерів поменше - близько двадцяти-тридцяти. Був один чоловік, який втратив 400 тисяч рублів, - каже юрист Денис Соловйов.

У більшості вкладників схожа історія. Малися накопичення, захотілося їх примножити, і люди вирішили ризикнути. Більшість сподівалося зіскочити до краху.

- Один з клієнтів хотів відкрити свій бізнес. Позичив грошей у друзів, знайомих. Всього 90 тисяч набралося. Він навіть з роботи пішов, щоб готуватися до своєї справи. Гроші вклав у «МММ» в лютому на три місяці, - розповідає Денис. - У травні написав заяву, щоб йому виплатили відсотки і віддали номінал. Йому повернули всього шість тисяч карбованців. Потім його «десятник» (нижчий керуючий в структурі піраміди. - Ред.) Пропав. Телефону у нього не було, все спілкування велося через «скайп».

І таких історій сотні. Пенсіонерка хоче повернути свої 25 тисяч, накопичені за кілька років. Був ще у юристів розкаявся онук. Він, клюнувши на обіцянки Мавроді, вивудив «гробові» гроші у своїх бабусі з дідусем і віддав десятника. Тепер не знає, як пояснити людям похилого віку, куди поділися їхні заощадження.

Інструкція по поверненню коштів

- На цей раз організатори «МММ» все добре продумали, підготувалися. Хитрість полягає в тому, що претензії пред'являти нікому, «МММ-2011» - це фікція. Всі відносини були виключно між конкретними людьми, ніяких юридичних осіб, - пояснює юрист Денис Соловйов.

Але лазівка все ж знайшлася. Справа в тому, що в Цивільному кодексі є таке поняття, як «безпідставне збагачення». Саме його юристи і пропонують приписувати десятникам.

- Зазвичай гроші передавалися в «МММ» шляхом переведення їх на вказаний банківський рахунок. Але в графі «мета перекладу» найчастіше нічого не значилося. Це не була плата за послуги або дарування, - зазначає Соловйов. - При цьому на руках у вкладника залишалася квитанція про переведення. Якщо вона збереглася, то є всі підстави вимагати повернення готівки.

Для початку ошуканий чоловік повинен попросити того, кому він перекладав свої гроші, повернути їх. Якщо той відмовляється, або його вже не знайти, потрібно звертатися до суду. Однак в суді знадобиться вказати прізвище, ім'я, по батькові відповідача та його адреса реєстрації. Природно, таких тонкощів позивач може і не знати. Для цього доведеться звернутися в поліцію.

- Треба написати їм заяву про шахрайство і прикласти банківські реквізити, - радить юрист. - Поліція зобов'язана провести перевірку за заявою, в тому числі виявити, кому належить даний рахунок. А потім людина має право ознайомитися з результатами перевірки і просто списати собі потрібні дані - ПІБ і прописку.

Юристи вже провели з десяток подібних справ у суді. Чотири десятника благополучно повернули гроші постраждалим. Один ухиляється, ще кілька в суд не з'явилися. Ними зараз займаються судові пристави. Але рішення суду завжди було на користь обдурених вкладників.

- Це вірний спосіб. Десятник нічим не зможе довести обгрунтованість перекладу йому грошей. Посилання на сайти з рекламою «МММ» до справи не пришиєш, - впевнений Денис.

«Петербурзький» синдром

За словами юристів, петербуржці тільки-тільки починають усвідомлювати, що «МММ» знову звалилася і сподіватися більше нема на що. Але у багатьох виявляється так званий стокгольмський синдром, коли жертва захищає злочинця.

- Сумно бачити, як люди приходять, консультуються, вислуховують наші поради, а потім вирішують ще трохи почекати, - говорить Соловйов. - А чекати вже нічого. За моїми відчуттями, в липні розпочнеться масове хвилювання. Але тоді у емемемщіков вже ніяких грошей не залишиться точно.

Зараз ще десятники погоджуються повернути вкладені кошти. У шести з десяти випадків навіть не доводиться судитися. Гроші у них поки є.

- Десятники працювали як своєрідні скарбнички. Кошти вкладників вони переводили сотникам, але щось залишали і собі. З цих запасів зараз і розплачуються, - пояснює Денис.

А якщо грошей на рахунку не виявиться, доведеться вимагати опису майна, продажу його з аукціону. Це сильно затягне вирішення питання. Але в будь-якому випадку система серйозно підставила своє нижча ланка. Тепер люди будуть вимагати свої гроші з десятників. І якщо раніше ті хвалилися, як купували собі квартири і машини, то тепер все це доведеться знову продати, щоб розплатитися з боргами.

Олена Міхіна

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×